Герой футбольного дня. Андрій Шевченко / Заурі Махарадзе

Футбол України 22 Травня, 12:02 534
Герой футбольного дня. Андрій Шевченко / Заурі Махарадзе
Головне, не обділити «Динамо» та «Шахтар».

Збірна Іспанії оголосила остаточну заявку на чемпіонат світу 2018, у якій, - заявці, - знайшлося місце не лише футболістам «Барси», «Реала» і «легіонерам». Троє футболістів з представленого списку репрезентують клуби з нижньої частини турнірної таблиці Ла Ліги: Кепа («Атлетік» – 16-е місце), Альваро Одріосола («Реал Сосьєдад» – 12-е місце) і Яго Аспас («Сельта» – 13-е місце). Таке рішення Хулена Лопетегі не просто не розкритикували, а підтримали на «ура». Бо для однієї з провідних збірних планети запрошення гравців з середняків не є моветоном. На відміну від України.

Колись для національної збірної України базовим клубами були «Дніпро» і навіть «Зоря». Знає історія і випадок, коли запрошення під знамена збірної отримав футболіст з команди-представниці другого за рангом дивізіону. Але все це – не про еру Андрія Шевченка. За каденції теперішнього тренера національної збірної дуже чітко проведений водорозділ між «Динамо» / «Шахтарем» – і всіма іншими.

Заури Махарадзе

На найближчі товариські ігри, що заплановані на кінець травня - початок червня тренерський штаб України викликав 26-х футболістів, серед яких семеро «легіонерів» і сімнадцятеро представників «Динамо» / «Шахтаря». І лише двоє гравців з УПЛ, що представляють кольори не київського та донецького грандів.

Безглуздо закликати до радикальних рішень на кшталт ігнорування представників двох найсильніших клубів країни. Однак доречно підняти запитання: невже в товариських зустрічах шансу не заслуговують ті, хто не перебуває у структурі «Динамо» чи «Шахтаря»?

Заурі Махарадзе провів не найліпший відрізок в своїй кар'єрі, хоча пропустив менше Луніна як в регулярній частині чемпіонату, так і після поділу на шістки. І вже точно допустив менше ляпів, аніж Денис Бойко. А минулий сезон Заурі взагалі завершив в трійці найліпших голкіперів УПЛ за оцінками експертів та журналістів. Але виклику від Шевченка таки не дочекався.

Заури Махарадзе (Олимпик)

Не дивно, що на нього звернула увагу Грузія – країна його батька. Махарадзе лише 25, що можна вважати воротарською юністю. І, незважаючи на важкий сезон для «Олімпіка», в збірній України могли зіграти з акцентом на майбутнє, залишивши Махарадзе в зоні досяжності. Тим паче, що досвід таких «махінацій» у збірної України є, коли «штучно» загравали Олександра Зінченка. Але тоді за талановитого футболіста замовляли слівце впливові люди. Махарадзе ж, очевидно, не достатньо прорекламований.

А ще до збірної України викликаний Сергій Сидорчук, котрий впродовж півроку зіграв один тайм

Отже, шлях до збірної лежить лише через «Динамо» і «Шахтар»? До Андрія Шевченка як до тренера збірної завжди були претензії. І одна з них – попсовий підхід до комплектації команди.