Хто з гравців «Шахтаря» допоміг би цьому «Динамо»

Динамо Київ 10 Травня, 09:29 887
Хто з гравців «Шахтаря» допоміг би цьому «Динамо»
Sport Arena визнає кадрову перевагу «Шахтаря» за класом, але не вважає, що «Динамо» знадобився б будь-який із гравців «гірників».

А ЩО, Є ТАКІ, ХТО НЕ ЗМІГ БИ?

Звичайно, за іменами та класом гравців склад Шахтаря залишається більш сильним, нехай навіть відрив в чемпіонаті складає всього п’ять очок, а в трьох попередніх іграх сезону команда Паулу Фонсеки тільки раз зіграла внічию з командою Олександра Хацкевича, а ще двічі програла, не забивши при цьому жодного м’яча. Але при визначенні гіпотетично потрібних Динамо гравців Шахтаря враховувався ще й фактор різного підходу до ведення гри. Деякі провідні виконавці Гірників просто могли б не вписатись до гри киян.

Тут навіть немає ніякої проблеми. Наприклад, дуже помітний в Німеччині бразилець Раффаел свого часу не зумів показати себе в Києві. Можна згадувати ті події, шукати правих чи винних, проте він просто погано грав за Динамо, не належним чином виконував завдання тренера. Є ті, хто не особливо підходить, а є й ті, хто в Динамо б навіть краще себе проявив.

ТАК ХТО БУВ БИ ПОТРІБЕН?

Факундо Феррейра. Восени Мбокані був більш сильним форвардом з двох нападників лідерів чемпіонату України. А зараз Мбокані навіть не найсильніший нападник у своїй команді. Фонсека добре за ці два сезони попрацював з Феррейрою, став фактично його поводирем в Шахтарі, перетворивши з запасного на найкращого бомбардира чемпіонату. Але за своєю манерою Феррейра ідеально б підійшов для Динамо: скільки передач до штрафного майданчика зазвичай виконують кияни, скільки разів намагаються грати простіше та навантажувати форварда — це якраз те, що любить Феррейра.

Він набагато краще за Артема Бєсєдіна вміє діяти у штрафному майданчику суперника, є типовим таргетменом, тобто тим, кого партнери шукають для завершального удару. Якраз таким восени був Мбокані, згодом таким може бути й сам Бєсєдін, але зараз Феррейра все ж виглядає більш кращим центральним нападником.

Тайсон. За своїм потенціалом Беньямін Вербіч може робити абсолютно все те, що й Тайсон. Словенець швидкий, технічний та вміє обіграти суперника один в один. Можливо, бразилець краще здатен тримати темп та володіє більшим природним даром, а вкупі з досвідом це робить його більш цікавим варіантом на позицію лівого півзахисника.

Хацкевичу потрібні швидкі флангові гравці, які б могли брати ініціативу на себе та самотужки створювати гострі ситуації. Якраз для цього до команди переходив Вербіч, який володіє сильними якостями індивідуальної гри, якраз це найкраще за всіх в чемпіонаті України вміє робити Тайсон.

Тарас Степаненко та Фред. Що взагалі не міняється, так це набір найкращих центральних хавбеків для двох команд. І восени, і зараз у символічній збірній трикутником були б Степаненко – Фред – Гармаш. Причому тоді відзначалось, що технічний та розумний Гармаш міг би легко адаптуватись до гри в абсолютно іншій системі, розкрився в Шахтарі інакше, але й футболісти Гірників могли б знадобитись.

Фред – просто найсильніший гравець чемпіонату України, який вміє на полі багато речей. Його прямим конкурентом був би Віталій Буяльський, й на цьому порівняння варто закінчувати, адже всім – й самому гравцю Динамо теж – буде зрозуміло, хто з них сильніший.

Степаненко з його вмінням боротись, вигризати м’ячі та завжди грати з великим ентузіазмом, мабуть, взагалі найперший з усіх гравців Шахтаря підійшов би Динамо. На позиції класичного опорного півзахисника спочатку грав Сергій Сидорчук, а після його травми Гармаш, але, мабуть, Хацкевич би хотів мати там свого Степаненка, якраз модельного гравця для цієї ролі.

Андрій Пятов та Ісмаїлі. Тут опис такий же, як і у ситуації з Фредом. Вони просто більш сильні, ніж гравці на цих позиціях в Динамо. Мабуть, у обох не було проблем з тим, щоб адаптуватись в новій системі гри та виглядати краще за Дениса Бойка та Йосіпа Піваріча.

А ХТО НЕ ПОТРІБЕН ДИНАМО З ГРАВЦІВ ШАХТАРЯ І ЧОМУ?

Більш спірними у цьому матеріалі-порівнянні буде якраз не те, хто та чому з гравців Шахтаря міг би заграти в основі цього Динамо, а хто та чому, навпаки, не зміг би.

Наприклад, з таким Віктором Циганковим, який грає навесні, який прогресує та розвивається, в Динамо не потрібен Марлос. До того ж за манерою гри, працездатністю в обороні та умінням грати на швидкості Циганков сильніший за Марлоса. У бразильця зі збірної України є свої козирі, але щоб їх задіяти на повну, потрібна система гри Шахтаря, а не Динамо. Та й там далеко не факт, що теперішній Циганков буде гіршим за теперішнього Марлоса.

Найсильніший центральний захисник на дві команди зараз взагалі ніде не грає. Євген Хачеріді давно посварився з Хацкевичем, тому навіть не тренується з першою командою. Влітку він, швидше за все, залишить Динамо та чемпіонат України. Проте нікуди не подітись від факту, що він й досі найсильніший серед усіх центрбеків та найбільше підходить до того, аби треба було постійно боротись у власному штрафному майданчику та захищатись.

Його партнером ніби міг бути будь-хто з центрбеків Шахтаря, але прогрес Микити Бурди навесні змушує вибрати саме його. Серед його найкращих якостей немає вміння розпочати атаку першим пасом, але він майже не поступається в єдиноборствах, завжди бореться до останнього та перериває величезну кількість атак суперника. Як колись говорили, що Циганков має замінити в Динамо Андрія Ярмоленка, так тепер треба говорити, що Бурда має замінити Хачеріді. Якщо Циганков за своєю корисністю вже доріс до цього, то Бурда поки що просто грає на позиції, яка звільнилась, але у нього великий потенціал.

Найменше запитань має бути на позиції правого захисника. З таким різностороннім Томашем Кенджорою, яким він став після зимової паузи, в Динамо не повинні думати про когось іншого на позиції правого захисника. Він якраз ідеально вписується в манеру гри команди, йому вистачає сил та наснаги не тільки йти вперед, але й боротись в захисті та постійно страхувати партнерів.

Висновком має бути те, наскільки системи гри Шахтаря та Динамо відрізняються одна від одної. Звичайно, у Гірників й досі індивідуально більш сильні виконавці, але у киян трохи інші орієнтири. І насправді виходить так, що найбільш потрібними гравцями Шахтаря для цього Динамо були б не бразильці, а Тарас Степаненко та Факундо Феррейра. Адже футбол буває різним. І це Динамо б ніколи не претендувало на те, щоб змагатись в особистих матчах з Шахтарем, аби намагалось копіювати манеру суперника.

Ігор Бойко