Олександр Андрієвський: слідами Руслана Маліновського?

Динамо Київ 26 Квітня, 13:58 763
Олександр Андрієвський: слідами Руслана Маліновського?
Андрієвський в Україні вже взяв все, що тільки міг. Тут можливий повноцінний продаж або оренда із подальшим прогресом.

Багато хто, в тому числі і я, захоплювалися Олександром Андрієвським восени. Влітку Олександр Хацкевич його навіть не взяв на передсезонні збори, а в «Зорі» за декілька місяців, він отримав виклик до збірної України. На жаль, весною продовження не було – травми, втрата форми... Зараз більше Сілас є лідером середини поля, ніж скажімо Харатін чи Андрієвський

Для того, щоб претендувати на «Динамо» та збірну України потрібно показувати хороший футбол і бути стабільним. Окремі матчі в Андрієвського – дуже хороші, але стабільності бракує. Якби мова йшла про 20-річного юнака – це одна справа, але ж Андрієвському в червні виповниться вже 24. Для нього це вже третій сезон в УПЛ. До цього два сезони він виступав в оренді за «Чорноморець». В такому віці та із таким досвідом вже не варто розраховувати на знижки при оцінюванні.

Олександр Хацкевич знайомився із командою на зборі в Австрії. Полетіли майже всі, хто був в системі «Динамо». Мбокані та Беланда мали приєднатися в липні, після того як сплине термін оренди в інших клубах. Ще до зборів відчепили Андрієвського та М‘якушко. Дійсно гра в середині поля «Динамо» за Хацкевича будується так, що сильні сторони Андрієвського використати важко. В першу чергу потрібно виконувати великий об’єм чорнової роботи, вигравати силові єдиноборства. Це не зовсім сильні сторони футболіста. Навіть незважаючи на прогрес в «Зорі» йому зараз не менше важче буде боротися за своє місце в «Динамо». Тим паче, що Хацкевич довіряє Буяльському, весною прогресують Гармаш та Шепєлєв, відновлюється від травми капітан Сидорчук, в молодіжній команді підпирає Алібеков. Можливо середина поля буде підсилена новим футболістом влітку. Місця тут дуже мало. Навряд чи вже зараз Андрієвський реально готовий конкурувати за місце в основі «Динамо».

«Зоря» відмовляється від практики орендованих гравців. Зараз виключення зроблено для динамівців: Андрієвського та Тимчика. Можна зрозуміти Вернидуба, якому влітку потрібно було виходити із кризи і він запрошував кого тільки міг для підсилення. Але зараз в середині поля є свої Сілас та Харатін. Гравці, які мають повноцінні контракти із клубом. В разі прогресу та подальшого продажу – гроші підуть в клуб. А Андрієвський влітку поїде так само, як і приїхав. Тому оренда –це вимушена дія, на проблемні позиції. Тому, вважаю, що великих перспектив в «Зорі» Андрієвський теж немає.

Сильною стороною Андрієвського є ліва нога. Він дуже добре виконує стандарти, вміє гарно робити довгі передачі, загрожувати воротам суперника із дальніх дистанцій. Доволі непогано працює із м’ячем. Мені здається, що всі ці риси можуть бути актуальними для першості Бельгії. В цій країні футбол більше атакуючий, команди не грають в глухій обороні, а намагаються діяти активно. Сильні в конструктиві українці себе знайшли в цьому чемпіонаті (Маліновський, Макаренко). Олександр Андрієвський може піти по стопам Руслана Маліновського. Він володіє дальнім ударом, довгою передачею, але - не краща гра у відборі та силова боротьба.

Якщо для «Динамо» гравець не підходить, то його потрібно розвивати. На мою думку, Андрієвський в Україні вже взяв все, що тільки міг. Тут можливий повноцінний продаж (повторюсь, йому вже майже 24 роки, підпирає талановита молодь), або оренда із подальшим прогресом.

Сергій Тищенко