​Прийшов, побачив, переконав. Підсумки сезону для Андрія Ярмоленка

Світовий футбол 24 Травня, 21:14 881
​Прийшов, побачив, переконав. Підсумки сезону для Андрія Ярмоленка
Зігравши лише 37% ігрового часу, Андрій Ярмоленко все одно увійшов у число найкращих атакувальних футболістів «Боруссії» за підсумками сезону.

Перший сезон Андрія Ярмоленка в бундеслізі розділився на дві різні частини. У 2017 році він хвацько дебютував на новому для себе рівні, але після невеликої зимової паузи отримав важку травму і надовго випав з ладу. У минулому році півзахисник збірної України виступав переважно під керівництвом тренера, який його запрошував, але потім довелося підлаштовуватися під іншого фахівця, котрий не дуже балував ігровими хвилинами на фініші чемпіонату. Подивимося, як буде при третьому наставникові.

При будь-яких розкладах: зіграти за свій перший сезон 26 матчів — це непогано. За кількістю поєдинків у складі «Боруссії» Ярмоленко поступається лише 12-ти футболістам, а це підтверджує лише одне — наш виконавець був в основній обоймі. Навіть при практично нульовому ККД в 2018 році українець входить до п'ятірки найрезультативніших гравців Дортмунда за системою гол + пас і займає третє місце за кількістю участей в гольових атаках. За останнім показником він взагалі потрапив у топ-20 футболістів всієї бундесліги!

В обороні потрібно додавати

В атаці Ярмоленко, звичайно ж, проявив себе дуже і дуже непогано. Маючи лише 37% ігрової практики за сезон, колишній півзахисник «Динамо» зайняв у «Боруссії» за підсумками року п'яте місце за загальною кількістю ударів по воротах, сьоме — за кількістю гострих передач, третє — за обведеннями. Тут, словом, питань взагалі бути не може, хоча в ефективності можна додати — нереалізованих моментів у Андрія було достатньо. Не все виходило в грі в обороні, але це більшою мірою стосується відрізку гри при другому тренерові, який не був прихильником активного пресингу. У будь-якому випадку у відборах і перехопленнях українець помітно поступається багатьом колегам по амплуа, і це йому треба неодмінно врахувати і тоді наступний сезон стане ще кращим. Перший носив втягувальний характер.