Динамо Київ 7 Травня, 11:39 583
Підсумки 30-го туру УПЛ. Помилки Хацкевича та героїзм Тайсона вбили інтригу в боротьбі за чемпіонство | 19-27
До вашої уваги підсумки 30-го туру чемпіонату України, в рамках якого «Динамо» майже вибуло з боротьби за титул, «Зоря» не зуміла зупинити «Шахтар», а «Верес» зберіг шанси на єврокубки.

Боротьба за чемпіонство фактично завершена

Динамо не переграло Маріуполь, а Шахтар дотиснув Зорю. Як наслідок, «гірники» за два тури до фінішу відірвалися від переслідувача на 5 очок і мають шанс достроково стати чемпіоном. Тепер їм можна не доводити справу до останнього туру, необхідно просто через тиждень здолати Верес.

Теоретично Динамо зберігає шанси на титул, але практично ймовірність цього мікроскопічна. Окрім перемоги над Зорею, киянам потрібно, щоб Шахтар поступився Вересу та програв Класичне, або розписав нічию з Вересом і програв Класичне з фантастичним розгромним рахунком.

Хацкевич не підготувався до Маріуполя належним чином

Динамо загнало себе в таку складну ситуацію головним чином через помилкові тренерські рішення. Почати потрібно з того, що Олександр Хацкевич не був готовим до повторення тактики Маріуполя, яка використовувалася в донбаському дербі тижнем раніше. Олександр Бабич несподівано залишив у запасі головних креативників команди Болбата та Чурка, зробивши ставку на масовану оборону з трьома центрбеками та трьома центрхавами.

І це, схоже, стало сюрпризом для тренерського штабу Динамо. Столичний колектив до перерви взагалі не міг знайти шляхів до воріт Гальчука. Через концентрацію великої кількості гравців Маріуполя у власному штрафному майданчику не працювали традиційні подачі Динамо, проникаючі паси низом перехоплювалися, а фланги працювали неефективно. Якби Хацкевич передбачив 5-3-2 від суперника, то в старті точно не вийшли б 3 гравці центра поля з одним Бєсєдіним на вістрі, який банально губився серед стількох опонентів.

Повертаючись до неефективності флангів: абсолютно випав з гри Гонсалес. Чому Дерліс отримав шанс у такому важливому матчі, зігравши до цього у чемпіонаті за останній місяць кілька хвилин?(Вербіч у попередніх турах не дав жодного приводу сумніватися в собі) Відразу стало зрозуміло, що парагваєць не готовий, а його ігрові зв'язки з партнерами на катастрофічно низькому рівні.

У перерві Олександр Хацкевич визнав свої помилки, замінив Гонсалеса та перейшов на гру з двома форвардами. Однак у його підопічних на той момент залишалося лише 45 хвилин і програшний рахунок. Далі стало краще, команда принаймні створювала постійний тиск на чужі володіння. Якщо перший тайм програв тренер, то другий – не виграли вже самі футболісти. Виконавська майстерність завадила Мбокані реалізувати вихід сам на сам і все-таки вирвати перемогу. Про це також потрібно пам'ятати.

Тайсон – герой Шахтаря

Донеччани напередодні гри з Зорею отримали приємний подарунок від Динамо, але ледь-ледь ним скористалися. За 2 хвилини до кінця основного часу рахунок у поєдинку проти луганців був нічийним – Шахтар також міг втратити очки.

Однак капітан команди Тайсон у найвідповідальніший момент взяв ініціативу на себе, здійснив рейд крізь весь захист суперника, завершив його голом і самотужки приніс «гірникам» перемогу. Бразилець проводив 200-й матч за Шахтар – ювілей вийшов яскравим.

Якби цього трапилося, ми б говорили про те, як абсолютно нічого не показали Коваленко з Петряком, як «оранжево-чорні» марнували свої моменти, як рятував Зорю Лунін. Зараз же це все не має сенсу – Шахтар без 5 хвилин чемпіон. Завдяки своєму капітану.

Верес зберіг шанси на єврокубки

Попри поразку в Харкові, Зоря досі претендує на «бронзу», адже Ворскла втратила можливість відчутно відірватися від «чорно-білих» у турнірній таблиці. Полтавці не дотиснули слабкий Верес, хоча володіли солідною перевагою. Суперник відстояв нульову нічию – Бандурі довелося декілька разів рятувати рівнян.

Зусилля голкіпера не пройшли дарма – Верес зберіг шанси на єврокубки. Програш Ворсклі після нічиєю Маріуполя та Динамо по суті означав би для народного клубу проліт повз Лігу Європи (потрібно було б обов'язково відбирати очки у Шахтаря).

Натомість Верес втримав 3-очкове відставання від Маріуполя. Наступного тижня рівнянам потрібно сподіватися на поразку Маріуполя у протистоянні з Ворсклою, тоді в заключному турі перемога Вереса над приазовцями в очному поєдинку виведе їх у єврокубки.

Олександрія продовжила безпрограшну серію

«Містяни» продовжили свою безпрограшну серію в чемпіонаті до 10 матчів, забезпечили собі збереження прописки в еліті та на 99% гарантували собі перше місце у нижній шістці.

Всі ці досягнення стали можливими завдяки голу Запорожана у ворота Зірки. Капітан Олександрії забив перший м'яч у цьому сезоні в рамках дербі Кіровоградської області – попередні три зустрічі цих колективів закінчувалися нульовими нічиїми.

Олімпік продовжує йти на дно

2 очки в 7 матчах – з явного фаворита нижньої частини таблиці Олімпік перетворився у претендента на виліт. У цьому турі команда програла Сталі, після чого Роман Санжар видав відверту промову про всі проблеми, де не боявся критикувати конкретних футболістів і говорити про слабкість свого колективу.

Від зони перехідних матчів донеччан відділяє 3 пункти. Вони все ще можуть повністю вберегти себе від вильоту в наступному турі: поки головні конкуренти Карпати і Зірка зійдуться лицем до лиця, Олімпік зіграє з Чорноморцем. Якщо ж «олімпійці» вчетверте поспіль програють – катастрофа набере чітких обрисів.

Хто вилетить відразу – питання відкрите

Сталь і Чорноморець як мінімум гратимуть у перехідних матчах. Для цих команд завдання полягає в іншому – уникнути прямого вильоту в Першу лігу.

Одесити з дуже непоганою грою уникли поразки від Карпат. Однак наступного дня «сталевари», обігравши Олімпік, подали ознаки життя і піднялися з останнього місця.

Виділити фаворита у цій боротьбі складно. Календар легший у Сталі (немотивована Олександрія та Карпати, які до останнього туру можуть вирішити всі завдання), ніж у Чорноморця (Олімпік і Зірка, які ще ведуть боротьбу за збереження прописки).