«Динамо» побореться за «золото» з «Шахтарем», «Ворскла» близька до «бронзи». 5 головних висновків 27 туру УПЛ

Динамо Київ 16 Квітня, 14:59 618
«Динамо» побореться за «золото» з «Шахтарем», «Ворскла» близька до «бронзи». 5 головних висновків 27 туру УПЛ | 19-27
«Футбол 24» аналізує головні моменти 27 туру УПЛ: провал Паулу Фонсеки, тактичну підкованість Олександра Хацкевича, перспективи львівських Карпат та інші епізоди, які зробили цей тиждень.

Чемпіонство Шахтаря відкладається

До матчу проти Динамо керівництво Шахтаря підготувало аукціони на перегляд гри поруч з лавою запасних, виконання гімну вживу (не Ракицьким) та піротехнічне шоу. Є підозра, що салюти на честь перемоги у дербі також завезли – однак запускати їх ще ранувато.

Шахтар зіграв так, як готувався: Фонсека після гри визнав, шо налаштування на Динамо особливо не відрізнялося від налаштування на інші матчі. Весь тиждень перед дербі футболісти «гірників» говорили про можливість чи неможливість виграти чемпіонство вже зараз, і лише Тайсон приділив увагу власне Динамо, напрочуд точно описавши гру суперника та зосередивши особливу увагу на Циганкові.

Паулу Фонсека не вперше зустрічається з високим пресингом – і, здається, жодної роботи над помилками не було проведено. Помилка Хочолави здається випадковістю, якщо не згадувати про систематичні привози в елементарних ситуаціях тих же Бутка та Ракицького у Лізі чемпіонів. На стандартах команда продовжує виглядати невпевнено.

Крім того, вже навіть Верес зрозумів суть атак Шахтаря, в яких Фреду та Марлосу відведені ключові ролі, додумавшись їх агресивно накривати. Так, Фред за останній місяць зробив лише 5 точних гострих передач, але у грі Шахтаря не змінилося нічого. Питання «чим займалися Фонсека з тренерами і чому футболісти «грали херню»?» залишається відкритим – як і питання про те, яким чином уся футбольна спільнота змогла не помітити відміну правила «Золотого матчу» у 2015 році.

Хацкевич – сучасний тренер

Тренд останнього сезону в Європі – гра з насиченим центром поля та високим пресингом на чужій половині поля. Фланговим гравцям за такої моделі завжди допомагають опорники, що особливо важливо при втратах м’яча, ну а центральні захисники вмикають атаки класним першим пасом. Все це вимагає наявності футболістів з високою мобільностю та хорошим баченням поля. Олександр Хацкевич мав такий ресурс та впевнено його реалізував у грі проти Шахтаря.

У сучасному футболі час на прийняття рішення є критично важливою умовою, і високий пресинг по м‘ячу зменшує його тривалість. Гравці Динамо накривали «гірників» ще до того, як вони приймуть м’яч, та створювали чисельну перевагу у його зоні в разі власної втрати.

Фонсека після матчу сам визнав, що гра через центр не вдалася, а тому її слід було перевести на фланги. Цікаво, як би на подібне рішення зреагував Хацкевич, адже фланги Шахтаря набагато сильніші київських візаві. Втім, відповідати на питання не довелося, і Хацкевич довів гру до кінця, змусивши грати Шахтар за своїм сценарієм.

Ворскла – бронзовий призер УПЛ?

Здається, Ворскла повторить своє найвище досягнення у чемпіонатах України, здобувши бронзові медалі вдруге після 1997 року. Завадити їй може лише апокаліпсис або бажання програти на спір – інших варіантів, за яких полтавці розгублять відрив у сім очок від Зорі, просто важко уявити.

Ворскла награла на бронзу за рахунок стартового ривка, коли за 11 турів команда програла лише дві зустрічі та виграла шість. Саме в цей період Зоря жорстоко пробуксовувала, вигравши лише два матчі. Показовий факт: свою п’яту перемогу підопічні Вернидуба святкували наприкінці листопада (!), в то час як команда Сачка пройшла цю позначку ще у серпні.

Карпати – найперспективніша команда УПЛ

Це може бути смішно, але Карпати знову збираються боротися за Лігу Європи. Не в цьому сезоні, звісно ж, але у наступному – цілком. Такого високоякісного та цікавого підбору футболістів у першій шістці немає навіть у бронзової Ворскли – тим більш сумно бачити львів’ян у якості команди, яка бореться за виживання.

Карпати почали 2018 рік жахливо, здобувши лише одну перемогу у шести матчах. Однак в останніх трьох іграх «леви», здається, знайшли вірний шлях, вигравши три з трьох та покинувши зону вильоту. Перемога над Сталлю у минулому турі, здається, поставила крапку в історії – у виліт львів’ян тепер віриться важко.

Команда грає у нетривіальний футбол, якісно відрізняючись від більшості представників вітчизняного «болота». Карраскаль, здається, от-от поверне в Україну епоху нарізок з фінтами, які школярі передавали на телефон один одному через блютуз. Прекрасно взаємодіє з ним Швед, який після незрозумілої історії з ДТП взявся за голову та стає лідером Карпат. У грі Ді Франко та Ербеса відчувається клас, та й позаду все непогано. Якщо це все керівництво за старою львівською традицією не зруйнує вже влітку – бути Карпатам у ЛЄ.

Хоча... такий прогноз ми вже скільки разів чули...

Чорноморець: дива не сталося

Після підписання Гладкого та несподіваної перемоги над Олімпіком Чорноморець порівнявся зі Сталлю та знаходився за одне очко від Зірки, яка займала рятівну 9 сходинку. Доля сама підкидала шанси одеситам – наступний же матч мав відбутися саме у Кропивницькому. Порятунок в УПЛ був зовсім поруч.

Чорноморець все програв. Чорноморець менше володів м’ячем, менше бив та менше забивав. Точніше, не забивав зовсім, адже, як говорив екс-наставник одеситів Олег Блохін, голи після 90-ї хвилини не рахуються. Особливо за рахунку 2:0.

Зірка не зіграла в якусь феноменальну гру. Вона грала так само, як і весь сезон, у неї були дискваліфіковані відразу два важливих гравця – Оганесян та Цюпа – але Чорноморець все одно програв.

Тепер одеситам потрібно відіграти у підопічних Монарьова відразу 4 очки і сподіватися, що Сталь зіграє гірше за Чорноморець. Це було б диво, але після матчу проти Зірки у дива віриться важко.