Футболісти масово вдарилися в веганство. Чи є від цього користь?

Світовий футбол 19 Квітня, 15:59 779
Футболісти масово вдарилися в веганство. Чи є від цього користь?
Лікарі сперечаються досі.

Рух веганства набирає все більшу популярність в світі футболу. Багато гравців відмовляються від м'яса і переходять на суто рослинну їжу. Такі зірки, як Ліонель Мессі, Серхіо Агуеро, Ектор Бельерін і Джермейн Дефо вже перейшли на нову систему харчування.

І це тільки найвідоміші представники.

За даними останніх досліджень, в одній тільки Великобританії зафіксований 350-відсоткове зростання послідовників цього руху.

«Я став відчувати себе набагато краще, змінивши режим харчування. Раніше після ігор у мене спостерігалися сильні запалення по всьому тілу і доводилося витрачати багато часу на відновлювальні процедури. Зараз все зовсім інакше», - ділиться своїми відчуттями Ектор Бельерін.

Футболісти масово вдарилися в веганство, але користь від цього сумнівна. ФОТО - изображение 1

Однак, доктор Сара Шенкер більш стримана у своїй оцінці користі веганства.

«Це просто тренд», - стверджує спортивний дієтолог, який працював в «Норвічі», а також проводив консультації в «Челсі» і «Тоттенхемі».
«Деякі з переваг веганства були не зовсім вірно витлумачені, або просто перебільшені, просто тому що це модно. Безумовно, веганство - це не тільки дієта, але і культурно-етичний рух, а тому я не можу судити, чи правильно чинять спортсмени, оскільки це вже за межею суто медицини. Але як медик я можу сказати, що виключаючи зі свого раціону м'ясо, спортсмени втрачають деякі цінні джерела енергії. Ті ж білки в рослинній їжі низької якості, а організм, який піддається таким серйозним навантаженням, потребує в білках високої якості», - додає фахівець.

Футболісти масово вдарилися в веганство, але користь від цього сумнівна. ФОТО - изображение 2

Не згодна зі своєю колегою Хізер Расселл, дієтолог організації The Vegan Society (Суспільство веганів).

«Наша організація співпрацює з Британською дієтологічної асоціацією з питань здорового харчування спортсменів. І ми повністю впевнені в тому, що правильно спланована дієта може дати організму спортсмена все необхідне. Капуста, родзинки і збагачені пластівці забезпечують достатній рівень заліза. Додаючи в свою їжу перець, брокколі , ківі, цитрусові або ананаси, ви істотно збільшуєте запас вітаміну С», - стверджує пані Расселл.

Футболісти масово вдарилися в веганство, але користь від цього сумнівна. ФОТО - изображение 3

Проте, доктор Шенкер все ж впевнена в тому, що позитивний ефект, про який говорять спортсмени - це ефект плацебо.

«У них часто виникає відчуття, що вони відчувають себе краще. Дотримуючись своєї дієти, людина тренує силу волі. Успішне подолання спокус може мати величезний ефект, що підвищує настрій і мотивацію. У кінцевому підсумку, багато хто дійсно переконує себе, що всі їхні зусилля не марні і вони відчувають себе краще».