Олександр Сопко: «Шахтар» виявився не готовим до агресивної гри «Динамо»

Динамо Київ 16 Квітня, 09:18 847
Олександр Сопко: «Шахтар» виявився не готовим до агресивної гри «Динамо»
Футбольний експерт Олександр Сопко проаналізував головний матч 27-го туру УПЛ «Шахтар» - «Динамо».

- Олександре Олександровичу, центральний матч туру між Шахтарем і Динамо завершився перемогою киян в Харкові. Які чинники зумовили такий результат протистояння?

- Я думаю, що Шахтарю не вистачило психологічної готовності зіграти центральний матч туру проти головного конкурента на високому рівні. Гірники виявилися не готові до Динамо.

Ейфорія від серії переможних матчів в УПЛ, напевно, заколисала Шахтар. Розрив в шість очок теж сприяв певному розслабленню донеччан. Також я не скидаю з рахунків той факт, що більшу частину матчів в чемпіонаті Шахтар грає на половині поля суперника, з великою кількістю моментів і голів. Тут вже попалася в суперники команда, яка показала інший футбол, інший настрій і інше бажання. До цього Шахтар виявився не зовсім готовий.

Всі ці моменти в комплексі призвели до того, що в перші 35 хвилин матчу Динамо виглядало більш агресивно і мобільно. Кияни краще грали в пас, швидше. В результаті системні помилки Шахтаря, які виникли, вплинули на результат, тому що Динамо в цей час встигло забити гол і перебудуватися на гру від оборони. Таке Динамо Шахтарю виявилося обіграти складно.

- Хто з футболістів вас приємно здивував в «класико» і, навпаки, розчарував?

- На мій погляд, з останніх матчів між цими командами за останні 10 років, це було найгірше «класико». Якість гри була не на високому рівні. Підігрів до матчу від преси, ажіотаж - були вищими, ніж сама якість гри. Було багато свистків, порушень і провокацій, які закінчилися одним видаленням. Звичайно, раніше теж картки пред'являлися, а й якість гри була вища.

Тому більшою мірою команди розчарували, особливо Шахтар. У гравців команди Фонсеки весілля справляли, всі дії виявилися повільними, кожен хотів погратися з м'ячем. В результаті Шахтар виглядав блідіше, а Динамо вичавило максимум зі своєї готовності і помилок гірників. Думаю, що серед тижня динамівці більш уважно дивилися Лігу чемпіонів і побачили на прикладі Роми, Ліверпуля та Ювентуса, за рахунок чого можна обігравати сильні команди.

- Інтрига в боротьбі за чемпіонство загострилася до межі або Шахтарю вистачить переваги в три очки на фініші чемпіонату?

- Не дуже вірю, що Динамо і Шахтар до останнього туру втратять очки. Все вирішиться в черговій грі між собою. Думаю, ураження в Харкові змусить команду Фонсеки мобілізуватися, а у Динамо з'являється шанс повернутися в чемпіонську гонку. Все-таки мені здається, що Шахтар не дозволить собі за сезон програти три матчі Динамо і залишається фаворитом в гонці за «золотом». Думаю, що запас в три очки дозволить йому на фініші вирішити боротьбу за чемпіонство в свою користь.