Беньямін Вербич: «У «Копенгагені» користувався послугами психолога»

Динамо Київ 7 Травня, 16:51 1706
Беньямін Вербич: «У «Копенгагені» користувався послугами психолога»
Півзахисник «Динамо» Беньямін Вербич дав інтерв'ю журналу «Футбол».

Вербич пішов, і «Копенгаген» злітає з трону, ваш колишній клуб на четвертому місці в чемпіонаті! Ось що значить продати свого лідера?

— У «Копенгагена» було два прекрасних сезони, ми двічі оформляли дабл. Однак після цього «Копенгаген» продав п'ять або шість провідних футболістів. Ось і результат! Зміни ніколи не проходять безболісно.

— «Динамо» і «Копенгаген» команди одного рівня або «Копенгаген» зараз вище - в минулому році «Копенгаген» набрав 9 очок в ЛЧ, а в ЛЄ вилетів в 1/8 від майбутнього фіналіста «Аякса»?

— Але в цьому році «Динамо» виступило краще! «Копенгаген» вилетів в першому раунді плей-офф ЛЄ від «Атлетико», а «Динамо» зійшло з дистанції в 1/8 фіналу. У будь-якому випадку, «Динамо» більш стабільно виступає в єврокубках, ніж «Копенгаген».

— Що є в «Копенгагені», чого немає в «Динамо»?

— Торсида! Я уявляв, що в Києві на матчах побачу побільше уболівальників. А ще в структурі данського клубу є психолог. Він призначає футболістам зустрічі, а вони вже самі вирішують, користуватися послугами психолога чи ні.

— Ви користувалися?

— Так! Я на полі гарячий хлопець. У мене були епізоди в Данії, коли я не стримувався і заробляв червоні картки. Психолог допоміг впоратися з неконтрольованими емоціями. Це мені дійсно було потрібно.

Як ставляться до легіонерів в Данії?

— Тут делікатний момент. Начебто ставляться з повагою, без найменшого нехтування, але холодок відчувається. Тримають тебе на відстані, чи що.

— Футбол в Данії не нагадує хокей - вкидання в зону і поїхали працювати ліктями?

— Все по-різному. Є команди, які намагаються грати, а є такі, які грають примітивно. Є така команда «Хорсенс». У них вся гра зав'язана під одного гравця, який кидає аути в штрафний майданчик.

Вони, напевно, тільки ці стандарти і награють на тренуваннях. Одна людина кидає, а решта 10 чоловік знаходяться в штрафний.

- Багато синтетичних полів?

- Тільки у двох команд - у «Сількеборг» та «Норшелланн».

- Решта - гібридні поля?

- Гібридний поле тільки у «Брондбю», і воно практично один в один як в Харкові. Сімдесят відсотків натуральної трави і тридцять синтетики. Такі поля дуже комфортабельні. Синтетика не відчувається.

- Тільки у трьох команд арени вміщають більше 20 тисяч - у «Копенгагена», «Орхуса» і «Брондбю». Як з відвідуваністю в данській Суперлізі?

- При місткості «Паркена» 38 тисяч стандартна відвідуваність «Копенгагена» - 15-20 тисяч, тобто за фактом заповнюється півстадіону. А ось в інших містах на «Копенгаген» приходить багато народу - 70-80% заповнюваність. Це 8-10 тисяч уболівальників в середньому.