«Динамо» грало у меншості – через Дерліса». Чому «Шахтар» заслужив на чемпіонство і в чому причина скандалу із «Зорею»

Динамо Київ 7 Травня, 14:32 303
«Динамо» грало у меншості – через Дерліса». Чому «Шахтар» заслужив на чемпіонство і в чому причина скандалу із «Зорею»
«Футбол 24» обговорює 30 тур УПЛ із колишнім голкіпером «Маріуполя» та «Зорі» Ігорем Шуховцевим.

– Після 30 туру Шахтар вже можна вітати із чемпіонством?

– Так, звичайно. Не секрет, що Шахтар досягнув свого і вже можна привітати його з перемогою.

– Невдача Динамо проти Маріуполя на фоні 8-матчевої переможної серії – повна несподіванка?

– Я повністю з вами згідний. Ця переможна серія Динамо подобалася, адже хотілося побачити інтригу в боротьбі за чемпіонство до останнього туру. Кияни побігли всією командою, запрацювали фланги, все вдавалося. Але от у матчі проти Маріуполя, на мій погляд, суперник не дав зіграти команді Хацкевича так, як цього хотів тренер.

Плюс – Бабич дуже серйозно підійшов до цього питання. Він розумів, що Київ перебуває у хорошій оптимальній формі, перекрив вільні зони і не дозволив динамівцям розбігтися. Думаю, причина саме в цьому. Я б не став говорити про те, що Динамо недооцінило Маріуполь.

– Чи помилився Хацкевич, зробивши ставку на Дерліса?

– Наскільки я розумію, таким рішенням Хацкевич хотів привнести креатив у гру Динамо. Але план не спрацював. Напевно, потрібно було випускати той склад, який вже зігрався, не експериментувати, грати суто на результат. Дерліс останнім часом мав мало практики, тому гальмував атаки команди. По суті, Динамо грало у меншості. А такого не пробачить ніхто – ні Шахтар, ні Зоря, ні Маріуполь.

– Шахтар – Зоря. Як оціните гру, насамперед, свого рідного клубу?

– Звичайно, Зоря конкретно показала зуби. Матч видався дуже хорошим. Думаю, що від Шахтаря також не могло бути ніякої недооцінки. Луганці завдяки виконанню установки Вернидуба зосереджено грали у середині поля та обороні і намагалися знайти свій шанс в атаці. На мій погляд, ця тактика спрацювала, але все ж варто визнати, що Шахтар заслужив на гол Тайсона.

«Гірники» більше атакували, більше моментів створили. А Зорі не вистачило майстерності вистояти в останні хвилини. Рахунок – на табло, хоча, звісно, хотілося б нічиєчку, щоб інтрига продовжувалась.

– Після цього матчу вибухнув скандал – навіть крутіший, ніж за мотивами Класичного. Вернидуб і Рафаїлов з одного боку, телеканал Футбол – з іншого. Донедавна таке важко було собі уявити. Як ви це пояснюєте?

– Важко сказати, бо я не перебуваю всередині цього конфлікту, не знаю нюансів. Якщо брати до уваги лише футбольну складову, то можу сказати наступне: дитина виросла і огризається до батьків. Шахтар, Динамо, Зоря – кожна з цих трьох команд претендує на найвищі місця. Є боротьба, інтрига. Звідси – якісь скандальні висловлювання.

– Коли ви упродовж тижня до матчу дивилися ефіри ТК Футбол, помітили негативну політику на адресу Зорі?

– Говорити можна все, що завгодно. Якщо Зоря сприймає це на свою адресу, вважає це негативом, то отже краще від нас знає нюанси. Таке запитання краще поставити Сергію Васильовичу Рафаїлову. Стільки передач – на ТК Футбол, на 2+2. То Маріуполь – Динамо, то Шахтар – Зоря, гав-гав, гав-гав… Як це сприймати? Я ж кажу: наш футбол знову починає бути цікавим і конкурентним.

– Серед інших матчів привертає увагу чергова поразка Олімпіка. Команда Санжара розвалюється на очах…

– Таке враження справді виникає. Олімпік втратив інтерес, все валиться з рук. Знову ж таки, важко знайти конкретну причину. Це проблеми фінансові чи щось відбувається всередині колективу – не знаю. Не хочеться, аби така бійцівська команда із єврокубковим досвідом зникала…

– Внизу таблиці – практично рівновага між Зіркою, Чорноморцем і Сталлю. У якого клубу найбільший ризик вилетіти у Першу лігу напряму?

– Відповім коротко: у них залишилося по 180 хвилин. Думаю, усе вирішиться на самісінькому фініші. Нас очікують дуже цікаві матчі.

Олег Бабій