​Ігор Кутепов: «Приклад Коваля негативно вплине на кар'єру інших наших кіперів»​

Динамо Київ 24 Квітня, 15:33 783
​Ігор Кутепов: «Приклад Коваля негативно вплине на кар'єру інших наших кіперів»​
Колишній воротар київського «Динамо» і збірної України Ігор Кутепов прокоментував невдалий вояж Максима Коваля в Іспанію і оцінив загальний рівень українських голкіперів.

- Максим Коваль сам винен в тому, що не зміг підкорити Іспанію. Коваль все життя мріяв пограти в топ-чемпіонаті Європи. І ось доля подарувала йому шанс. Цей шанс був дуже великий, адже його конкуренти в «Депортіво» показували нестабільну гру. Наставник команди Кларенс Зеєдорф зробив ставку на Коваля. На жаль, уже в першому поєдинку українець, так би мовити, привіз своїй команді гол, і в першому таймі отримав червону картку. Іспанія - це вам не Україна, де тренери терплять і дають кілька шансів. В Європі все інакше. Не скористався шансом - до побачення.

- Чи можна стверджувати, що зарубіжну кар'єру Коваля зламав один матч?

- Так, ця гра була ключовою в кар'єрі українця. Але я все-таки вважаю, що він просто не відповідає рівню чемпіонату Іспанії.

- Якою тепер буде футбольна доля Максима Коваля?

- Шлях до Європи, напевно, вже закритий, адже Коваль провалив кар'єру в Данії і в Іспанії. «Динамо» навряд чи буде розраховувати на цього голкіпера, тому що робить ставку на Бойко і Бущана. Все йде до того, що Коваль буде грати в одному з клубів-середняків українського футболу.

- Як закордонне фіаско Коваля вплине на шанси інших наших воротарів працевлаштуватися в Європі?

- Приклад Коваля негативно вплине на кар'єру інших наших кіперів. Тепер європейські скаути добре подумають перед тим, як запрошувати українців. Все-таки невдачею закінчилася спроба підкорити Європу і Дениса Бойко, який був на висоті в «Дніпрі», але чомусь не закріпився в складі турецького «Бешикташа» і іспанської «Малаги». До того ж, більшість європейських клубів робить ставку на своїх воротарів. А якщо запрошує легіонерів, то гравців атакуючого плану. Зрештою, в нашому чемпіонаті немає багато воротарів рівня європейських чемпіонатів.

- Скільки наших голкіперів відповідають рівню топ-чемпіонатів Європи?

- Треба визнати, що зараз ми гостро відчуваємо дефіцит воротарів. По суті. тільки Андрій Пятов відповідає рівню топ-чемпіонатів Європи. Іншим ще треба довго топтати до рівня Пятова.