Посольство Великої Британії в Україні: «Остерігайтесь расистів і слідкуйте за гаманцями»

Світовий футбол 11 Травня, 09:14 764
Посольство Великої Британії в Україні: «Остерігайтесь расистів і слідкуйте за гаманцями»
Посольство Великої Британії в Україні оприлюднило список порад для фанатів футбольного клубу «Ліверпуль», які вже за два тижні приїдуть у Київ на фінал Ліги Чемпіонів.

Зокрема фанатів попередили про можливі напади та прояви расизму під час проведення матчів Ліги Чемпіонів у Києві.

«Більшість поїздок в Україну відбуваються без неприємностей, проте в Києві траплялися і випадки насильницьких нападів на іноземців, і деякі з них, можливо, були вчинені на расовому грунті, тому постійно будьте обережні та пильні», - заявили у посольстві.

Також британським фанатам радять не сперечатися про політику і врахувати політичну ситуацію в Україні, зокрема на Донбасі, та «уникати будь-яких дій, які можуть спровокувати не дружню реакцію».

Також дипломати порекомендували футбольним фанатам остерігатися пропозицій щодо вживання напоїв від незнайомців.

«Вживання алкоголю заборонене у публічних місцях (окрім барів та ресторанів). Місцеві алкогольні напої часто є міцнішими, аніж у Сполученому Королівстві, тому, врахуйте це», — зазначили у посольстві.

Також попередили про ускладнений доступ до громадського транспорту для людей з інвалідністю.

«Як і в будь-якому іншому місті, остерігайтеся кишенькових злодіїв та викрадачів сумок в аеропортах, залізничних станціях, в районі центру міста, на стадіоні та під час користування публічним транспортом. Не тримайте цінні речі та гаманці поза полем зору», — додали у рекомендаціях.

Відзначимо, що раніше обурення вболівальників викликали захмарні ціни на житло під час матчу. Ціни у найгірших квартирах без ремонту на околицях міста були недешевими. Обурені фанати збиралася звернутися зі скаргою до УЄФА, проте там порадили не затримуватися у Києві і повертатися додому чартерними рейсами.

У соцмережах набув популярності флешмоб серед киян, які готові безкоштовно прийняти у себе іноземних вболівальників.