На лавці запасник, та не зовсім

Футбол України 17 Квітня, 22:15 637
На лавці запасник, та не зовсім
​Перед харківським «класико» гуляла новина про те, що донецький клуб пропонує своїм уболівальникам на аукціонній основі викупити два пакети VIP-послуг на матч з «Динамо».

У них входили фірмова іменна футболка, проживання в готелі поруч з командою, а ще - участь в передматчевій прогулянці футболістів «Шахтаря» і підготовці до матчу, відвідування роздягальні, а головне - можливість перебувати під час гри на лаві запасних.

Знайшовся відчайдушний, який виклав за два «квитка» 41 тисячу гривень, «купившись» напевно на лавку.

- Довго не роздумував: побачив новина про аукціон і вирішив взяти участь. Мені дуже цікавий «Шахтар», давно хотів поспілкуватися з кимось із гравців або тренерів. Можна сказати, це мрія. Буде дуже цікаво поспостерігати за матчем з лави запасних. Не знаю, чи варто підказувати тренеру. Хвилювання немає, чекаю дуже цікавої гри, - сказав приїхав з Донецька щасливчик.

Позаздримо йому двічі. По-перше, за те, що долучився. По-друге, за те, що, живучи в окупації, має можливість платити настільки серйозні гроші. Мало хто з тамтешніх жителів на щось здатні. Тільки обрані, парочку яких і ощасливив «рідний «Шахтар».

Ось тільки з лавою запасних не склалося. Скільки вже разів в донецькому клубі нехтували регламентом, а таку дрібницю (стаття 13, пункти 13-16), що на лаві запасних можуть перебувати тільки внесені в заявку учасники матчу і офіційні особи клубу, внесені до рапорту арбітра, якось не врахували.

Для «Шахтаря», звичайно, зробили б виключення, але навіщо зайвий шум? Виділили «хлопцям молодим» два місця неподалік - там, де сидять зазвичай редактори трансляції.

Мимоволі згадалися два прецеденти, пов'язані з лавкою. Екс-одесит Дмитро Пітерман, купивши іспанський «Расинг» з Сантандера, незабаром вирішив стати і його головним тренером. Однак відповідної тренерської ліцензії у нього не було, і він не мав права перебувати на лаві.

Не проблема - обзавівся акредитацією фотокореспондента і ошиваються біля лавки всі 90 хвилин, даючи цінні вказівки і відбиваючись від омріяного інтерв'ю настирливих «колег».

А зовсім недавно російські ЗМІ повідомили, що захисник «Локомотива» Борис Ротенберг встановив рекорд прем'єр-ліги серед польових гравців за кількістю матчів, проведених на лавці запасних. 31 березня в грі 24-го туру проти «Амкара» (1:2) він залишився в запасі в 131-й раз і побив рекорд іншого захисника - Олега Пашиніна, який теж захищав кольори «Локо».

Скоро може і золоту медаль отримати: «Локомотив» під керівництвом Юрія Сьоміна на всіх парах мчить до чемпіонства. Борис Борисович Ротенберг може собі дозволити таку розкіш. Навіть незважаючи на санкції проти тата-мільярдера, в минулому спортсмена, який займався дзюдо в одній з ленінградських ДЮСШ.