Adidas випустив скандальну форму збірної Росії з написом «СРСР» та отримав шквал критики в соцмережах

Світовий футбол 7 Травня, 14:01 1066
Adidas випустив скандальну форму збірної Росії з написом «СРСР» та отримав шквал критики в соцмережах
Німецький виробник спортивного одягу adidas опинився в центрі скандалу через необдуману ідею нової колекції, форми збірної Росії 1991 року з написом «СРСР» та гербом Радянського Союзу.

Напередодні чемпіонату світу-2018 в Росії adidas спробував реанімувати форму збірної Росії початку 90-х.

adidas запустив в продаж «репліку футболки збірної Росії 1991 року», як вказано на офіційному сайті компанії. На цій футболці на грудях напис «СРСР», герб Радянського Союзу та номер «9» на спині.

Виробник амуніції стверджує, що це автентична репліка форми збірної Росії 91-го року. Ціна футболки 90 доларів США (близько 2 300 гривень).

Щоправда, є один нюанс. Свою історію збірна Росії після розпаду Союзу розпочинає з... 1992 року. В 1991 році виступала ще збірна СРСР, яка провела тоді 12 матчів.


Остання гра збірної Союзу датована 13 листопада 1991 року. В грудні 1991 року була створена збірна СНД, яка взяла участь в Євро-1992. В липні 1992 року ФІФА прийняла Росію в якості нового члена світової федерації, а в серпні 1992 року збірна Росії провела свій перший матч.

Однак не всім до вподоби подібна ностальгія німецького виробника. У твіттері та Facebook офіційні особи, лідери думок та пересічні громадяни з різних країн обурюються використанням радянської символіки.Уряд Литви назвав імперську ностальгію хворобою, а відразу кілька дописувачів рекомендують adidas у парі з принтами Радянського Союзу використовувати герби Третього рейху, як ще одного «творця» Другої світової війни.

«Німецька компанія Adidas не ризикне випустити футболку та плаття з символікою нацистської держави, а з гербом і назвою комуністичної, яка так само вбила мільйони людей – легко. Литва уже заявила протест. Думаю, що Україна мала б теж це зробити», – написав, зокрема, журналіст Вахтанг Кіпіані.

«Яка чудова ідея, adidas. Пропоную, чому би ще не почати продавати нацистську уніформу? Іноді я відчуваю, що існує новий рух – Ідіоти без кордонів», – написав у твіттері чеський аналітик Якуб Янда.

Нагадаємо, що ЧС-2018 відбудеться в Росії з 14 червня до 15 липня. Європейські чиновники та провідні політики неодноразово закликали бойкотувати турнір через агресивну політику господарів турніру.