«Шахтарю» вручили поламаний Кубок України

Футбол України 11 Травня, 13:44 865
«Шахтарю» вручили поламаний Кубок України
Один з двох головних трофеїв українського футболу ось уже другий рік поспіль дістається його власникові пошкодженим.

«Постраждалою» вкотре опинилася богиня перемоги Ніка, точніше лавровий вінок, який срібна позолочена фігурка тримає в руках.

Листя рослини, що символізує перемогу, спочатку обрамляли емблему Федерації футболу України. Однак в Дніпрі з долоні Ніки стирчав всього один «ріжок» лавра, викликаючи асоціації чи то з кинджалом, то чи з серпом, то чи з бананом.

Під час минулорічної церемонії вручення призу, після перемоги «Шахтаря» над «Динамо» в Харкові, вінок був ще повним. Правда, без лого ФФУ, яке за рік встигло зникнути. Останній раз в його первозданному вигляді трофей спостерігали в день фіналу Кубка Україна-2015/16. Вручався він знову-таки гірникам, які обіграли «Зорю». Причому то вже був відремонтований приз: після семи років «неповноцінності», влітку 2015-го, всі деталі повернулися на місце. А сам трофей - у вітрину київського «Динамо».


Столичний клуб передав його в ФФУ цілим і неушкодженим. А ось за три сезони володіння трофеєм донецького колективу «самопочуття» кубка, як бачимо, все гірше і гірше.

Обережніше б з символами національного значення, а?..Нинішній Кубок України вручається лауреатам з 2001 року. Він розроблений і виготовлений майстрами Геральдичної палати спільно з ФФУ. Ювеліри розмістили Ніку на бронзовому позолоченому футбольному м'ячі. Фігурна тринога, прикрашена срібними з позолотою ампірними елементами, зверху розширюється, за допомогою кільця охоплюючи м'яч по периметру. На кільці закріплені 27 медальйонів, на яких гравіруються назви клубів-володарів трофею і дати проведення фіналів.

Крім головного, перехідного, призу, який - в повній комплектації - важить 19,85 кг, переможець повинен отримувати його зменшену копію.

Сергій ВОРОНЮК