Леоненко: «У збірну України замість Шапаренка потрібно було викликати Гармаша, але після публічних вибачень»

Динамо Київ 17 Травня, 10:14 537
Леоненко: «У збірну України замість Шапаренка потрібно було викликати Гармаша, але після публічних вибачень»
Екс-нападник «Динамо» Віктор Леоненко прокоментував рішення Андрія Шевченка щодо списку гравців, викликаних на найближчий збір національної команди України.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко оголосив список футболістів, які готуватимуться до товариських поєдинків проти Марокко й Албанії. У число 25 гравців не потрапив півзахисник «Динамо» Денис Гармаш, який після матчу з «Шахтарем» без зайвої дипломатії висловився на адресу хавбека «гірників» Тараса Степаненка. Рішення наставника «жовто-синіх» прокоментував для FootBoom відомий експерт, легендарний екс-нападник Віктор Леоненко.

- Що стосується висловлювань Гармаша, то так говорити не можна. Особливо, коли ти є гравцем національної збірної. Мабуть, Денис не дуже дружить з головою. Хоча, він трохи змінюється, незважаючи на те, що матюкається. Втім, це нормально. Але це потрібно робити, коли суддя свистить не по справі, а не коли ти порушив правила, а потім ще «пхати» арбітру. Не можна говорити про Степаненка, що він «гнила» людина, навіть якщо це так. Адже наставник збірної робить висновки. В принципі, Шевченко в цій ситуації має рацію, але йому потрібно було поговорити з Гармашем. Конфлікти - це нормально, якщо вони відбуваються на тренуваннях. Розумію, що всі гравці «Динамо» накручені. Особливо, коли вони з «Шахтарем» грають і їх «возять». Погано, що Денис не стежить за словами. На тренуваннях говори, що хочеш. Гармаш вступив некрасиво і неправильно. Я ж теж міг обматюкати кого завгодно, але ніхто про це не знав з преси. Ніколи так не говорив публічно, ні в «Динамо», ні в збірній. Виходить, що людина хоче команду розвалити. Вважаю, що Шевченко все правильно зробив, не викликавши Гармаша на товариські матчі. Якщо Денис нормальний, то йому потрібно вибачитися публічно. Навпаки можна було на цьому заробити собі плюси. Вибачитися і сказати, що «Динамо» програвало, мовляв, я був дуже сильно засмучений. І ніхто б нічого не подумав.

- Шапаренко заслужив виклик у збірну України?

- Йому ще рано в національну команду. У мене складається відчуття, що в збірну України скоро почнуть брати людей з вулиці. Помічники Шевченка бувають на деяких матчах Прем'єр-ліги, але мені цікаво, кого вони дивляться? Спочатку викликають футболістів, потім перестають, ставлячи, по суті, на деяких з них хрест. Навіщо ви тоді їздите і переглядаєте? Гравець викликається на одну гру, а потім його прибирають з команди. Це замість того, щоб награвати склад. Шевченко тренує не клуб, а збірну. Це в клубі є час, адже футболістів ти бачиш щодня. А в збірній вони зустрічаються раз в сто років. Але у нас ведуть пошуки і продовжують регулярно це робити. Поясню свою думку з приводу Шапаренка. Скільки він зіграв? З ким? Як? Микола провів 20 матчів за «Динамо». Для збірної - це мізер. Виклик до збірної України потрібно заслужити. А не просто туди потрапити, щоб через одну гру зникнути. А якщо Шапаренко зазнається? Буває, що футболіст дав інтерв'ю і його вже не зловити. На голові моментально виростає корона. У мене складається враження, що у всіх наших гравців на голові - корони. Особливо у образливих. Звідки вони взялися? Ви що виграли, хлопці? Чемпіонат України й то не можуть виграти.

Потрібна, перш за все, стабільність. Хіба Шапаренко «тягнув» «Динамо»? Так краще досвідченого Гармаша взяти. Правда, Денис повинен вибачитися. Нічого страшного не сталося. Степаненко ж не дівчинка, у Ярмоленка теж скандал був, але Андрій вибачився. Після цього його в збірну викликали першим. На тренуваннях нехай гризуться. Не знаю, може Гармаш і правий, але все одно потрібно вибачитися перед Степаненком, тому що так робити не можна. Можна було підійти і сказати йому нишком все, що він про нього думає. Ні, потрібно, щоб вся країна про це знала. А раз всі дізналися, то потрібно при всіх вибачитися. Не бачу проблеми, хоча вона, напевно, полягає в тому, що Гармаш не хоче цього робити. Хоча можна було б сказати пару слів перед матчем «Динамо» - «Шахтар». А потім вже «рубайтесь» в збірній і доводьте хто сильніший. На кого Шевченку потрібно звернути увагу? На Лучкевича. Шевченко забуває, що Шапаренко грає проти «Сталі», » Чорноморця «і т.д. А в збірній вже зовсім інший рівень. Навіть якщо Албанія приїде, то це все одно не «Сталь». Однак у нас думають інакше. Якщо футболіст грає в основному складі «Динамо», значить його викликають в головну команду країни. Ось такий підхід.