Чи не варто повернути в Україні «Золотий матч»?

Динамо Київ 15 Квітня, 16:41 445
Чи не варто повернути в Україні «Золотий матч»?
Актуальне питання, яке раніше мало кого цікавило.

З 2015 року в Україні знову немає «Золотого матчу». В принципі, можна написати, що це зробили тихенько, але, вибачте, ви часто чули від наших футбольних функціонерів бодай одного клубу, що вони страждають без цього пункту в регламенті?

В сезоні 2014/15 «Золотий матч» відмінили. Потім схаменулись та в листопаді 2014-го повернули ЗМ в регламент. І якщо не помиляюсь, з сезону 2015/16 в регламенті знову зник пункт про «Золотий матч». Але цього разу це вже нікого особливо не турбувало.

А тепер, в сезоні 2017/18, склалась дуже цікава ситуація. Після 27 турів УПЛ Шахтар випереджає Динамо на 3 пункти. В 32 турі Динамо приймає Шахтар.

Теоретично можливий наступний варіант: Шахтар та Динамо йдуть нога в ногу, в останньому турі Динамо перемагає Шахтар, наздоганяє «гірників» за очками, кияни матимуть в своєму активі (в разі перемоги) 3 вікторії в очних матчах та одну нічию (зараз дві перемоги Динамо над Шахтарем по 1:0 та 0:0)… та чемпіоном України стане Шахтар. Бо наразі у Шахтаря різниця м’ячів +43, у Динамо +33. Надолужити таку фору непросто.

Все чесно, все за регламентом. Бо з 2015 року «Золотий матч» нікому вже не потрібен. А головний критерій визначення місця за нинішньою редакцією регламенту – різниця м’ячів, а не очні зустрічі.

Виявляєте, якщо такий варіант при визначенні чемпіона України станеться? Ось тільки тоді наші функціонери (в тому числі в Динамо) задумаються, чи не варто щось змінити.

Що ж, допоможемо в цьому натяком Прем’єр-лізі та клубам. Давайте додамо логіки нашому чемпіонату.

Звісно, мова про наступні сезони – правила під час гри не змінюють.

Не секрет, що рівень УПЛ падає кожного року все більше. Нехай команди вирішують в очних дуелях, хто з них сильніший, а не завдяки голам, які можна накидати в іграх з більш слабкими суперниками. Всі варіанти регламенту чесні (різниця голів або очні зустрічі), якщо всі сторони змагань про це домовились заздалегідь, але очні матчі, мабуть, кращі для визначення сильнішого.

Ну і чи не варто повернути «Золотий матч» в регламент? Цього року такий матч не був би доречним в регламенті, враховуючи всі нюанси чемпіонських перегонів?