Андрій Шевченко: «Марокко — команда агресивна, колюча, по-спортивному зла»

Збірна України 30 Травня, 22:03 699
Андрій Шевченко: «Марокко — команда агресивна, колюча, по-спортивному зла»
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко поспілкувався з журналістами перед початком першого тренування на французькій землі.

— Підбийте підсумки першої половини цього збору.

— Усе пройшло нормально, заплановану програму тренувань виконано. Єдине, що прикро, — це травми деяких гравців, які дещо вибили з виконання певних задумів. Дуже шкода, бо у хлопців була можливість показати себе у збірній, але ушкодження, на жаль, не дали цього зробити.

Зрештою, у Франції ми зібралися бойовим складом: сьогодні до нас приєднався Руслан Маліновський, що приємно. Усі присутні в таборі збірної в Евіані готуються до двох контрольних матчів. Сьогодні потренуємося, завтра будемо налаштовуватися на перший товариський поєдинок під час цього збору.

— Чи розглядали ви питання заміни травмованих гравців?

— Це було важко зробити, тому що футболісти або травмувалися під час збору, або вже приїхали з травмами. Сезон закінчено, клуби відпустили своїх гравців у відпустку. Загалом ми зуміли знайти альтернативу травмованим, адже в нас є виконавці, що можуть грати на різних позиціях. Відтак із командою все гаразд.

— Яку оцінку ви б дали своєму найближчому супернику — збірній Марокко, де лідерами є Бенатья з «Ювентусу», Харіт із «Шальке» та колишній динамівець Києва Беланда? Сила цієї команди в колективній грі чи у майстерності окремих виконавців?

— Вочевидь, у нас різні цілі. Марокко готується до чемпіонату світу, і я не знаю, яке завдання поставить перед своїми підопічними у завтрашньому матчі головний тренер марокканців. Ми ж готуємося на вересень. У нас є дві товариські зустрічі, які, перш за все, допоможуть згадати принципи гри, які ми сповідуємо, відновити структуру, знову зіграти разом, адже цього року команда провела небагато матчів.

Тож упродовж останнього тижня ми дуже плідно попрацювали над усіма моментами командної гри, які хочемо побачити. Хотілося б, аби завтра ці напрацювання уже були виявлені у грі.

Щодо Марокко, то це хороша команда — така агресивна, колюча, по-спортивному зла. Марокканці діють більшою мірою вертикально, не акцентуючи сили на триманні м'яча.

У них є хороші виконавці — саме ті, яких ви назвали. Це — лідери команди. Однак повторюся, багато що буде залежати від рішення головного тренера — що саме для нього буде найважливішим завтра, які завдання він поставить перед своїми підопічними.

Ми працюємо за нашою програмою. Для мене головне, щоб ті критерії, які будуть завтра дані на установці, футболісти спробували перенести на поле.

— Ваш графік роботи у день матчу не передбачає тренування?

— Ні. Завтра вранці буде прогулянка, після чого безпосередньо перейдемо до підготовки та налаштування на гру. Стадіон на відстані 50 км від нашого готелю, є невеликий трафік, тому подивимося й визначимо, за скільки часу до гри слід виїхати, щоб якомога швидше дістатися Женеви.

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ, прес-аташе національної збірної