Гроші дають! Макаренко пішов по стопах Шевченка і Коноплянки

Футбол України 18 Квітня, 17:43 667
Гроші дають! Макаренко пішов по стопах Шевченка і Коноплянки
Євген Макаренко став одним з небагатьох українських легіонерів, трансфер якого всередині топ-10 європейських чемпіонатів принесе гроші його колишньому клубу.

«Андерлехт» виплатить «Кортрейку» за трансфер українського легіонера Євгенія Макаренко 1,2 млн євро. Сам перехід відбудеться влітку, після закінчення сезону-2017/2018, але вже зараз можна говорити про його унікальність.

Переходами наших футболістів з клубу в клуб в рамках топ-10 європейських чемпіонатів здивувати складно. Їх було багато, починаючи з Олександра Заварова, Ігоря Бєланова та Івана Вишневського, які в сезоні-1990/1991 пішли з «Ювентуса» (в «Нансі»), «Боруссії» М (в «Айнтрахт» Б) і «Фенербахче» (в «Сариер») відповідно.

Але лише у виняткових випадках це була не оренда або на правах вільного агента, а реальна покупка. Футболістів, які настільки добре себе проявили в Західній Європі, що знаходився інший клуб з топ-чемпіонату, який бажає сплатити суму відступних, в українській історії було дуже мало.

Дуже складно оцінювати трансфери в першій половині 1990-х, коли достовірної інформації про їх вартості було мало. Але якщо взяти часи більш відкритою ери, то Макаренко стоїть в одному ряду з Андрієм Шевченком та Євгеном Коноплянкою.

За першого «Челсі» в 2006-му відвалив «Мілану» 43,3 млн євро (інформація Transfermarkt). За другого «Шальке» минулого літа віддав «Севільї» 12,5 млн євро, попередньо вивчивши можливості українця під час оренди, що розтягнулася на сезон 2016/2017.

І ось - Макаренко. Не дуже зоряний футболіст, але заслужив своєю грою семизначною суми, яка дістанеться «Кортрейку».

Звичайно, можна згадати Андрія Вороніна, який в європейському футболі часто міняв клуби. Але його менеджер Андрій Головаш примудрявся обставляти все так, що наш форвард йшов вільним агентом. Навіть з «Байєра» в «Ліверпуль».

Лише в одному випадку - при переході з «Кьольна» в «Байєр» перед стартом сезону-2004/2005 - потрібно було якось залагоджувати нюанси, оскільки Воронін в 2003-му підписав контракт на два роки, а відіграв в «Кьольні» тільки один. Але деталі переїзду українця в Леверкузен до цього часу невідомі.

Можна було б згадати і появу Анатолія Тимощука в «Баварії» («Зеніт» отримав 11 млн євро), проте ми ведемо мову про провідних західноєвропейських чемпіонатах.