Андрій Павелко: «Вже в 6-ти судах знаходяться позови щодо обмеження наших дій. Це схоже на повернення в 90-ті»

Футбол України 23 Травня, 19:26 477
Андрій Павелко: «Вже в 6-ти судах знаходяться позови щодо обмеження наших дій. Це схоже на повернення в 90-ті»
Президент ФФУ Андрій Павелко в рамках прес-конференції, присвяченій виявленню організаторів договірних матчів, розповів про першу реакцію на вчорашні масові обшуки у підозрюваних у причетності до корупції у футболі.

«Ми системно почали вирішувати це питання в 2015 році, розуміючи, що вже зашкалює кількість інформації про договірні матчі. Спілкуючись з нашими партнерами у ФІФА і УЄФА, ми дізналися, що максимальний штраф був такий, що будь-хто міг відкупитися. Крім того, в учасників цих махінацій була можливість застосовувати дії, які не підпадають під кримінальну відповідальність. Але був прийнятий закон про боротьбу з корупцією в спорті, і ми бачимо, скільки було проведено операцій, які не афішувалися, щоб не злякати фігурантів, не відбувся витік інформації, не було перешкод для розслідування. Оцінка наших дій з боку наших партнерів висока, ми будемо продовжувати діяти так само. Багато було питань, як діяти спільно з правоохоронними органами. Був створений футбольний прокурор. Сьогодні ми маємо перші результати. Разом з тим, поки ще не можна однозначно сказати про ступінь вини і відповідальності тих чи інших фігурантів. Зараз працюють відповідні комітети, далі ми будемо вирішувати, як і якою мірою хто буде нести відповідальність. Оцінка буде дана кожному і буде адекватне рішення з боку відповідних органів», - зазначив Павелко.

Президент ФФУ підкреслив, що вчорашня акція правоохоронців явно зачепила чиїсь інтереси.

«Сьогодні ми завдяки цьому розслідуванню зможемо показати, в яких моментах потрібно відкоригувати закон. Але фактом є те, що він дав можливість використовувати багато процесуальних моментів. Ниточку закону ми зможемо застосувати до багатьох учасників, а можливо і співучасникам справи. Сьогодні вже в 6 судах знаходяться позови з приводу обмеження наших дій. Це схоже на повернення в 90-ті. Мабуть, комусь ми сильно наступили на п'яти», - цитує Павелка footboom.com.