В Україні створять футбольну поліцію

Футбол України 17 Квітня, 15:49 318
В Україні створять футбольну поліцію
На футбольних матчах в Україні зміняться принципи забезпечення безпеки.

Незабаром в Україні може з'явитися Національний футбольний інфопункт (NFIP) - спеціальний підрозділ, створений силами і на базі поліцейських органів, який буде збирати і обмінюватися з аналогічними європейськими службами всією близько футбольною інформацією. Це випливає з тексту європейської конвенції «Про комплексний підхід до питань безпеки, охорони, і послуг під час футбольних матчів та інших спортивних заходів», яку сьогодні, 17 квітня, повинна ратифікувати Верховна Рада.

Законопроекти (№ 0180 і № 8197), які 23 березня в парламент подав Президент Петро Порошенко, повинні встановити в Україні нові рамкові принципи формування футбольної безпеки під час проведення матчів. Відповідно до прийнятої в липні 2016 року нової європейської конвенції.

Досі Україна в цих питаннях орієнтувалася на інший документ - Конвенцію ETS № 120, яка була прийнята ще в 1985 році і спрямована на протидію можливому футбольному насильству.

На відміну від неї, нова угода акцентує увагу силових органів не стільки на загороджувальних заходах для агресивних уболівальників, скільки на побудову ефективної системи комунікації між державою, представниками фан-клубів, футбольних команд та інших відомств. Щоб зробити проведення матчів не тільки безпечним, але й комфортним і гостинним.

Крім іншого, конвенція зобов'язує всі країни, які до неї приєдналися, створити на базі силових органів окреме відомство - той самий NFIP. Його роль зводиться до масштабного збору даних усередині країни і обміну інформацією між аналогічними поліцейськими органами інших країн. Включаючи обробку та передачу персональних даних. А також координації співробітництва поліцейських.

Слід зазначити, що обидва законопроекти - один ратифікує конвенцію, інший вносить необхідні правки до чинного законодавства - успішно пройшли парламентські комітети і були рекомендовані до голосвання в Раді. А представник Президента у ВР Ірина Луценко і зовсім охарактеризувала документи, як невідкладні. Адже 26 травня в Києві відбудеться фінал Ліги чемпіонів УЄФА.

Втім, вона не уточнила, як за місяць, що залишився можна встигнути імплементувати норми конвенції в існуючі принципи забезпечення безпеки футбольних матчів.