Віталій Миколенко: «Багато чого буде залежати від того, як «Шахтар» пройде залишок дистанції»

Динамо Київ 27 Квітня, 19:59 471
Віталій Миколенко: «Багато чого буде залежати від того, як «Шахтар» пройде залишок дистанції»
​На майбутньому чемпіонаті Європи серед команд U-19 захисник юнацької збірної України Віталій Миколенко в суперниках хотів би бачити Португалію, Норвегію й Англію.

Багато уваги з боку преси зараз приділяється юнацькій збірній України U-19, яка в кінці березня виграла свою групу еліт-раунду чемпіонату Європи й пробилася до фінальної частини континентальної першості, що із 16-го по 29 липня проходитиме у Фінляндії.

Спогадами про березневі події з офіційним сайтом ФФУ поділився один із героїв турніру, захисник «Динамо» Віталій Миколенко.

— Віталію, ти став одним із кращих у складі збірної України по системі «гол+пас» у матчах еліт-раунду. Приємно домогтися такого досягнення?

— Звичайно. Але ж це не було самоціллю. Так вийшло, що в одному епізоді вдалося завершити старання партнерів, а в іншому — стати автором гольової передачі. Найважливіше, що збірна України пробилася на чемпіонат Європи й буде серед восьми найкращих команд континенту.

— Можна сказати, що українська збірна зробила неможливе? Програючи за 15 хвилин до кінця матчу, вирвати таку потрібну перемогу...

— Якщо чесно, то, коли румуни на 77-й хвилині забили, у мене були сумніви, що вдасться домогтися бажаного, але тут же після голу в суперників сталося вилучення. Крила в нас виросли знову (посміхається). І старання принесли успіх.

— Останній бій — він найскладніший?

— Кожен матч був важким по-своєму. У поєдинку зі шведами свої корективи внесла погода, невиграш у Сербії перетворював би наш останній матч на турнірі на формальність. Але оскільки в поєдинку зі збірною Румунії вирішувалася доля першого місця, то за напруженням саме ця гра була особливою.

— У поточному сезоні Олександр Хацкевич не тільки підпускає тебе до «основи» «Динамо», але й дає трохи пограти за першу команду. Це додає впевненості?

— Звичайно. Усе-таки рівень дорослих команд і 19-річних помітно відрізняється. Гра на найвищому рівні допомагає швидше зростати. За це я можу тільки сказати спасибі нашому наставнику.

— Як тобі перспективи «Динамо» в боротьбі за чемпіонство?

— Багато що залежатиме від того, як «Шахтар» пройде залишок дистанції. У нас же стоїть конкретне завдання — виграти чотири поєдинки...

— Повертаючись до теми збірної — яких суперників по групі ти хотів би отримати на Євро?

— У першу чергу португальців. Хочеться перевірити свої можливості на тлі цієї сильної збірної, яка два роки тому стала чемпіоном Європи серед 17-річних. Цікаво було б поборотися з Норвегією, яка виграла еліт-раунд у голландців і німців. Але ж ми зовсім недавно обігрували скандинавів. Ну і, мабуть, третім суперником хотів би бачити Англію.

Але при всьому цьому перед нами стоїть завдання виступом на Євро заробити право зіграти на чемпіонаті світу. І ми зробимо все від нас залежне, щоб досягти потрібного результату.