Платіж солідарності за трансфер Ярмоленка в «Боруссію» Д: у справі з'явились нові скандальні деталі

Футбол України 16 Травня, 20:05 610
Платіж солідарності за трансфер Ярмоленка в «Боруссію» Д: у справі з'явились нові скандальні деталі
У справі щодо перерахування платежу солідарності за перехід Андрія Ярмоленка з «Динамо» у «Боруссію» Д з'явились нові подробиці. Зокрема, ще 3 клуби так і не отримали грошей за участь у вихованні Ярмоленка, а у Чернігові чи не перший коментар дав один із фігурантів справи.

Андрій Ярмоленко став гравцем гравцем Боруссії Д 28 серпня 2017 року. Сума угоди склала близько 25 млн євро. Нещодавно стало відомо, що прокуратура Чернігівської області розслідує кримінальне провадження, пов'язане зі зникненням грошей, які начебто були перераховані стороннім організаціям після підробки документів.

Крім того, слідче управління Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області розслідує кримінальне провадження за № 42018270000000062 від 21 березня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна).

Андрій Ярмоленко був вихованцем спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» у м. Чернігові. В той же час гроші були перераховані організації зі співзвучною назвою, яка не має жодного відношення до виховання гравця.

Президент Динамо Ігор Суркіс зазначив, що сплатив кошти на належний рахунок.

Проте, як виявляється, гроші не отримала не лише ДЮСШ «Юність», а й інші клуби, які брали участь у вихованні Ярмоленка – чернігівська Десна та київські ФК Відрадний та Локомотив, провідомляє prosport.ua.

Як зазначає джерело, Юність повинна отримати 285 тисяч євро, ФК Відрадний – близько 60 тисяч євро, решту коштів в сумі 30 тисяч євро повинні бути розподілені між ДЮСШ Десна (якої вже не існує) та Локомотивом.

Цікава ситуація склалася з ФК Відрадний, президент якого Антон Алексюк добровільно відмовився від компенсації та заявив, що досяг домовленості з Динамо навколо платежу солідарності. Журналісти з'ясували, що Алексюк раніше направив на адресу Динамо листа, у якому повідомив київський клуб про відсутність будь-яких претензій щодо платежу солідарності. Достатньо дивна позиція, адже далеко не кожен день ДЮСШ може отримати суму у кілька десятків тисяч євро.

На запитання про наявність/відсутність даного листа Алексюк не дав однозначної відповіді.

Що стосується столичного Локомотива, то за словами старшого тренера Петра Дмитренка, до ДЮСШ стосовно платежу солідарності ніхто навіть не звертався, а в самому клубі по суті не знають, яким чином добитися компенсації.

У цій ситуації є ймовірність, що Динамо просто вирішило отримати платіж солідарності від Борусії та не заплатити його клубам, які взяли участь у вихованні Ярмоленка, вважає Prosportua.

Крім того, навколо платежу солідарності ДЮСШ «Юність» також з'явились цікаві деталі. Журналіст Андрій Павловський з'ясував, що за юридичною адресою організації «Юність», яка отримала перший транш платежу, розміщена звичайна квартира, у якій проживає Олександр Салій – голова однойменної організації «Юність».

За словами Салія, його організація Юність має валютний рахунок, а тому має право отримувати перекази в євро. Салій переконує, що хотів лише допомогти ДЮСШ «Юність».

Крім того, Салій заявив, що футбольний світ достатньо тісний, а футбольна сім'я маленька – всі один одного знають. У разі чогось він навіть готовий взяти провину на себе та зробити щире зізнання і отримати реальний тюремний термін, оскільки може потягнути за собою дуже серйозних людей, а тоді на нього повішають ще більше.