Ігор Шуховцев: «Я випив стільки, скільки люди в магазинах не бачили»

Футбол України 29 Квітня, 14:52 662
Ігор Шуховцев: «Я випив стільки, скільки люди в магазинах не бачили»
Екс-воротар ФК «Металіст» розповів в ефірі програми «Моя гра» про шкідливі звички і про те, хто допоміг йому прийняти рішення зав'язати з алкоголем.

- Ви курили перед грою?

- Так. За це мене часто лаяв Микола Павлов. Загалом, я багато курю, але не пишаюся цим і хлопцям, яких треную, завжди кажу, що це не найкраще заняття.

- Микола Павлов говорив вам не курити?

- Якщо людина сама до цього не дійде, то марно говорити їй кинути палити. Я можу привести вам безліч прикладів футболістів України та країн колишнього Радянського Союзу, які і пили, і курили, і в збірних грали. Однак це не приклад для наслідування. Може, тоді був такий період.

- А як же режим?

- Не всі так робили, лише певні люди. Наприклад - Олександр Рикун. Він міг дозволити собі зайвого, але завжди виходив і свої дві гольові передачі віддавав. Якби він потрапив до Європи, то став би кращим плеймейкер Старого Світу.

- А якби не пив?

- У кожного різний характер. Може бути, випивка допомагала йому грати в футбол, розслабляла.

- Як багато ви могли випити?

- По-різному. Бувало, я міг випити пляшку горілки на двох перед днем народження.

- У вас був певний період такого життя?

- Так, десь з 18 і до 26 років.

- Іншими словами, ви ступили на шлях алкоголізму?

- Ні, я ж не пив щодня, Боже збав. Це були поодинокі випадки, коли ми могли випити після гри або на день народження, а після цього прийти на тренування піддатими. Слово «алкоголізм» тут недоречне.

- Зараз ви ні краплі в рот?

- Так, уже протягом 20-ти років. Був час, коли я ледь сім'ю не втратив, була складна ситуація. Тоді я ніде не грав, лікувався від травми. Коли відійшов від пошкодження, мені зателефонував Микола Павлов і сказав: «Ти воротар хороший, всі тебе знають і хотіли б бачити у себе. Але ти, коли вживаєш, нікому не потрібен». Тоді я і вирішив, що все, вистачить.

- Просто взяли і кинули?

- Спочатку турбіну вшивав.

- Це як?

- Під лопатку зашивається ампула. Якщо алкоголь потрапляє в кров, ампула розчиняється і погано впливає на слабкі місця організму. Загалом, якби я випивав 50-100 грамів горілки, ампула б лопалася, і мені було б погано. Так я робив двічі по п'ять років. Зараз вже протягом десяти років справляюся сам.

- Зараз не хочеться?

- Ні, я сам по собі веселий, можу пожартувати.

- У компаніях пропонують випити?

- Так. Але я не бачу сенсу. Як я часто говорю, я випив стільки, скільки люди в магазинах не бачили. Але зараз я радий, що так все склалося, що в моєму житті з'явився Микола Павлов.