​Артем Франков розповів, скільки коштує напівлегальне стимулювання на результат в Першій лізі

Динамо Київ 29 Квітня, 14:35 1365
​Артем Франков розповів, скільки коштує напівлегальне стимулювання на результат в Першій лізі
Головний редактор журналу «Футбол» поділився з 1927.kiev.ua інформацією про фінансові аспекти стимулювання команд українського чемпіонату на потрібний результат.

— На фініші чемпіонату можна сказати, що гроші переходять «із рук в руки». На ситуації, коли когось стимулює третє сторона, нам не приходиться звертати уваги. Це не зовсім етично, але загальноприйнято і не карається. Проте, набагато гірше, коли гроші переходять із рук в руки зовсім з іншою метою або гроші використовуються на ставках. Я зараз говорю без прив’язки до будь-якої команди.

Подібне загострення характерне не тільки для нашого чемпіонату, а й інших футбольних першостей Європи. Наприклад, на фініші чемпіонатів Італії та Іспанії теж можна побачити багато цікавого…

У нас це дійсно спосіб для команд заробити «на життя»: на наступний сезон, повернути борги футболістам і так далі. В Першій лізі стандартна сума преміальних складає 300 тисяч гривень за матч на команду. Це за третю сторону – напівлегальне стимулювання. Два рази на місяць зіграли нормально, олігархами не стали, але кілька десятків тисяч доларів отримали і все одно якось веселіше.

Розмовляв Микола Тимощук