Політ вічності для Бейла і Зідан як Ніл Армстронґ. Іспанські ЗМІ – про фінал Ліги чемпіонів

Світовий футбол 27 Травня, 11:57 627
Політ вічності для Бейла і Зідан як Ніл Армстронґ. Іспанські ЗМІ – про фінал Ліги чемпіонів
Огляд іспанської преси після фіналу Ліги чемпіонів.

Можна як завгодно відноситися до «Реала», до його гравців зокрема, але не відзначати унікальності цієї команди буде гріхом перед об'єктивністю. У вчорашньому фіналі був весь «Реал»: спокійний, витриманий, максимально сконцентрований на досягненні цілі. «Ліверпулю» було легше, бо ця команда вже з виходом до головного матчу зробила неймовірне, а мадридці повинні були провести межу – провальний або історичний сезон. Виявилося, що друге.


«Валлієць зі швидкістю світла промчався від лави для запасних до небес»…

Іспанські ЗМІ в такій ситуації вибухнули епічними, звучними, мелодійними заголовками і текстами. «Чемпіони світу» – помпезно написав журналіст AS над звітом про матч. »Бейл виходом на заміну приніс «Реалу» тринадцятий Кубок чемпіонів; Бензема зіграв наче «вишибала», а Роналду заплямував вечірку», – закрутив чималу інтригу автор.

Реал - Ливерпуль

«Вічний чемпіон. Це був типовий «Реал» (Мадрид), який увірвався у європейський футбол ще 62 роки тому. Змінилась музика, але тексти залишилися все ті ж: команда, що здатна протистояти негараздам і навіть мукам, котра як ніхто добре вміє зібратися у складній ситуації. Команда, яка навчилася перемагати. Команда всіх часів. ЇЇ останній титул Ліги чемпіонів, тринадцятий за ліком, був прикрашений польотом вічності Гарета Бейла, який і символізує цей успіх. Валлієць зі швидкістю світла промчався від лави для запасних до небес».

«Реал» був трохи здивований жвавою грою «Ліверпуля», котрий намагався підвищувати тиск, не прибирав ноги і боровся за кожен клаптик газону. Ледь Дуа Ліпа випустила з рук мікрофона після церемонії відкриття, як «Ліверпуль» був уже в грі. Цей спалах дезорієнтував мадридців»…

Автор не шаблонно розповів про події матчу, намагаючись підбирати лише гарні слова і звучні аналогії. Найцікавіше – наприкінці матеріалу. Журналіст написав: »Зідан зрозумів, що настав час ВВС. Довелося пожертвувати Іско, хоча за кілька хвилин до відходу останній міг принести «Реалові» успіх. Але більше команді дав Бейл. Спершу валлієць вполював м'яча після передачі Марсело, і застосував аргумент, проти якого у Карріуса не було козиря. Ні, це не було повторенням трюку Роналду і претензією на те, аби затьмарити гол Зідана, забитий в Глазго у фінальному матчі. Але це трюк, який займе чільне місце в історії. Далі був ще один подарунок від Карріуса».

«Цей матч може стати історичним також і в контексті Кріштіану Роналду, який натякнув про можливий від'їзд з «Бернабеу». Ну а для «Ліверпуля» цей поєдинок залишиться твердим підтвердженням того, що немає аргументів проти міфів про команда, що здатна вижити в будь-який час і в будь-якій ситуації».

«Колись ходитимуть старі легенди про безсмертну команду, яка кидала виклик непереборності і домагалася свого»…

На передовиці Marca красується прізвище Бейла поруч з числом «13». А сам звіт про матч названий словами «Небо з Мадрида».

Реал - Ливерпуль

«Якщо футбол – це просто гра, то музика – це просто шум, а серце – це просто орган. Проте всі ми знаємо, що це не так, бо у футболу є душа, музика – це небесне поєднання звуків, а серця керують світом. Якщо «Реал» (Мадрид) – це просто футбольна команда, то здобутий нею Кубок буде просто ще одним трофеєм у вітрині. Але всі ми знаємо, що це не так. Бо для «Реала» це не просто «на один трофей більше». Це перемога в Києві над Ліверпулем і здобуття Кубку, який не потребує представлення. Мадрид переміг в своєму улюбленому турнірі, який не є молодим чи старим. Він є вічним. «Реал» страждав, пручався, проявляв притаманні йому життєві інстинкти, розраховуючи дістатися до небес. І цього разу до зірок команду здійняв Гарет Бейл», – в стартовий абзац тексту автор вклав добрячу порцію епістолярної майстерності.

Власне, й наступні розділи матеріалу написані гарно. Приміром, наступне. «Перетворившись на виграшну машину, «Реал» втретє поспіль і вчетверте за останніх п'ять років здійнявся на трон найпрестижнішого турніру. Це подвиг, про який розповідатимуть від покоління до покоління. Колись ходитимуть старі легенди про безсмертну команду, яка кидала виклик непереборності і домагалася свого. І цю міжгалактичну подорож «Реал» продовжує з Зіданом, який ступив туди, де на футбольній ниві не ступав більше ніхто. Він на Місяці. Він був настільки великим гравцем, що приборкання неординарних підопічних не таїть для нього секретів. Він – це Ніл Армстронг від футболу». Тональність матеріалу зрозуміти нескладно.

«Тринадцятий Кубок чемпіонів «Реал» отримав запакованим в подарунковому папері»...

Сайт Sport.es зустрічає читачів матеріалом з відміткою «BOMBA». Мова про Кріштіану Роналду, який каже, що не може запевнити нас щодо свого майбутнього у «Реалі». Зрозуміло, дана інформація трохи присікає ейфорію іспанських журналістів не лише з цього видання. Хоча Sport.es в загальному дуже вирізняється серед іспанських ЗМІ за скептичним настроєм матеріалів.

Реал - Ливерпуль

Варто зазначити, що дане видання, на відміну від AS та Marca, в заголовку обіграло прізвище невдахи Карріуса, мовляв, голкіпер «Ліверпуля» приніс «Реалові» 13-й Кубок чемпіонів. Ще одна важлива деталь від автора матеріалу: «Ліверпуль» почав програвати, коли Рамос поранив зірку «червоних» Мохаммеда Салаха».

«Ще одна Ліга чемпіонів для «Реала», зірки якого звикли грати у таких фіналах. «Ліверпуль» позиціонувався як серйозний суперник, але рання травма Салаха і гра Карріуса, що більше б підходила для фіналу Євробачення, аніж – Ліги чемпіонів, залишили свій відбиток. Тринадцятий Кубок чемпіонів «Реал» отримав запакованим в подарунковому папері. Вибачайте, але це так», – переймається автор.

В подальшому журналіст розповів про перебіг подій на полі, акцентуючи увагу на різкому старті у виконанні «Ліверпуля». Але не відзначити непотоплюваність «Реала» автор теж не зміг. «Мадридці робили те, що вміють. Вони можуть грати погано, навіть – неправильно, але залишаються на плаву навіть в неоднозначних ситуаціях».

«Квітка щастя Зідана перебуває у розквіті»...

Mundo Deportivo в заголовку звіту про матч також величає Гарета Бейла. В підзаголовки винесені теми з ляпами Карріуса і травмою Салаха. Але в тілі статті автор, знову ж таки, відзначає успіх «Реала», не шукаючи причин його перемоги десь збоку. Звитягу команди Зідана порівняли з «квіточкою».

Реал - Ливерпуль

«Реал» знову виграв Лігу чемпіонів – втретє поспіль і тринадцятий раз у своїй історії. Мадридці у Києві здолали «Ліверпуль», який переймався запитанням, що ж воно таке – ця квітка Зідана? Багато хто говорив, що не існує цієї квітки щастя, що не виграє Мадрид втретє поспіль. Проте, побачивши, що відбувається на полі НСК «Олімпійський», всі зрозуміли – квітка щастя Зідана перебуває у розквіті. Тільки цим можна пояснити дві жахливих помилки воротаря англійців Карріуса, а також травму лідера «червоних» Мохаммеда Салаха. Якщо говорити про конкретний інгредієнт, то квіткою Зідана була заміна Іско на Бейла. Валлієць вийшов на поле і став визначальним учасником поєдинку. Два голи, один з яких – чудовим ударом в падінні через себе», – йдеться у матеріалі.


Що ж, це було гідне і епічне завершення насиченого сезону.