Андрій Павелко: «Україна прийде до інтелігентної поведінки на трибунах, через це пройшли багато європейських країн»

Динамо Київ 10 Травня, 13:59 760
Андрій Павелко: «Україна прийде до інтелігентної поведінки на трибунах, через це пройшли багато європейських країн»
Президент ФФУ Андрій Павелко розповів журналістам про свої емоції від фіналу та поведінки фанатів на «Дніпро-Арені».

— Андрію Васильовичу, Дніпро побачив 9 травня прекрасний фінал?

— Дійсно, вийшло велике свято футболу. Приємно, що його змогли відчути з шанувальниками «Динамо» і «Шахтаря» дніпровські вболівальники, які теж скучили за великим футболом і зібралися на трибунах «Дніпро-Арени». Дякуємо їм, що вони прийшли на стадіон, і ми побачили красивий фінальний поєдинок. Дякую також командам, які віддавалися грі всі 90 хвилин. Приємно, що такий матч не затьмарили неприємні інциденти, і чудово відпрацювала команда арбітрів. Найголовніше, щоб будь-яка гра приносила вболівальникам тільки позитивні емоції.

— Чи знаєте ви про те, що перед початком матчу сталася сутичка між ультрас та поліцією?

— Так, мені говорили про це. Пізніше пристрасті вляглися. У мене не було сумнівів, що конфлікт буде вичерпаний. Слава богу, все закінчилося спокійно.

— У Фейсбуці гуляє інформація, що ви нібито когось лякаєте...

— Це фейки, які я не коментую. Це вже навіть не смішно. Це так звані чорні технології. Йдуть вкидання, за які платять великі гроші, і люди їх відпрацьовують. Тому не дивуйтеся таким «сенсаціям».

— У фіналі знову не обійшлося без фаєрів. Як викорінити цю проблему?

— Так, це питання, яке вимагає дуже пильної уваги. Йдеться про систему безпеки на наших стадіонах. Треба, щоб ігри проходили спокійно, а вболівальники мали можливість приходити на матчі із сім'ями і не боятися за свою безпеку.

— Як будуть покарані винні?

— За регламентом змагань клуби несуть відповідальність за своїх уболівальників. Україна прийде до інтелігентної поведінки на трибунах, щоб не було подібних провокацій. Через це пройшли багато європейських країн. Це чекає і Україну. Упевнений, ми обов'язково будемо цивілізовано поводитися на трибунах, і обмежимося піснями, великими прапорами, але ніяк не підручними засобами, які заборонені будь-якими нормами УЄФА та ФІФА.