Андрій Шевченко: «Я дуже радий за Шапаренка, він провів хороший сезон у «Динамо» й заслужено отримав виклик»

Збірна України 28 Травня, 19:05 684
Андрій Шевченко: «Я дуже радий за Шапаренка, він провів хороший сезон у «Динамо» й заслужено отримав виклик»
Напередодні товариських матчів національної збірної України головний тренер команди Андрій Шевченко на стадіоні «Металіст» провів традиційну прес-конференцію.

- Минула така подія, як фінал Ліги чемпіонів. В першу чергу, я пишаюся нашою країною. Пишаюся тими людьми, які доклали максимум зусиль, щоб цей фінал відбувся. Пишаюся тим, як його провели. Пишаюся всіма нашими людьми, які зробили так, щоб цей фінал відбувся в кращих традиціях. Дуже багато хороших слів було сказано. Зокрема, від президентів ФІФА і УЄФА. Всі гості залишилися дуже і дуже задоволеними.

У нас в команді новачок - Шапаренко. Я дуже радий за нього. Хлопець провів хороший сезон за «Динамо», тому заслужено отримав виклик. У нього все в порядку, виглядає добре. Але у нас також великі втрати - цілий лист хлопців, які не зможуть брати участь в одній або двох іграх.

- Які завдання ставите?

- Це контрольний матч. Завдання - подивитися. У нас є гравці, які викликалися, але не грали. Дамо можливість їм зіграти. Я планую задіяти практично всі заміни.

- Наскільки команда сприймає навантаження?

- Ця частина роботи важлива напередодні офіційних матчів.

У нас є можливість разом попрацювати. Тижневий цикл був спрямований на зміцнення напрацювань. Цей збір несе дуже важливу роль в плані майбутніх офіційних матчів.

- Чи достатньо інформації по Марокко?

- Ми дивилися їхні матчів. Хороша команда, агресивна, багато пресингує. Вони обіграли Сербію - хорошого суперника. У них підвищена мотивація, вони готуються до ЧС. Ми теж повинні підійти з хорошою мотивацією.

- Чутки сватають Рауля в «Спартак».

- Коментувати нічого. Я розмовляв з ним, все в порядку. Якщо будуть якісь подальші просування в його кар'єрі, я буду знати. Розмови розмовами, але нічого поки конкретного.

- Ви взяли участі в стількох матчах і заходах. Як самопочуття?

- Відчуваю себе добре, готовий грати в наступному матчі (посміхається). У мене був напружений тиждень. Зіграв у Лондоні, зіграв в Мілані. Було кілька міні-турнірів. Ну, і, звичайно ж, матч перед фіналом Ліги чемпіонів. Було приємно, що підтримали мої друзі і колишні партнери по «Динамо». Вийшов дуже цікавий матч, було приємно.

- Багато жартують, що Кличко може увійти в ваш тренерський штаб.

- Буду не проти (посміхається).

- Яке у вас враження від самого фіналу?

- Були два ключові моменти - травма Салаха і помилки воротаря. На такому рівні, якщо втрачаєш основного гравця, це відразу відчувається. У «Ліверпуля» був гарний початок, вони володіли ініціативою, створили моменти. У футболі ніхто не застрахований. Після отриманої травми малюнок змінився. Мені дуже шкода воротаря - дві грубі помилки. Це життя, все треба сприймати так, як воно є. «Реал» ще раз продемонстрував, що це команда майстрів: правильно оборонялися і почекали шанс. Майстерність футболістів: перший гол Бейла чудовий. У таких фіналах саме майстерність вирішує. У «Реала» вони були, а «Ліверпулю» таких не вистачило.

- Чи є у вас філософія?

- У кожного тренера вона повинна бути. Однозначно у мене є. Але однієї прес-конференції не вистачить, щоб її обговорити (посміхається).

- За кого ви вболівали?

- За свою країну і Київ. Нарешті спокійно дивився футбол.