Житель Чернігова, який отримав гроші від «Динамо» за трансфер Ярмоленка: «За мною серйозні люди»

Динамо Київ 15 Травня, 14:49 899
Житель Чернігова, який отримав гроші від «Динамо» за трансфер Ярмоленка: «За мною серйозні люди»
З'явилися нові подробиці справи щодо виплати «Десні» платежу солідарності від трансферу Андрія Ярмоленка з «Динамо» до «Боруссії».

Український журналіст Андрій Павловський виявив, що за адресою фіктивної фірми в Чернігові, на яку футбольний клуб «Динамо» перевів 150 тис. євро за трансфер футболіста Андрія Ярмоленка в клуб «Боруссія» (Німеччина), розташована приватна квартира.

Мешканця цієї квартири журналіст вивів на відверту розмову - зйомка велася прихованою камерою. Мешканець - Олександр Салій зізнався, що домігся, щоб Чернігівська спортивна школа «Юність» передала йому документи, що використовувалися потім для перерахування грошей за трансфер. На відеозаписі чоловік відмовляється називати імена тих, хто запропонував йому зробити підробку. Він каже: «Футбольний світ тісний, всі один одного знають».

5% від загальної суми трансферу Ярмоленка за регламентом ФІФА повинні були надійти в дитячо-юнацьку спортивну школу «Юність», в якій навчався футболіст (в 1997-2006 рр.) Однак гроші були перераховані підприємству зі співзвучною назвою , яке ніякого відношення до виховання футболіста не має.

У зв'язку з інцидентом Прокуратура Чернігівської області порушила кримінальне провадження за ст. 190, ч. 4 КК України - шахрайство в особливо великих розмірах.

Салій заявив, що має намір брати вину на себе, оскільки учасники схеми - дуже серйозні люди, і якщо він почне розповідати правоохоронцям, як все відбувалося в реальності, це тільки ще більше ускладнить його становище. «Все на себе! Мені навіть термін дадуть, - каже Салій. - Але я ж потягну за собою дуже серйозних людей... Мені (тоді, - Ред.) ще більше повісять. І якщо зараз з'ясується, що Джокер прикриває короля... тоді мене точно на сто відсотків засадять».

За трансфер Ярмоленка дитячо-юнацька школа «Юність» в Чернігові повинна отримати 285 тис. євро. Перша частина цієї суми - 150 тис. євро, надійшла на рахунок організації, що не має до «Юності» стосунку. Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс вважає, що провину за те, що трапилося, несе керівництво самої «Юності», що надало фіктивні реквізити. У той же час висуваються звинувачення і на адресу керівництва «Динамо», які брати Суркіси відкидають. «Ми повинні заплатити 285 тисяч. 150 тисяч я вже сплатив, 135, що залишилися, сплачу. Не було ніяких схем, ніхто нікого не грабував, ніхто нічого не відбирав. Ні у дітей, ні у кого», - заявив Ігор Суркіс.

Автор розслідування наводить копію договору від 20 грудня 2017 року. У ньому відсутня загальна сума коштів, належних «Юності», проте окремим пунктом прописано, що після оплати 150 тис. євро, ніяких фінансових претензій до «Динамо» школа «Юність» не матиме. Кому в такому випадку призначався залишок в сумі 135 тис.? - заїдається питанням автор.