Холодницький: «Максимальне покарання - це довічне відлучення від футболу»

Динамо Київ 24 Травня, 11:31 727
Холодницький: «Максимальне покарання - це довічне відлучення від футболу»
Перший віце-президент ФФУ та голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький прокоментував масштабну спецоперацію з виявлення осіб, причетних до організації та проведення договірних футбольних матчів в Україні.

- Рік тому, коли Конгрес обрав мене на посаду віце-президента ФФУ, в перші ж дні ми почали думати, чи готові усі голосно озвучити проблему договірних матчів в українському футболі. Багато хто знав про них, але замовчував і приймав правила, які є. Потрібна була політична воля та бажання викоренити ці явища з нашого футболу.

Законодавче забезпечення покарання за такі ганебні вчинки разом з координацією правоохоронних органів дали нам змогу вчора побачити перші результати розслідування. ФФУ з перших днів дала чіткий сигнал, що толерантності до договірних матчів і поділу очок не буде.

Коли у нас була зустріч з арбітрами, я їм казав, що часи, коли продаються чи купляються матчі, закінчилися. Але, схоже, не всі мене почули, але ми їх попереджали. Тепер ми очікуємо відповіді від поліції, і потім будуть дисциплінарні покарання від ФФУ.

Це лише початок. Після цих озвучених фактів хочу звернутися до усіх причетних до футболу. Давайте дотримуватися правил «фейр плей». Це найголовніше, чого хочуть наші вболівальники. Тому наші стадіоні і порожні, бо багато матчів відбувається з фіксованими результатами.

- Назвіть прізвища людей, яким висунута підозра у цій справі?

- Я не уповноважений називати прізвищ. Ми лише можемо оперувати інформацією, яку публічно надали правоохоронні органи. Слідство зробить свою справу, потім з`являться і прізвища.

- Чи будуть покарані винні?

- Треба не лікувати, а вирізати цю ракову пухлину. Я сподіваюся і впевнений, що правоохоронні органи доведуть цю справу до кінця. Оголосити підозри - це лише перша стадія. На моїй основні роботі стоїть питання вироків, так само і тут. А федерація свої футбольні вироки зробить значно швидше, ніж суди, у наших великих корупційних справах.

Покарання, яке передбачає кримінальний закон, прописано в кодексі - від трьох до п’яти років позбавлення волі... У свою чергу, федерація буде використовувати всі повноваження якомога швидше і не буде нікого вигороджувати. Максимальне покарання - це довічне відлучення від футболу, але кожен повинен понести покарання у міру тих вчинків, які він зробив. Наші рішення мають бути об'єктивними і справедливими.