Світовий футбол 30 Квітня, 21:16 965
Топ-10 висновків європейського вікенду: «Барселона» – чемпіон, ренесанс Серії А, сходження зірки Джованні Сімеоне | 19-27
Підводимо підсумки останніх матчів топ-чемпіонатів Європи та визначає головні моменти: чемпіонство «Барси», майже гарантоване срібло «Манчестер Юнайтед», грізних німецьких аутсайдерів, драматичну розв'язку в Серії А та тріумфальний матч сина Дієго Сімеоне.

Барселона – чемпіон Іспанії

Тепер офіційно. Після перемоги над Депортіво Барселона за три тури до кінця чемпіонату набрала 86 очок, що на 11 очок більше, ніж у Атлетіко, який йде другим, та на 15 – ніж у Реала.

Останні самі винні у такому гігантському відриві, однак каталонців проблеми суперників точно не повинні хвилювати. Це чемпіонство по праву сильного – «матрацників» каталонці обіграли та зіграли з ними внічию, а королівський клуб розгромили на виїзді.

І хоча матч проти Депортіво ледь не завершився фіаско, а з Ліги чемпіонів команда безславно вилетіла у чвертьфіналі, загалом Барселона дійсно була найкращою командою в Іспанії.

Серія А на 90% визначилась із чемпіоном

35 тур Серії А не просто подарував Європі найкращі матчі тижня, а й повернув віру в італійський футбол. Перш за все, це стосується матчу Інтера та Ювентуса, в якому обидві команди продемонстрували чудеса характеру. Інтер за неоднозначного судівства у меншості зміг вийти вперед після 0:1, однак за три хвилини до кінця основного часу Ювентус продемонстрував чемпіонську жилку й вирвав перемогу, 3:2.

Мабуть, саме наявністю ДНК чемпіона можна пояснити різницю між Ювентусом та Наполі, який провалив матч проти Фіорентини. Так, флорентійці з восьмої хвилини грали у більшості після вилучення Кулібалі, однак хто обіцяв легкий шлях? Ювентус та Наполі були у кроці від програшу чемпіонства – однак чемпіон свій крок так і не зробив, а претендент – навіть прискорився.

Тепер між командами чотири очки за три тури до кінця. І тепер вже зовсім не віриться у дива. Наполі в черговий раз прогавив свій шанс.

Шальке не втримався на дистанції

Після перемоги у Рурському дербі Шальке мав перевагу над Борусією у чотири очки і вже готувався святкувати срібло Бундесліги. Однак у наступних трьох матчах команда жодного разу не виграла, вилетівши з Кубка Німеччини, зігравши внічию з аутсайдером після 0:2 та лише дивом не опустившись на третє місце.

Зустріч проти ґладбаської Борусії Шальке також не зміг перетворити у перемогу, загравши нормально тільки наприкінці першого тайму.

Якщо ж згадати матчі до Рурського дербі, то там можна помітити конфузи на кшталт поразки Гамбургу 3:2 та вкрай нервових перемог над Майнцом і Вольфсбургом. Все це наводить на думки, що Шальке, видавши потужний відрізок протягом лютого й до середини квітня (8 перемог у 10 матчах), банально надірвався.

Цікаво, що найкращим футболістом «кнаппен» у квітні став футболіст, який до Рурського дербі вісім матчів не з’являвся в основі – Євген Коноплянка. Його свіжість якщо й не тащить на собі Шальке, то точно допомогає не підпускати Борусію.

Манчестер Юнайтед захистив другу сходинку

Підопічні Жозе Моурінью за весь чемпіонат лише протягом одного тижня знаходилися нижче другої сходинки. Тим не менш, Юнайтед знаходився під постійним тиском Ліверпуля, Тоттенхема та Челсі – і лише у 36 турі турі з другою сходинкою все стало зрозуміло.

Ліверпуль зіграв внічию зі Стоком, явно налаштовуючись тільки на ЛЧ, а Манчестер зруйнував останню надію переслідувачів на осічку, перегравши вдома Арсенал. Тепер у «дияволів» 5-очкова перевага над Ліверпулем та гра у запасі.

Якщо згадати про впевнені перемоги Юнайтед над Ліверпулем, Челсі та Тоттенхемом навесні, то це срібло здається ще більш заслуженим. Манчестер не був ідеальним, Манчестер провалив ЛЧ, однак в Англії він не підпустив до себе жодного з конкурентів.

Франція – феноменальна форма Ліона та шанс Лілля на порятунок

Ліон вражає своїми результатами у чемпіонаті, вигравши останні сім матчів із загальним рахунком 21:4. В останньому турі підопічні Бруно Женезіо перемогли Нант (2:0) та піднялися на другу сходинку у турнірній таблиці, скориставшись осічкою Монако.

Тим не менш, спочивати на лаврах рано – відстань між другим місцем (група ЛЧ) та четвертим (Ліга Європи) складає всього два очка – а попереду ще гра проти Ніцци.

Лілль в останньому турі переміг Мец і тепер має шикарні шанси потіснити Труа з рятівної 18 сходинки. Цьому сприяє календар – у суперника попереду вмотивовані Ліон, Монпельє та Монако, в той час як колишній клуб Едена Азара має зіграти проти Тулузи, Діжона та Сент-Етьєна. Наразі Лілль відстає за різницею м’ячів, однак шанси на виживання у легендарного горе-клуба досить пристойні.

Севілья: далі – без Монтелли

Кальчо Монтелліано розбилося об іспанський берег. Севілья не виграла у семи матчах Прімери поспіль, а разом з іншими турнірами ситуація виглядає ще більш жахливо – дев'ять матчів поспіль без перемог. При цьому Монтелла примудрився вивести команду до фіналу Кубка Іспанії та чвертьфіналу ЛЧ, однак після поразки від 17 команди чемпіонату – Леванте – терпіння керівництва закінчилось. Монтеллу попросили на вихід, але що чекає на Севілью далі?

«Рохі-бланкос» не втратили шансів на єврокубки, відстаючи від сьомого Хетафе всього на одне очко. Однак у Жирони така ж кількість очок, а у Сосьєдада, з яким у нервіонців буде очна зустріч, їх менше лише на два. У андалусійців є матч у запасі, але попереду є гра проти мадридського Реала. Втім, Хетафе вимушений буде грати проти Атлетіко, так що шанси у Севільї є. А от чи є характер?

Беневенто – гроза авторитетів

Остання команда Серії А навесні дивує всіх. Спочатку дебютанти ліги розгромили передостанню команду, маючи 10-кратну перевагу по ударам, потім грали з Ювентусом 2:2 до 78 хвилини, а далі виграли у Мілана на Сан-Сіро. В останньому ж турі аутсайдер розкатав з Удінезе один із найкрасивіших матчів вікенду.

Удінезе вигравав з 13-ї хвилини, однак Беневенто спочатку зрівняв рахунок, потім залишився у меншості, а на 76-й хвилині вийшов вперед зусиллями Коди. Удінезе не поплив, а забив у відповідь два голи за дві хвилини – дублем вистрілив Лазанья. Втім, останнє слово було за Беневенто – на 90-й хвилині Бакарі Санья зробив рахунок 3:3 та змусив всю Європу задумливо чесати потилицю. Невже крута Серія А насправді повернулася?

Німецькі аутсайдери не здаються

На вихідних всю Німеччину здивували Майнц та Гамбург. Перші розгромили на своєму полі грізний РБ Лейпциг, залишивши останніх без реальних шансів на Лігу чемпіонів та відірвавшись від зони вильоту на три очки. На 90% вже можна говорити про участь Майнца у наступному сезоні Бундесліги.

Гамбург, в свою чергу, на виїзді впевнено переграв Вольфсбург та скоротив відставання від рятівної 16 сходинки до двох очок. Що більш цікаво – «червоноштанники» під керівництвом тимчасового тренера Крістіана Тітца здобули три перемоги в останніх чотирьох матчах. Якщо Гамбургу вдасться перемогти у матчі проти Айнтрахта чи Борусії М, то його можна буде офіційно називати «королем» дивовижних порятунків.

Саутгемптон може врятуватися

Саутгемптон після 8-матчевої серії без перемог у чемпіонаті нарешті виграв – і зробив це вкрай вчасно. Поки Сток Сіті розкатував нічию проти Ліверпуля, підопічні Марка Хьюза переграли Борнмут (2:1), зробивши дуже вагомий внесок у справу свого порятунку в АПЛ. Наразі відстань до Свонсі, який йде 17-м, становить всього одне очко – а гра проти «лебедів» відбудеться вже через тур.

«Сотон» непогано виглядав у минулих турах до цього, однак для виживання потрібно було перемогти хоча б два рази. Один раз клуб це зробив – справа за другим.

Герой вікенду – Джованні Сімеоне

Так, це саме той Сімеоне. Син великого футболіста і тренера у цьому сезоні почав потихеньку розкриватися, в останніх шести турах відзначившись шістьма голами. Три з них він забив у минулу неділю – і неабикому.

Сімеоне-джуніор власноруч поклав на лопатки Наполі, хет-триком перекресливши всі їх чемпіонські амбіції. Так, на полі з восьмої хвилини не було Каліду Кулібали, однак саме Джованні й приклався до його вилучення, вийшовши віч-на-віч з голкіпером та змусивши сенегальця фолити.

Джованні Сімеоне потушив чемпіонську зірку Наполі та, здається, запалив свою особисту. З його родословною інакше бути просто не могло.