Олександр Шовковський: «Лобановський вважав, що присутність легіонерів в команді - не дуже хороший знак»

Динамо Київ 29 Травня, 13:09 695
Олександр Шовковський: «Лобановський вважав, що присутність легіонерів в команді - не дуже хороший знак»
Колишній голкіпер «Динамо» Олександр Шовковський розповів про легендарного тренера киян Валерія Лобановського, а також про свою книгу.

- Як Ви вважаєте, що турнір Лобановського значить для молодих футболістів?

- Цей турнір, в першу чергу, говорить про роль Лобановського не тільки для всього футболу, але і для «Динамо». Зараз, коли у мене є можливість спілкуватися з багатьма людьми, я чув, як ті ж Анчелотті і Ліппі говорили про те, що створювали свої команди за образом команд Валерія Васильовича, використовуючи його напрацювання, схеми і моделі гри.

Тому ми говоримо про великого тренера, причому, не тільки для України, але і для всього світу. І такі турніри для дітей, в першу чергу, пам'ять про цю велику і чудову людину. Граючи в таких турнірах, вони набувають певний досвід, цінні речі, які дозволять в майбутньому реалізувати весь закладений у них потенціал. Так і будуть народжуватися нові зірки, здатні грати на найвищому рівні і захищати честь країни, домагаючись найвищих результатів.

- Валерій Васильович був тренером-новатором. Як думаєте, зараз би його команда була на рівних з колективами Зідана, Клоппа та інших?

- У Валерія Васильовича були свої особливості, свої погляди на деякі речі. Він вважав, що присутність легіонерів в команді - не дуже хороший знак. (Посміхається) Йому б довелося перебудовуватися, хоча я думаю, він знайшов би потрібні слова, перебудувавши десь свої принципи. Він би сам змінився. Причому, будучи новатором, робив би це досить швидко і яскраво, знайшовши можливість створити якийсь симбіоз в команді.

Наша команда була з пострадянського простору, де грали представники України, Росії, Білорусі та Грузії. З одного боку, вона начебто і була інтернаціональною, а з іншого - всі були вихідцями з однієї країни, школи і мали однакову ментальність. Нам було простіше. Зараз же іноземці інші, інші взаємини з ними, тому все було б інакше. Але я думаю, для Лобановського це не було б великою проблемою!

- Коли відбудеться презентація Вашої книги?

- 2-го числа, місце проведення - «Мистецький Арсенал». Ця книга - історія моєї кар'єри, всіх тих подій, які були в моєму житті, через які я пройшов. Історія про те, які переживання були всередині мене, що відбувалося навкруги, що супроводжувало ті успіхи або не дуже хороші моменти, через які мені доводилося пройти. Це наочний посібник, як потрібно справлятися зі стресами і зірковою хворобою. У ній також можна знайти підказку про те, як уникнути тих чи інших помилок, які свого часу припустився я. Думаю, вона пізнавальна. Чесно скажу, я її перечитував багато разів, але перший раз читав з величезним задоволенням.

- А про Лобановського в ній теж є?

- Безумовно! У ній є слова Валерія Васильовича Лобановського.