Футбольні фанати Ліги чемпіонів УЄФА в Києві використали понад 17 Тb мобільного трафіку

Світовий футбол 29 Травня, 23:38 567
Футбольні фанати Ліги чемпіонів УЄФА в Києві використали понад 17 Тb мобільного трафіку
​Трійка найбільших мобільних операторів відзвітувала про використання понад 16,9 Тb мобільного трафіку на НСК «Олімпійський» та у фан-зонах під час проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА в Києві 26 травня.

«26 травня на НСК «Олімпійський» і у фан-зонах ЛЧ було майже 230 тис. абонентів «Київстар». Із них 22% - 4G-користувачі. Вони проговорили 1,5 млн хвилин (вхідні та вихідні), відправили 767 тис. SMS, а також використали 8,2 Тb даних. Це можна порівняти з вісьмома роками прослуховування музики в хорошій якості або одним роком перегляду відео (1080р)», - зазначають у прес-службі компанії «Київстар».

Основне використання дата-трафіку в мережі оператора припало на відеостримінг, месенджери та веб-серфінг - 35%, 26% і 19% трафіку даних відповідно.

У свою чергу оператор мобільного зв'язку компанія «Vodafone Україна» наголошує, що під час проведення матчу її абоненти віддавали перевагу мобільному зв'язку четвертого покоління.

«26 травня в місцях проведення фіналу ЛЧ - у фан-зонах і на НСК «Олімпійський» - в українській мережі Vodafone клієнти використали 4 Тb мобільного інтернету, що дорівнює приблизно 24 добам безперервного перегляду YouTube. Інтернет-трафік у 4G-мережі на «Олімпійському» перевищив трафік мережі 3G: 52% усього інтернет-трафіку було згенеровано в LTE, близько 48% усього обсягу інтернету припало на 3G-мережу. Частка 2G-трафіку виявилася незначною, менш ніж 1%», - наголошують у компанії.

За даними оператора, підвищена активність цього дня спостерігалася також у київських аеропортах: у «Борисполі» клієнти Vodafone використали понад 550 Gb, у «Жулянах» - більше ніж 320 Gb. При цьому голосові послуги в місцях проведення фіналу Ліги чемпіонів не мали популярності, абоненти віддали перевагу швидкісному мобільному інтернету.

У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі компанії lifecell заявили, що 26 травня за день у столиці було використано 80,5 Тb даних, із них на стадіоні та у фан-зонах - 4,7 Tb. При цьому безпосередньо на стадіоні - лише 1,2 Тb.

Під час фінального матчу з футболу ЛЧ УЄФА на НСК «Олімпійський» у Києві працювала система забезпечення мобільного зв'язку в приміщеннях компанії Huawei. «Найбільший в Україні проект був виконаний на замовлення трьох операторів для надання якісних послуг у стандартах 3G та 4G. Ємність мережі дозволяє підтримувати зв'язок навіть за максимального заповнення 70-тисячної арени», - йдеться в повідомленні компанії.

На столичному стадіоні було змонтовано пасивну розподілену антенну систему: прокладено понад 30 км кабельних мереж, встановлено 35 антен для роботи в діапазонах 1800, 2100 і 2600 МГц і близько тисячі одиниць допоміжного обладнання.

Загальна вага пристроїв і матеріалів сягнула 20 тонн, зокрема близько 10 тонн розміщено на фермі стадіону на висоті 40 метрів.

Проект відповідає державним санітарним нормам України.

Як повідомлялося, фінальний матч Ліги чемпіонів УЄФА 26 травня між «Реалом» і «Ліверпулем» на НСК «Олімпійський» у Києві відвідали 61 тис. 561 глядач.

Президент УЄФА Александер Чеферін подякував Києву за високий рівень організації проведення фіналів чоловічої та жіночої Ліги чемпіонів 2018 року.