Сергій Ребров відверто про роботу в Саудівській Аравії та справжню причину відставки

Світовий футбол 23 Квітня, 11:09 716
Сергій Ребров відверто про роботу в Саудівській Аравії та справжню причину відставки
Український тренер Сергій Ребров розповів, чому йому довелося піти з «Аль-Ахлі», і поділився найближчими планами.

- Сергію Станіславовичу, як ви відреагували на таку публічну постановку питання?

- Піднесли це, звичайно, не дуже красиво, але для мене не стало несподіваним те, що наша співпраця добігає кінця. Мій контракт, підписаний за схемою «1+1», підходив до свого завершення, пролонгувати його ще на один рік ми могли тільки з обопільної згоди.

У мене була розмова з новими керівниками клубу, і я озвучив їм свою позицію. Справа в тому, що ось уже більше чотирьох місяців футболістам і тренерам не платять заробітну плату, і те, що в такій ситуації ми до останнього туру билися за чемпіонський титул, - велика заслуга команди. Деяких гравців мені доводилося буквально вмовляти, щоб вони залишилися до кінця сезону.

- Чи правда, що за неповний рік вашої роботи в Аль-Ахлі змінилося вже три президенти?

- Так і є. З останнім з них я практично не розмовляв. Була розмова з одним із віце-президентів, який сказав, що клуб хоче, щоб я продовжив контракт, але я твердо відповів: «Якщо не розрахуєтеся з футболістами, навіть розмовляти на цю тему не буду». Ось вони, мабуть, і вирішили піднести цю ситуацію так, ніби тренер не влаштував клуб, і не стали чекати двох матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Азії.

Мене здивувало, що цю тему відразу підхопили українські ЗМІ. Я ще не знав, а вони ніби чекали, коли Сергія Реброва звільнять. Могли б і з'ясувати деякі деталі, але замість цього вирішили показати, що наші тренери не можуть ніде працювати. Повірте, протриматися цілий сезон в Саудівській Аравії - це непросто. Там це вдалося тільки двом або трьом наставникам.

- Виходить, що після матчів на міжнародній арені ви б все одно пішли?

- Так, і справа не тільки в боргах і в ситуації в клубі. У мене народилася дитина, і мені було б складно продовжувати там роботу. Так що мій вибір був очевидний.

- У Саудівській Аравії на клуби великий вплив чинить федерація футболу...

- Безумовно. Президент, який запрошував мене і моїх помічників, ставив серйозні завдання і виділяв кошти на трансфери гравців. Чому його прибрали, сказати не можу, але це дуже сильно вплинуло на команду. Складно вирішувати серйозні завдання і шукати мотивацію для футболістів, коли в клубі такі заборгованості. У будь-якому випадку легіонери приїхали туди грати за гроші.

- Що вийшло, а що - ні?

- Для мене це був великий досвід - і не тільки футбольний, але і життєвий. Не буду оцінювати свою роботу, але я побачив прогрес команди в цілому і зростання кожного виконавця окремо. Найважливіший критерій - ставлення самих гравців. Футболісти, по всій видимості, розуміли, що я можу піти, і після закінчення останнього матчу група хлопців підійшла до мене і сказала: «Тренер, залишайся - ми поговоримо з президентом федерації...»

- У засобах масової інформації досить багато уваги приділяли вашому конфлікту з нападаючим команди Омаром Аль-Сома. У вас з ним дійсно були розбіжності?

- Тільки на грунті ставлення до своєї ролі в команді. У мене ніколи не було і не буде так, щоб футболіст ставив себе вище колективу. Наш форвард - дійсно гравець високого рівня. Він багато забивав, його любить публіка, але нападник отримав травму, а після того, як повернувся в лад, в деяких матчах мені доводилося його змінювати. Ось це йому не подобалося - Омар вважав, що повинен грати по 90 хвилин. У цьому сезоні він, до речі, так і не став беззаперечним бомбардиром Аль-Ахлі - мінімум 10 м'ячів у нас забили відразу чотири футболісти. Як тренера мене це не могло не радувати.

- Що далі?

- На даний момент у мене на порядку денному - приємні сімейні клопоти. Пропозиції є, але поки на цю тему я говорити не хочу. Хоча довго без роботи, звичайно, не зможу.

Євген ГРЕСЬ