Які позиції потрібно підсилити Краснікову в «Динамо»

Динамо Київ 12 Травня, 17:51 943
Які позиції потрібно підсилити Краснікову в «Динамо»
Sport Arena шукає проблемні місця в «Динамо», які вимагають нових трансферів.

«Динамо буде підсилювати склад». Ігор Суркіс розповів, що Євген Красніков вже почав свою роботу з пошуку нових гравців для Динамо, нехай з ним не підписали поки контракт.

Важко передбачити, кого саме за іменами буде запрошувати новий менеджер киян. А ще важливо, чи захоче сам Суркіс купувати цих гравців. Це з Олександром Ярославським Краснікову було легко, адже той довіряв його смаку та вибору. З Суркісом все не так просто, й це важливе застереження на початку роботи.

Кістяком цього Динамо є молоді українці, які зараз показують прогрес та дають результат команді. Проте без підсилення складу нікуди. А особливо, якщо це «нікуди» десь поряд з груповим етапом Ліги чемпіонів, куди якраз і хочуть в клубі.

Тому підсилення треба обов’язково. Й проблемних місць вистачає.

  • Центральний нападник

Артем Бєсєдін грає й забиває, прогресує та перетворюється на важливого гравця команди протягом цієї весни.

Проте за спиною у Бєсєдіна нікого немає. Жуніор Мораєс та Д’ємерсі Мбокані протягом цієї весни грають так, ніби вже восени в команді їх не буде. Звичайно, у них є проблеми зі здоров’ям, які тягнуться ще від початку тренувальних зборів. Але вирішення цих проблем накладається на те, що влітку в обох форвардів закінчуються контракти з Динамо. Вони не спішать їх продовжувати, так само як і не поспішають повертатись до гри на повну силу.

Швидше за все обидва досвідчених форварди залишать команду, й тоді Динамо обов’язково потрібні будуть новачки на цій позиції. Можливо, навіть не один, а цілих двоє. Обов’язково потрібен буде гравець для стартового складу, який би відразу був сильнішим за Бєсєдіна, в суперництві з яким молодий форвард ще краще міг прогресувати.


Динамо потрібен хтось на зразок Мбокані першої третини сезону.

Окрім того треба й заміна Мораєсу, більш різноплановий гравець, який міг би зіграти з глибини, а не лише на вістрі атаки.

Мабуть, найважче в роботі скаутів – шукати форвардів. У них завжди є фактор, який можна вважати об’єктивним, — забиті м’ячі. Проте лише одиниці здатні підтримувати свій бомбардирський хист протягом багатьох років в різних командах. Зазвичай успіхом буде знайти гравця для конкретної ігрової системи, де він би найкраще зумів себе проявити.

  • Центральний захисник

Коли стало відомо, що Домагой Віда залишить Динамо після закінчення контракту, Олександр Хацкевич відразу почав награвати схему з парою Євген Хачеріді – Томаш Кадар. Вони повинні були зігратись, додати у взаємодії та перетворитись на сильну зв’язку. Але вже на початку весни Кадар отримав травму, у Хачеріді стався черговий приступ, що призвело до появи абсолютно нової зв’язки в центрі захисту Микита Бурда – Артем Шабанов.

Ще в листопаді. Та що там говорити в січні чи навіть на початку березня такий варіант центру оборони був якоюсь фантазією, але зараз – в кінці квітня — пара Бурда – Шабанов виглядає незмінним варіантом, навіть якщо скоро повернеться Кадар. Вони обидвоє стали важливою частиною цієї команди, які в кількох матчах поспіль показували непогану гру та перемагала, навіть з Шахтарем.

Проте не потрібно ніяких спеціальних приладів, аби побачити запитання, яке висить у кожного в голові, немов у хмаринці з мультфільма: а як вони себе покажуть в Лізі чемпіонів, а там доведеться грати відбір. Як себе там будуть показувати Бурда та Шабанов?Звичайно, найпростіший спосіб дізнатись про це – перевірити. Проте в клубі, в тренерському штабі повинні передбачати, чим може закінчитись все, якщо довіритись парі Бурда – Шабанов. Навіть не треба бути якимось особливим песимістом, аби подумати, що все закінчиться погано.

Годі сподіватись, що Хачеріді зараз вирішить усі свої проблеми, підпише новий контракт з Динамо та знову, як ні в чому не бувало, продовжить сильно грати за киян. Його не буде в Динамо, а тому команді потрібен новий сильний центральний захисник.

Це точно така ж ситуація, як і в нападі: є молодь, яка прогресує, але для серйозних завдань потрібні ще гравці.

  • Центральний півзахисник

Недостача гравців в центрі поля виникла після травми Сергія Сидорчука в кінці осені. До того в Динамо були різноманітні центральні хавбеки під схеми для кожного суперника й можливість робити різні варіації. Грубо кажучи, в центрі поля ще був футболіст, окрім Дениса Гармаша, який добре вміє відбирати м’ячі.

Взимку для збільшення кількості гравців в Динамо повернули Руслана Ротаня, додали Володимир Шепелєв та Микола Шапаренко, проте все одно періодично виникають проблеми з тим гравцями для стартового складу. Коли Сидорчук нарешті оговтається від своєї травми, то вибору буде більше. Ще ж Віталій Буяльський є з центральних півзахисників, який ледь не єдиний, хто увесь сезон відіграв без серйозних травм та відлучень.

Проте навіть у такому вигляді можуть бути проблеми. Хтозна, яким після травми коліна повернуться Сидорчук, завжди непросто передбачати поведінку Гармаша, Ротаневі – вже 37 цього року. Шукати центрального хавбека не так важливо, ніж нападника чи захисника, але він би точно не завадив киянам, зважаючи на те, що Красніков якраз вміє знайти гравця, який готовий допомогти команді відразу.

  • Воротар

Ігор Суркіс говорив про те, щоб викупити Дениса Бойка. Він не без помилок відіграв після свого переходу в Динамо на правах оренди, але все ж може набрати форму часів Дніпра та перетворитись на основного голкіпера команди на декілька років вперед.

Принаймні, Бойко точно не гірший за теперішніх голкіперів команди на контракті Артура Рудька, Георгія Бущана та Максима Коваля. Кар’єра в Європі у Бойка не вийшла, але він цілком може допомогти Динамо в майбутньому.

Але якщо не вдасться домовитись про перехід, то Динамо потрібен буде голкіпер. Знайти його в Україні не так вже й легко, як і виростити самому. Таких спроб у Динамо вистачало за ці роки, але все ніяк не вдавалось. Олександру Шовковському довелось до 40 років грати, адже просто не знайшлось того, хто б його відразу замінив

Ще кого

Головна принада правильно побудованою трансферної роботи не в тому, щоб купувати гравців на проблемні позиції, а знаходити потрібних гравців. Нехай навіть ця позиція буде зайнята кимось важливим, але туди вдасться знайти сильного гравця – треба купувати.

Тому навряд чи Красніков буде шукати новачків лише на ці позиції. Особливо це стосується літнього періоду, коли футбольний ринок перетворюється на Троєщину за декілька днів до початку навчального року.