Договірні матчі в Україні: Аваков прокоментував масові обшуки та показав відео, як підкуповували гравців та суддів

Футбол України 22 Травня, 16:10 311
Договірні матчі в Україні: Аваков прокоментував масові обшуки та показав відео, як підкуповували гравців та суддів
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков прокоментував масштабні обшуки та затримання в українському футболі у справі договірних матчів.

«Український футбол повинен бути Fair Play! Завершилася фундаментальна поліцейська спецоперація з припинення діяльності злочинних груп, які організували розгалужену систему «договірних» матчів з футболу.

Понад 2 роки Департамент захисту економіки Нацполіціі вів спостереження і документував активну роботу п'яти злочинних груп з організації договірних матчів за заздалегідь «фіксованим» результатом.

Для отримання «правильного» рахунку в матчі використовувалися будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування та погроз. Суми «винагороди» за потрібний результат – перемогу чи нічию – становили від 30 до 100 тисяч гривень.

Заздалегідь знаючи результат гри, учасники злочинних груп робили ставки в букмекерських конторах, зареєстрованих в країнах Азії, й отримували величезні прибутки. Завдяки анонімності, непрозорості і безконтрольності тоталізаторів у цих країнах своєрідний «футбольний бізнес» приносив організаторам до 5 мільйонів доларів щорічно.

У наведеному нижче ролику представлені дозволені слідством до оприлюднення матеріали оперативного відео, наведені цифри і показаний механізм брудних махінацій.


За інформацією слідства, в Україні роками працювало 5 організованих груп, у діяльність яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей. До складу ОЗГ входили президенти клубів, колишні і чинні гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. Всього задокументовано участь 320 фігурантів за 57 доведеними епізодами.

Сьогодні оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіціі під процесуальним керівництвом Генпрокуратури провели 40 санкціонованих обшуків у Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Фігурантам оголошено про підозру у вчиненні злочинного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результат спортивних змагання) УКУ.

Це перший випадок в Україні, коли до відповідальності притягуються не тільки гравці футбольних клубів, а й організатори «договірних» матчів», – написав Арсен Аваков у Фейсбук.