Українські футболісти у фіналах Ліги чемпіонів

Футбол України 23 Травня, 22:17 4796
Українські футболісти у фіналах Ліги чемпіонів | 19-27
Факти ICTV вирішили згадати фінали Ліги чемпіонів за участю українських футболістів.

Від початку XXI століття українські футболісти п’ять разів доходили до фіналу головного клубного турніру Старого світу – Ліги чемпіонів. І двічі піднімали трофей над головою. Андрій Шевченко це зробив у сезоні 2002/03 з італійським Міланом, а Анатолій Тимощук рівно через 10 років у сезоні 2012/13 з німецькою Баварією.

Андрій Шевченко

Фінал ЛЧ 2002/03. Ювентус – Мілан – 0:0 (пен. 2:3).

У Лізі чемпіонів сезону 02/03 було чимало знаменних моментів. Баварія посіла останнє місце в груповому етапі, Динамо завершило виступи на третій сходинці у групі з Ювентусом, Ньюкасл Юнайтед та Феєнордом, а Рууд ван Ністелрой забив неймовірні 12 голів у турнірі.

Все це дійство завершилося в англійському Манчестері, де Олд Траффорд прийняв італійських грандів – Ювентус та Мілан.

Туринці на шляху до фіналу вибили Барселону і Реал, але зазнали найважливішої втрати у півфіналі. Павел Недвед зі сльозами на очах отримав жовту картку, яка означала, що він пропустить фінал. А россонері змусили припинити боротьбу за трофей Аякс та Інтер.

Зустріч була напруженою і завершилася нульовою нічиєю. Все вирішувалося в серії пенальті, де футболісти показали далеко не найкращий приклад реалізації. У Мілана з точки промазали Зеедорф і Каладзе, тоді як у Ювентуса схибили Трезеге, Салайета і Монтеро.

Вирішальний удар у сітку воріт Буффона виконав Андрій Шевченко, який приніс Мілану перемогу в Лізі чемпіонів.

Фінал ЛЧ 2004/04. Мілан – Ліверпуль – 3:3 (пен. 2:3).

Цей фінал сміливо можна назвати найнеймовірнішим в історії Ліги чемпіонів. Команди зустрічалися на Олімпійському стадіоні у Туреччині.

На шляху до фіналу червоні вибили Челсі та Ювентус, а підопічні Анчелотті – Інтер та ПСВ.

Вже на 52-й секунді матчу Паоло Мальдіні відкрив рахунок, а після травми Кьюелла Мілан забив і другий м’яч, але він був скасований через офсайд. Другий гол россонері поклали також до перерви. Шевченко віддав довгий пас на Ернана Креспо, який з легкістю розстріляв сітку воріт Дудека.

Третій гол у ворота Ліверпуля Мілан забив у роздягальню. Відмінна гра Кака і його передача на Креспо, дозволила аргентинцю зробити дубль у фіналі.

Рахунок 3:0 після першого тайму – навіть для багатьох уболівальників мерсисайдців був схожим на вирок. Але у другому таймі коуч англійців Бенітес перейшов на гостроатакуючу тактичну схему з трьома захисниками, і це принесло свої плоди.

Менше ніж через 10 хвилин після перерви подачу Ріїсе з флангу головою замкнув Джеррард. А буквально в наступній атаці Шміцер скоротив відрив до мінімуму. Не минуло й п’яти хвилин, як Ліверпуль завершив вражаючий камбек. Гаттузо завалив Джеррарда у штрафному, і Хабі Алонсо з пенальті повернув командам рівні шанси на успіх.

Решта 30 хвилин та ще півгодини додаткового часу пройшли без голів. Все вирішилося в серії пенальті. У Ліверпуля схибив Ріїсе, тоді як у Мілана одразу троє – Сержиньйо, Пірло та Шевченко. Після удару українця, Дудек відзначився вражаючим сейвом, а Ліверпуль виграв фінал, який здавався програним вже у першому таймі.

Анатолій Тимощук

Фінал ЛЧ 2009/10. Баварія – Інтер – 0:2.

Кульмінаційна зустріч між німецькою Баварією та міланським Інтером пройшла на Сантьяго Бернабеу. Тоді, українець Анатолій Тимощук весь матч просидів у запасі.

На шляху до фіналу підопічні Луї ван Галя пройшли Ліон та Манчестер Юнайтед, а італійці Барселону та московський ЦСКА.

На 35-й хвилині Міліто, який став героєм матчу, використав класну передачу Снейдера і реалізував вихід один на один. А на 70-й хвилині аргентинець успішно обіграв захисника і подвоїв перевагу італійців. Німецька команда до кінця матчу попри старання, нічого не змогла зробити у відповідь.

Інтер, який тоді очолював Жозе Моуріньо, вперше виграв Лігу чемпіонів. До цього італійці двічі завойовували Кубок чемпіонів.

Фінал ЛЧ 2011/12. Баварія – Челсі – 1:1 (пен. 3:4).

У вирішальному матчі англійський Челсі зійшовся з мюнхенською Баварією. Аристократи стали першою командою, яка грала в фіналі найпрестижнішого турніру на домашньому стадіоні.

На шляху до фіналу підопічні Юппа Хайнкеса пройшли мадридський Реал та французький Марсель, а сині здолали опір Барселони та Бенфіки.

Український півзахисник Анатолій Тимощук, який тоді захищав кольори мюнхенців, на полі з’явився з перших хвилин і відіграв цілий матч включно з додатковим часом.

Основний час матчу закінчився внічию – 1:1. На 95-й хвилині у ворота Челсі був призначений пенальті, виконувати який зібрався Арьєн Роббен. Але півзахисник Баварії не зумів переграти Петра Чеха, і рахунок залишився незмінним.

Додатковий час матчу пройшов без забитих голів і переможець турніру вирішувався у серії пенальті, де більш вдалими виявилися футболісти Челсі. У Баварії неточно пробили Оліч та Швайнштайгер, тоді як у англійців промахнувся лише Мата.

Фінал ЛЧ 2012/13. Боруссія Дортмунд – Баварія – 1:2.

У самому матчі український хавбек Анатолії Тимощук участі не приймав, футболіст був у заявці, але просидів 90 хвилин у запасі. Так само, як майже і всю серію плей-офф. Тимощук виходив на заміну лише у домашньому матчі 1/8 фіналу проти Арсеналу та у півфіналі проти Барселони, але до цього добряче допоміг мюнхенцям на стадії групового етапу.

Фінальна зустріч команд відбулася на англійському Вемблі. Рахунок в матчі відкрив на 59-й хвилині нападник мюнхенців Маріо Манджукич.

Через сім хвилин Данте вдарив ногою Ройса в його власному штрафному і рефері призначив пенальті. У Боруссії вирішив бити Ілкай Гюндоган, на 68-й хвилины гри він відновив баланс на полі.

Переможний гол за хвилину до кінця основного часу відправив у ворота дортмундців півзахисник Арьєн Роббен. Він вискочив за спину трьох захисників, які боролися з Рібері на межі штрафного майданчика, і забив вирішальний гол.

Українець дуже радів перемозі в Лізі чемпіонів, що навіть забрав сітку воріт Вемблі. Після церемонії нагородження мюнхенці святкували свій тріумф на полі і Тимощук побіг до воріт з ножицями.

“Вирізали сітку? Думаю, це нормальна практика. Я побіг туди з ножицями, а хлопці мене підтримали”, – зізнався після матчу Анатолій.

Для Анатолія Тимощука це був третій фінал ЛЧ – і вперше він виграв трофей.