Че Че потрібен «Динамо»? Ластівка Краснікова для різноманіття Хацкевича

Динамо Київ 30 Травня, 18:09 576
Че Че потрібен «Динамо»? Ластівка Краснікова для різноманіття Хацкевича
Перші плоди роботи оновленого селекційного відділу «Динамо»?

Півзахисник «Шахтаря» Фред близький до переходу в «Манчестер Юнайтед», що змушує англійських журналістів уже зараз давати характеристику потенційному новачку. Футболіста збірної Бразилії позиціонують як опорного півзахисника - плеймейкера, акцентуючи увагу на тому, що Фред здатен зіграти на будь-якій ділянці центральної зони.

Й справді, визначити стиль і сутність Фреда як футболіста непросто. Це і не атакуючий гравець, але й не гравець оборони. Це своєрідний box-to-box, – здатний працювати від штрафного до штрафного. Нині на таких футболістів мода, законодавцями якої можна вважати Марко Верратті, Блеза Матюіді, Поля Погба, Маруана Феллайні тощо.

«Динамо» з новим селекціонером (нагадаємо, що Євген Красніков хоч формально і представлений в «Динамо» у якості віце-президента, більшою мірою відповідатиме саме за трансферну політику) вирішило не відставати від популярної течії, закцентувавши увагу на бразильцеві Че Че. Компетентні джерела характеризують 26-річного гравця як опорника-плеймейкера. Хоча в своєму попередньому клубі Че Че явно більше працював на оборону, про що говорить факт лише чотирьох результативних дій у 77-и матчах (дані transfermarkt.de). Також відомо, що іноді Че Че закривав у «Палмейрасі» позицію правого оборонця.

Нині вартість Че Че оцінюється в три мільйони євро, хоча впродовж кар'єри за футболіста ніхто не заплатив навіть гроша. Одного разу була безкоштовна оренда, двічі Че Че змінював клуби як вільний агент. Майже п'ять мільйонів євро, які «Палмейрас» планує виручити за гравця, в якого за півтора року завершується контракт, для бразильського клубу стануть справжнім кушем.

Чи відповідає рівень бразильця ширині цінника, виставленого «Палмейрасом»? Головна перевага Че Че над потенційними конкурентами в боротьбі за місце в основному складі «Динамо» – швидкість роботи з м'ячем. Бразилець вміє не просто позбуватися снаряду, підключаючи до гри найближчого партнера, а доволі вправно використовує передачі на загострення. Хоча це не футболіст, який безпосередньо виводить партнерів один на один з воротарем чи виконує навіс на голову таранного форварда. Спеціалізація Че Че – надавати інтенсивність наступу в початковій його фазі. Подібні функції за каденції Реброва виконував Рибалка, хоча Сергій і не був мобільним гравцем. Діапазон роботи Че Че трохи ширший – зміщення на фланг, проникаючі ривки в зону плеймейкера, смілива гра «один в один».

Власне, цим і пояснюється доволі скромні показники голів та результативних передач Че Че у «Палмейрасі». Але чи підходить стиль гри Че Че під той футбол, що продукує Олександр Хацкевич? На початку каденції тренер якраз і відмовився від Рибалки, який акумулював енергію в центрі поля. «Динамо» вчилося грати по-іншому: якнайшвидше минаючи центральну вісь і активно використовуючи фланги.

Александр Хацкевич (Динамо)

В центрі поля «Динамо» потрібні гравці на кшталт Гармаша, котрі дають інтенсивність, борються, руйнують, створюють щільність. Тому так блідо впродовж сезону виглядав більш креативний Віталій Буяльський, тому і не вистачало прямолінійного, але цупкого і витривалого Сидорчука. Че Че не буде корисний команді, котра робить акцент на швидкий перехід до атаки через фланги.

Втім, заради справедливості варто сказати про бажання Хацкевича урізноманітнювати гру «Динамо». На початку сезону, що ледь-ледь завершився, кияни продукували простий і прямолінійний футбол, використовуючи центральних півзахисників переважно для руйнування чужих атак, а не створення своїх. Однак згодом до основного складу увірвався Шапаренко, талант якого урізноманітнив дії команди. Микола швидко, вміло, а головне – сміливо розпоряджався м'ячем, додавши мобільності середній лінії. Можливо, придбання Че Че – це робота саме в цьому напрямку.

Че Че (Динамо)

Власне, «Динамо» від критики в контексті трансферу, що назріває, захищає персона Євгена Карснікова. Функціонер проявив себе вмілим селекціонером у «Металісті», спеціалізуючись саме на латиноамериканському ринку. Ймовірно, Че Че і стане першою «ластівкою» оновленого селекційного відділу «Динамо», про приліт яких, - ластівок, - чутки ходили ще взимку. Хоча викликає здивування інформація про п'ятирічний термін угоди. Невже у клубі настільки впевнені в тому, що Че Че не стане новим Дуду, Андре, Майклом чи Бертольо? Зрештою, можна згадати й більш свіжі приклади селекційних промахів, від яких червоніють щоки (Пантіч, Корзун, Самбрано). Це змушує з засторогою відноситися до ринкових вподобань «Динамо» і особливо до довготривалих угод, що пропонуються новачкам.