13 травня в історії «Динамо»: день народження та день пам'яті

Динамо Київ 13 Травня, 10:57 1391
13 травня в історії «Динамо»: день народження та день пам'яті
13 травня вважається днем народження ФК «Динамо» Київ. Також цей день забрав життя легендарного тренера «біло-синіх» Валерія Лобановського...

Різні дослідники історії футбольної команди київського «Динамо» вказують на дату заснування клубу 13 травня 1927 року (реєстрація статуту Київського пролетарського спортивного товариства (ПСТ) «Динамо» Міжвідомчою комісією у справах громадських організацій та спілок Київського округу).

Первое фото «Ð”Ð¸Ð½Ð°Ð¼Ð¾» Киев

Реєстрація Київського ПСТ «Динамо» 13 травня 1927 року, в рамках якого і заснувалася пізніше футбольна команда, підтверджена документами, що знаходяться в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України (фонд № 5, опис 3, справа 418, лист 25, а також в тому ж фонді й описі справа № 472, лист 66). 1927 відображений і в офіційних документах і довідниках ФІФА та УЄФА.

Жодних інших документів про заснування футбольної команди «Динамо» Київ у рамках Київського ПСТ «Динамо» не виявлено, тому датою народження футбольної команди «Динамо» (Київ) вважається 13 травня 1927 року.

Картинки по запросу лобановский динамо

Проте цей день в історії «Динамо» - не лише святковий. 13 травня 2002 року зупинилося серце видатного гравця та тренера киян Валерія Васильовича Лобановського. 7 травня Лобановському стало погано під час гри чемпіонату України з «Металургом» у Запоріжжі. Тренера було госпіталізовано з діагнозом «інсульт» та прооперовано. Менше, ніж через тиждень, Валерій Васильович пішов із життя...

Вже 16 років 13 травня є днем вшанування пам'яті великого Метра.