Світовий футбол 7 Травня, 17:55 582
«Вбивство» й «гордість за чемпіона». Матч «Барселона» – «Реал» в огляді мадридських та каталонських ЗМІ | 19-27
Мадридські та каталонські ЗМІ вже традиційно розійшлися в поглядах щодо матчу «Барселона» – «Реал», однак по обидва боки «барикад» відзначають фактор суддівства.

Marca: Якби вони грали за Лігу, то був би скандал

Провідне спортивне видання не лише Мадрида, а й усієї Іспанії, вважає, що Реал заслужив на перемогу в Ель Класіко, а Барселона вистояла на Камп Ноу лише завдяки провальному суддівству:

Якби вони грали за лігу і цей матч вирішував, наприклад, долю титулу, то був би великий скандал. Барселона використала дві жахливі помилки арбітра, щоб залишитись непереможною у чемпіонаті.

Що цікаво, Marca, посилаючись на власні джерала в клубі, пише, що керівництво Реала, а зокрема президент Флорентіно Перес, вважає, що арбітри ледь не навмисне «вбивають» мадридську команду. «Підтвердилось те, що ми знали вже тривалий час», – бідкалась начебто делегація «вершкових» по дорозі в Мадрид.

AS: Багато Класіко та мало арбітра

Ще один рупор мадридської преси називає роботу Ернандеса Ернандеса тотальною катастрофою, яка усіх роздратувала.

«Це було справжнє Класіко, як за часів Гвардіоли та Моурінью: з неймовірною пристрастю та характером, зі скандальним арбітражем, з голами Мессі та Роналду, які продовжують диктувати умови.

Катастрофічні помилки Ернандеса Ернандеса дратували усіх на світі, але позитивно вплинули на Барселону та пригнітили Реал, який не зумів використати чисельну більшість в другому таймі і вирвати перемогу.

Після перерви Мессі взяв матч у свої руки та був небезпечний немов диявол у кожній контратаці. Кейлор двічі взяв його постріли та залишив Мадрид у грі, поки не з'явився Бейл – тихий валлійський вбивця», – красиво пише про Ель Класіко AS.

Mundo Deportivo: Героїчні та непереможні

Каталонські ЗМІ після Ель Класіко писали про героїчний подвиг Барселони та бачили суддівські помилки дещо в іншому ракурсі.

«Барселона краще розпочала матч та повела в рахунку, але команду Вальверде трохи вибив з колії непризначений пенальті за фол Кейлора Наваса та Суаресі. Барса втратила свій запал, а Реал перехопив ініціативу та використав блискавичну контратаку, коли забив Роналду. В кінці першого тайму «кулес» втратили Серхі Роберто, який став жертвою театру у виконанні Марсело.

Арбітр помилявся в обидва боки, а після перерви його дії на полі лише погіршились. Однак Барселона зуміла продемонструвати справжній героїзм та вистояла навіть удесятьох. Мессі знову довів, що є найбільш визначною фігурою в історії Ель Класіко. Барса залишається непереможною, – тріумфує MD.

Sport.es: Гордість за чемпіона

Інше каталонське видання Sport.es також зробило акцент на героїчній грі підопічних Вальверде в меншості, а вилучення Серхі Роберто вважає занадто суворим покаранням.

«Барса здобула моральну перемогу. Команді Вальверде довелось долати чимало несприятливих обставин, але вона зуміла продемонструвати свій незламний дух.

В кінці першого тайму розпочався сумний виступ Ернандеса Ернандеса, який проковтнув пряму червону картку для Бейла, але дуже строго поставився до Серхі Роберто.

У другому таймі Реал справедливо вимагав пенальті за фол на Марсело, але до цього часу арбітр перетворив гру у лотерею, де можливо та дозволено абсолютно усе», – пише у своїй колонці шеф-редактор видання Ернест Фольх.