«Поновились всі «мусора» – били навіть дівчат». Фанат «Динамо» – про причину кривавого побоїща у «Дніпрі» і поліцію, яка цим хизується

Динамо Київ 10 Травня, 20:37 1289
«Поновились всі «мусора» – били навіть дівчат». Фанат «Динамо» – про причину кривавого побоїща у «Дніпрі» і поліцію, яка цим хизується
«Футбол 24» записав коментар фаната «Динамо», який захотів залишитись невідомим, про мотиви проведення спільного маршу фанатів «Динамо», «Шахтаря» та «Дніпра» і зіткнення з поліцією.

– Що трапилося в Дніпрі?

– У Дніпрі перед фіналом був організований спільний марш фанатів Дніпра, Динамо і Шахтаря – проти квитків за паспортами. Така новація від ФФУ є строго протизаконною. Існують норми, які чітко регламентують – при яких умовах громадянин України повинен заповнювати свої паспортні дані, і походи на стадіон не підпадають під ці норми. Тому українські вболівальники вирішили привернути увагу до проблеми. Ми, як і раніше, єдині та згуртовані у боротьбі за свої права.

– Як мирна хода переросла у побоїще?

– Це сталося, коли колона підходила до стадіону. Одного з хлопців, який йшов попереду колони і зробив спробу вчергове запалити піротехніку (до цього ми спалили десятки, якщо не сотні фаєрів), чомусь вирішили висмикнути. Зрозуміло, що за нього вписалися всі інші. Поліція застосувала кийки і газ. Причому, робилося це з порушенням інструкції, яка є у поліції. Маю на увазі, що заборонено бити людей кийками по голові, ключицях, паху, животу, нирках.

Поліцейські заздалегідь готувалися до махачу

Перед маршем відбувся інцидент, коли петарда, яку кинули невідомі, потрапила поліцейському за комірець. Проте з того моменту і до початку масових заворушень, які були спровоковані некваліфікованими діями поліції, пройшло більше години, тож не варто пов'язувати ці два моменти.

Як працювала поліція вчора – всі бачили, є безліч відео. Били навіть дівчат. Поліцейські показали себе в усій «красі». Аналогічно заборонене використання сльозогінного газу в натовпі. Нас поливали цим газом усіх без розбору. Це – порушення службових інструкцій і привід для розбору дій поліції Дніпра.

Те, що ми бачили, ілюстрація того, що це повний провал поліцейської реформи. Після переатестації поновились всі «мусора». Якщо раніше до поліцейських патрульних було ставлення позитивне, з ними фотографувались, то тепер для всіх, а тим більше для фанатів, стало зрозуміло, що патрульна служба – це просто ширма для прикриття старих поліцейських, «мусорів».

Повідомлення від все того ж копа на адресу одного з фанатів

Зайва іронія відповідального поліцейського про відсутність потерпілих свідчить лише про впевненість у безкарності протиправних дій учасників від поліції. «Асфальтна хвороба» у дівчини – цитата відповідального, відсутність питань у «ручної» преси щодо розбитих голів – ще одне тому підтвердження.

Хотів також, щоб всі розуміли мотив проведення спільного маршу фанатів в Дніпрі. Корупціонери біля керма українського футболу намагаються після перемоги Майдану «нагнути» тих людей, завдяки яким зокрема ця перемога відбулась. Але вони ніяк не усвідомлять, що такого ніколи не станеться.

– Скільки уболівальників постраждали у сутичках?

– Такої статистики у мене немає. Після входу спецназу були затримані близько 20-25 осіб. Серед них – уболівальники Шахтаря, Динамо і Дніпра. Їх доставили у Дніпровський райвідділ.

Заступник начальника УВС пообіцяв відпустити усіх затриманих після з’ясування їхньої особи. Частина вболівальників Динамо пішла із ним під райвідділ – відповідно, на стадіон вони не потрапили. У підсумку – затриманих відпустили досить швидко.