Наші за кордоном. На круги своя

Футбол України 1 Травня, 14:23 718
Наші за кордоном. На круги своя | 19-27
Ua-football аналізує гру українських легіонерів. Тиша після двох бурхливих тижнів.

Після бурхливих двох тижнів українці за кордоном знову заспокоїлися. Кілька вильотів з Кубка, буксування у Бельгії, втрачені супермоменти і ганьба в Туреччині, втрата лідерства і зміцнення на двох останніх місцях у Польщі, виліт з іспанської Прімери і фактична втрата шансів на вихід туди та до Бундесліги... Лише Роман Безус та Євген Коноплянка продовжують тримати рівень, Євген Шахов пристрілюється перед фіналом Кубка Греції, а Ігор Пластун завойовує титул чемпіона Болгарії.

Німеччина

Якщо рахувати Кубок, «Шальке» не виграє вже в третьому матчі поспіль і в четвертому з п'яти останніх. Щоправда, на цей раз у головного тренера Доменіко Тедеско немає особливих причин лютувати. Критикувати він може лише одного гравця - Набіля Бенталеба, вилученого вже на 12-ій хвилині. Решта відчайдушно боролися вдесятьох, доволі впевнено робили те, що вміють найкраще - оборонялися, намагалися гостро контратакувати і загалом цілком заслужили нічию 1:1. «Наша праця в цьому матчі свідчить сама за себе. Такий виступ іноді вартий більше, ніж три очки», - не приховував задоволення Тедеско.

За контратаки здебільшого відповідав Євген Коноплянка. Українець після повернення до стартового складу «кнаппен» проводить вже третій позитивний матч ліги поспіль. Далеко не такий яскравий, як два попередніх, та все ж цілком пристойний. Найкращий шанс його команди у матчі втратив саме він, коли на 61-ій хвилині своїми силами прорвався в штрафний по правому боці і недостатньо складно для Зоммера пробив з відмінної позиції в 11-ти метрах від воріт. Захисник тут заважав, але все ж потрібно було пробивати набагато краще.

Наші за кордоном. На круги своя - изображение 1

Результативний пенальті (десятий у сезоні, що є рекордом клубу) у доданий час першого тайму також заробив він, влучивши в руку опоненту ударом здалеку після фірмового зміщення з лівого флангу в центр. Шість «кросів», два з яких партнери замикали ударами з району 11-метрової позначки, також слід відзначити. Удар Бургшталлера був заблокований, Горетцка не влучив у ворота. За дотиками до м'яча в штрафному майданчику суперника він поступився на полі лише трьом. Замінений на 90-ій хвилині.

Все це помітив Kicker, виставивши українцеві оцінку 2.5. Більше не отримав ніхто, таку ж - ще два гравці, обидва - з його команди. Інші видання також ставили оцінки в діапазоні 2-2.5. Щоправда, Spox не дуже вражений, оскільки виставив йому низьку оцінку 4. Втім, цей сайт залишився у меншості.

В останніх дев'яти матчах у всіх турнірах дортмундська «Боруссія» виграє через один. На цей раз настала черга нічиєї. В матчі у Бремені проти «Вердера» (1:1) перші ігрові хвилини з січня (11) отримав Андрій Ярмоленко. В ці хвилини тривав безуспішний штурм воріт Павленки. Українець також взяв участь, заблокованим ударом з 13-ти метрів, двома невдалими «кросами» і пасом під заблокований удар Папастатопулоса здалеку. Пробити чеха так і не вдалося. «Джмелі» залишаються третіми, відстаючи від «Шальке» на два очки. Останнім потрібне лише одне в останніх двох турах для офіційного виходу до Ліги Чемпіонів, першим потрібні три.

«Байєр» зазнав третьої поразки поспіль і вилетів з першої четвірки. За матчем проти «Штутгарта» у Леверкузені (0:1) Владлен Юрченко спостерігав з лави запасних.

У Бундеслізі 2 «Дуйсбург» попри другу перемогу поспіль позбувся навіть теоретичних шансів на вихід до найвищого дивізіону. У матчі проти «Яна» з Регенсбурга Борис Тащі відзначився асистом та жовтою карткою. Остаточний рахунок - 4:1.

Бельгія

«Гент» регресує. В останніх чотирьох матчах команда Романа Яремчука не здобула жодної перемоги. Сам форвард не забивав в останніх шести. Причому не лише не забивав, але й майже не загрожував воротам. В домашньому матчі проти «Стандарда» він навіть схибив пенальті на 84-ій хвилині за рахунку 1:2. Цей удар він виконав по центру і відверто кволо, тож Очоа відбив практично без проблем. Міг забити і на самому початку матчу після прориву з лівого флангу, проте в тому епізоді кут був занадто гострим, а не влучання у ворота - очікуваним. Отримав жовту картку. Остаточний рахунок матчу - 1:3. Його команда на четвертому місці. «Стандард» (Валерій Лучкевич поза заявкою) йде третім.

«Генк» переміг лише у двох матчах з останніх восьми. Не вдалося переграти і лідера ліги «Брюгге» вдома (1:1). У першому таймі гості виглядали краще, створили шанси забити, а господарям не вдавалося ані прискорюватися, ані загрожувати воротам. В другому таймі останні вже виглядали цікавіше за суперника. Загалом матч особливо яскравим назвати не можна. Про «збалансований матч дорослих команд» говорив і головний тренер «Генка» Філіпп Клемент.

Руслан Малиновський відіграв повний матч і отримав жовту картку. Завдав неточного удару по воротах здалеку у першому таймі. Найпомітнішою дією у його виконанні стала сварка з партнером по команді з приводу виконання штрафного. Втім, Клемент після матчу заявив, що нічого серйозного там не було. «Королівський клуб» йде п'ятим.

За інших українців віддувається Роман Безус. Вже в п'ятому матчі поспіль він здобуває результативну ТТД. У матчі «Сент-Трюйдена» проти «Остенде» (4:1) він відзначився дублем, своїм першим у Бельгії. Гра аж ніяк не йшла в одні ворота, принаймні, до вилучення у складі суперника на 61-ій хвилині і голу українця з наступного штрафного (влучив майже в дев'ятку воротарського кута), яка зробила рахунок 2:1. За рахунку 1:1 гравець «Остенде» не реалізував пенальті. В будь-якому разі, і до нього, і після Безус був одним з найкращих.

Наші за кордоном. На круги своя - изображение 2

Його другий гол був забитий на другій доданій хвилині з пари метрів у порожні ворота після класного пасу партнера. До цього він відзначився трохи неточним ударом здалеку, значно небезпечнішим низом з-за меж штрафного (воротар потягнув) і невдалою спробою після проходу трьох опонентів. Взяв непряму участь і в третьому голі своєї команди, поборовшись за м'яч у повітряній дуелі в центрі поля. Акпом підхопив його і зробив те, що було потрібно. По закінченні матчу Безус говорив про штрафні як про свою візитну картку, а також припустив, що перебуває у найкращій формі в кар'єрі. «Сент-Трюйден» на другому місці у своїй групі.

Третім в тій самій групі йде «Антверпен». У матчі в гостях проти «Беерсхота», зведеному внічию (0:0) Єгор Назарина відіграв 80 хвилин, що стало його третім виходом у стартовому складі поспіль.

Друге місце в іншій групі посідає «Кортрейк». З «Льєрсом» команда впоралася (2:1) і без Євгена Макаренка. Українець пропустив м'яч через перебір жовтих карток.

Греція

Чемпіон Греції АЕК не виграв після шести перемог поспіль у всіх турнірах. Можна пробачити, особливо, якщо врахувати, що сталося це одразу після святкувань завоювання історичного трофею. Та й феноменальна серія з 21-го матчу ліги без поразок триває. У гостьовому матчі проти «Керкіри» (0:0) Дмитро Чигринський отримав відпочинок.

У сезоні 2017/18 єврокубковий плей-офф між чотирма командами скасований, тому можна з впевненістю сказати, що за тур до закінчення чемпіонату ПАОК забезпечив собі друге місце. Це сталося завдяки перемозі в гостях над «Панатінаїкосом» з рахунком 3:0, найбільшим над цим суперником на його стадіоні в історії. Одночасно мова про лише третю домашню поразку афінського гранда в історії з такою різницею м'ячів. Головний тренер Резван Луческу визнав, що після першого тайму його команді відверто пощастило вести з рахунком 1:0, говорячи про проблеми в центрі поля. В другому ж все було легше. Допоміг і гол Євгена Шахова, його другий в лізі у поточному сезоні. Відбувся він на 84-ій хвилині, через дві після виходу опорника на заміну. Тоді він підключився в атаку і чітко ударом низом з 11-ти метрів замкнув простріл Лео Матоса.

Цікаво, що три з своїх шести голів у лізі після переїзду до Греції Шахов забив у ворота представників Великої четвірки. Ще цікавіше, що на останній з них офіційний Твіттер клубу відреагував доволі барвисто, помістивши «гіфку» українця з написом «Містер Холоднокровність».

До останнього туру «Астерас» підійшов з перевагою за різницею м'ячів у боротьбі за п'яте, єврокубкове місце. Це стало можливим зокрема і завдяки домашній перемозі над «Аполлоном Смірніс» з рахунком 2:1. Євген Селін провів цей матч на лаві запасних.

Домашньою перемогою над «ПАС Янніною» з тим самим рахунком «Ламія» забезпечила собі місце в Суперлізі на наступний сезон. Вдруге з початку року місце у стартовому складі отримавВіталій Приндета. В першому таймі оборона господарів попри домінування суперника відіграла впевнено. А ось на початку другого українець не прикрив опонента, який завдав неточного удару з центру штрафного майданчика, а потім в невдалій спробі перервати небезпечну атаку травмувався і на 52-ій хвилині був замінений. Та атака закінчилася ударом з 18-ти метрів, взятим воротарем. Гол гостей був забитий після його відходу.

Євген Будник відіграв 25 хвилин. Запам'ятався заблокованим ударом з лінії штрафного майданчика.

Туреччина

Наші за кордоном. На круги своя - изображение 3

Сенсаційний фіналіст Кубка «Акхісар Беледієспор» у лізі не може перемогти вже в сьомому матчі поспіль. Зустріч з «Малатьяспором» в гостях закінчилася нульовою нічиєю і залишила команду Євгена Селезньова на 12-му місці. Український форвард відіграв повний матч. Як і в попередньому матчі, мав супершанс забити. Тоді мова йшла про пенальті, нині ж про удар впритул після подачі кутового. Щоправда, удар було завдано плечем, тому він виявився слабким, що дозволило захиснику заблокувати на лінії. В другому таймі Євген був відправлений в прорив, вирішив з 35-ти метрів перекинути воротаря, який вийшов далеко з воріт, і не влучив. Також скидав м'яч під неточний удар партнера здалеку. Працював в обороні, намагався розвивати атаки з глибини. Все ж загалом його гру слід назвати неефективною, враховуючи лише три дотики до м'яча у штрафному суперника, з них два - абсолютно нецікавих, а також п'ять втрат. Одна з втрат відбулася після прориву в штрафний і падіння у боротьбі із захисником. Рішення арбітра продовжувати гру було правильним.

Після п'ятої поразки в шести останніх матчах «Кайсеріспор» нарешті прийшов до очікуваного результату - втрати шостого місця. Олександр Кучер вдруге поспіль залишився в запасі. Артем Кравець відіграв 33 хвилини. Результат домашнього матчу проти «Аланьяспора» - 1:2. Форвард запам'ятався спробою добити з меж воротарського під гострим кутом в підкаті після сейву воротаря. Голкіпер встиг заблокувати і цей удар. Крім цього загубився на полі, встигнувши ще й тричі втратити м'яч. Хоча слід зазначити, що після його виходу на поле «Кайсеріспор» заграв значно яскравіше в атаці. Чотири з п'яти ударів у площину, серед них гольовий, було завдано після 57-ої хвилини.

Серед тих, хто випередив команду з Кайсері, можна помітити й «Сівасспор». Команда Сергія Рибалки (запас) переграла вдома «Генчлербірлігі» з рахунком 1:0 і вийшла на сьоме місце.

Вболівальники та працівники «Карабюкспору» лише очікують, коли цей жах закінчиться. Одна з найгірших команд європейських Вищих дивізіонів (на її щастя, в Албанії є гірша) зазнала вже 11-ої поразки поспіль і сьомої розгромної з початку 2018-го року. Виїзд в Ґьозтепе закінчився з рахунком 0:5. Всі 90 хвилин на полі провели Олександр Рибка, Антон Кравченко та Андрій Близниченко. На 11-ій хвилині воротар погано відбив не надто складний удар, а захисник не встиг прикрити добивання. Другий і п'ятий голи відбулися після пасів врозріз повз Антона, які змушували Олександра лютувати. Третій почався з втрати м'яча Андрієм в 40-ка метрах від власних воріт, а продовжився прострілом повз Кравченка. А четвертий почався з відмінного удару здалеку. Рибка дивом врятував, перевівши м'яч в стійку, однак його знову не підстрахували. Відбувся ще й шостий гол, після повітряної дуелі, вщерть програної Кравченком Демба Ба. Останній легко оминув Рибку. Однак арбітр зафіксував фол екс-гравця «Челсі». Вельми сумнівне рішення.

На рахунку Близниченка неточний удар здалеку, пас партнеру під такий, а ще заблокований удар з 14-ти метрів. Загалом можна сказати, що він працював, намагався діяти активно.

Все ж головна проблема команди не на футбольному полі, а на фінансовому. Третій президент клубу протягом останніх півроку Мехмет Айтекін заявив, що без додаткових чотирьохсот тисяч євро команда не зможе закінчити сезон, а без ще 3.5 мільйони не почне наступний. Загальний ж борг клубу складає близько 17-ти мільйонів євро.

Завдяки домашній перемозі над «Алтинорду» з рахунком 1:0 «Адана Демірспор» (13) забезпечила собі місце в Другому дивізіоні на наступний сезон. Сергій Політило відіграв 18 хвилин. «Гіресунспор» (11) не потрапить в плей-офф за вихід до Супер Ліги попри перемогу над «Самсунспором» з рахунком 2:1. Дмитро Коркішко поза заявкою.

Польща

З початку сезону і до початку квітня «Лех» не знав поразок у лізі на власному стадіоні. В другому місяці весни відбулися дві таких. Друга з них, від «Гурніка» з рахунком 2:4 (перша перемога забжан у Познані з 2003-го року), очікувано скинула команду з першого місця. Не допоміг і другий гол Олексія Хобленка у сезоні, забитий вже за рахунку 0:4. І точно завадив епізод, програний Володимиром Костевичем. На 68-ій хвилині він дозволив Матушеку прорватися у воротарський за власною спиною і відгукнутися на закидання. Добивання, що призвело до четвертого голу, також відбулося у його зоні відповідальності, причому українця поблизу не було. В атаці діяв доволі активно. Запам'ятався навісом на Гітк'яєра, удар головою якого потягнув воротар. А також неточним ударом метрів з 18-ти.

Наші за кордоном. На круги своя - изображение 4

Форвард, який вийшов на поле на початку другого тайму, забив ударом головою після навісу. Крім цього, воротам не загрожував.

«Лєх» аж ніяк не заслужив таку поразку. Не факт, що заслужив поразку взагалі. Причиною такого результату головний тренер Ненад Б'єліца назвав стовідсоткову реалізацію опонента і гру його команди «серцем, а не головою».

«Брук-Бет Термаліка» залишилася передостанньою після четвертого матчу без перемог. «Краковія», перегравши «слоників» вдома з рахунком 4:2, залишилася першою у своїй вісімці. Артем Путівцев та Олексій Дитятьєв відіграли повні матчі за свої команди, отримавши по жовтій картці. Останній загалом відіграв впевнено, не помилявся, заблокував вельми небезпечний удар. Більше того, був завалений на 81-ій хвилині у штрафному суперника під час розіграшу штрафного удару, що призвело до результативного пенальті і встановлення рахунку 2:2. А на другій доданій хвилині саме в боротьбі з ним опонентові вдалося виштовхнути м'яч недалеко, і Піонтек забив. Артем на 16-ій хвилині вибив м'яч головою недалеко, на лінію штрафного, звідки відбувся удар, а потім точне добивання. І не прикрив Піонтека у вищевказаному епізоді. Після ще однієї програної ним дуелі врятував воротар.

«Арка» (9) зазнала четвертої поразки поспіль у лізі і на цей раз дуже неприємної - з рахунком 1:5 вдома від «Пяста». Андрій Богданов вперше протягом останніх семи матчів ліги не вийшов у стартовому складі. В підсумку він відіграв 19 хвилин, протягом яких суперник забив двічі. Головний тренер спробував виправдати поразку думками про завтрашню зустріч з «Легією» у фіналі Кубка Польщі.

Поразка в Щецині з рахунком 0:2 залишила «Сандецію» останньою. Павло Ксьонз замінений на 80-ій хвилині. Запам'ятався епізодом, в якому перехопив м'яч і залишив партнера в хорошій позиції на лінії штрафного. Той влучив у захисника. Один його удар здалеку був неточним, другий - заблокованим.

Інші цікаві результати

Іспанія. «Депортиво» поступився вдома «Барселоні» з рахунком 2:4 і за три тури до фінішу позбувся всіх шансів залишитися у Прімері. Вже відомо, що Максим Коваль (запас) повернеться до Києва по закінченні сезону. У «Альбасете» (14) залишилися лише теоретичні шанси потрапити до плей-офф за вихід до Прімери. У Хіхоні проти місцевого «Спортінга» Роман Зозулявідіграв 84 хвилини і отримав жовту картку. Рідний клуб Андреса Іньєсти поступився з рахунком 1:2. Шанси «Луго» на потрапляння на шосте місце трохи вищі, але також низькі. Команда Василя Кравця (жовта картка) в суботу зіграла внічию з «Осасуною» - 1:1.

Завдяки перемозі над «Льеїдою» (2:0) «Ельче» вийшов на третє місце в Сегунді Б. Іван Зотьковідіграв повний матч. Богдан Мілованов відіграв повний матч за «Рейєс» (8), якому вдалося звести матч проти дублю мадридського «Реала» до 1:1.

Азербайджан. Сергій Литовченко, Г'юлі Манджгаладзе (жовта картка) та Ігор Коротецький відіграли повний матч за «Кяпаз». Їх команда поступилася в гостях «Габалі» з рахунком 0:3 і вже не уникне вильоту. Дмитро Безотосний захищав ворота другої команди ліги.

«Кешля» Юрія Максимова переграла «Нефтчі» Кирила Петрова (поза заявкою) з рахунком 2:1. Колишній «Інтер» йде передостаннім, «нафтовики» - четвертими. Старий-новий чемпіон «Карабах» здолав «Зіре» з рахунком 2:1. Антон Каніболоцький залишився у запасі.

Болгарія. 14-та перемога поспіль дозволила «Лудогорцю» всьоме поспіль стати чемпіоном Болгарії, а Ігорю Пластуну - завоювати другий трофей у своїй кар'єрі. Проти «Вереї» захисник відіграв повний матч. Рахунок матчу - 3:0.

Наші за кордоном. На круги своя - изображение 5

Данія. «Мідтьюлланд» вилетів з Кубка на стадії півфіналу після поразки в гостях від «Брондбю» з рахунком 1:3 і, попри перемогу над «Ольборгом» з рахунком 3:0, відстає від того ж «Брондбю» у лізі на п'ять очок. У першому матчі Артем Довбик відіграв 16 хвилин, в другому - шість.

Чехія. Друга нульова нічия «Славії» поспіль відбулася лише за пасивної участі Едуарда Соболя. В матчі у Празі проти «Словацко» він залишився в запасі. Тарас Качараба також не грав у складі «Слована», який поступився в гостьовому дербі «Яблонецю» з рахунком 0:2 і скотився на шосте місце. Олександр Азацький (повний матч) допоміг «Баніку» переграти вдома «Спарту» з рахунком 3:2 і скоротити відставання від рятівного 14-го місця до одного очка за чотири тури до фінішу. Спурт «Баніка» (чотири перемоги та нічия в шести матчах) дозволяє розраховувати на успішний фінал.

Естонія. Лідер ліги «Левадія» впоралася з «Таммекою» завдяки голам Романа Дебелка та Юрія Ткачука. Рахунок матчу - 3:1.

Білорусь. «Городея» - «Торпедо-БелАЗ» (5) 1:1. Антон Поступаленко - гол. «Мінськ» - «Динамо» Брест (8) 1:1. Артем Мілевський також відзначився голом.

Казахстан. Кубок. «Окжетпес» (Другий дивізіон) - «Кайрат» 3:5. Один з голів за переможених забив Артем Касьянов.

Азія. Кубок АФК. «Алай» (Узбекістан) - «Істіклол» (Таджикістан) 2:3. Артем Барановський - повний матч за гостей. Його команда лідирує у своїй групі після чотирьох турів.

Фото - офiцiйнi сайти «Шальке» i «Лудогорця», Voetbalkrant.com, Fanatik.com, Gol24.pl