Найпродуктивніші команди у топ-5 європейських чемпіонатах – рейтинги, які можуть здивувати

Світовий футбол 30 Травня, 22:20 529
Найпродуктивніші команди у топ-5 європейських чемпіонатах – рейтинги, які можуть здивувати | 19-27
Дослідницький центр CIES Football Observatory склав рейтинги продуктивності команд топ-5 європейських чемпіонатів за підсумками сезону 2017/18.

CIES Football Observatory складав рейтинги, враховуючи удари команд з меж штрафного майданчика, удари з-за меж штрафного майданчика та відсоток володіння м'ячем. Таким чином, вираховувались середні показники команд за матч у чемпіонаті та їхня загальна продуктивність, яка порівнювалась з позицією клубів у турнірній таблиці.

Англія (АПЛ)

Манчестер Сіті є лідером за продуктивністю в АПЛ 2017/18. Це й не дивно, якщо згадати усі рекорди команди Пепа Гвардіоли. Слід зазначити, що «містяни» у середньому володіли м'ячем 69% часу за матч.

У топ-4 немає срібного призера чемпіонату Манчестер Юнайтед. «Червоні дияволи» поступились навіть Челсі, який фінішував 5-м. Загалом МЮ не так часто пробивав по воротах суперників, як його головні конкуренти.

В очі кидається незвичний, як для АПЛ, розрив коефіцієнтів продуктивності між першою та другою командою рейтингу (82% у Манчестер Сіті та 59% у Ліверпуля).


Іспанія (Ла Ліга)

Мабуть, саме у Ла Лізі найбільше сюрпризів. Почнемо з Реала та Барселони: мадридці обійшли каталонців за продуктивністю майже на 10%. Атлетіко, який фінішував другим, має лише 3% продуктивності. Ще один учасник ЛЧ в наступному сезоні Валенсія має взагалі показник -1%, що дивує.

А ось Реал Сосьєдад, Ейбар і Атлетік попри місця у другій половині турнірної таблиці розташувались у топ-5 рейтингу.

До слова, Депортіво Максима Коваля міг і не вилетіти у Сегунду: 15-а сходинка продуктивності чемпіонату Іспанії.


Італія (Серія А)

І тут також лідером є не чемпіон. Ювентус зі своїми 38% – лише 3-й за продуктивністю. Наполі, який на фініші програв Скудетто, найбільше у Серії А контролював м'яч та бив з меж штрафного майданчика.

Більше особливих статистичних даних немає. Можна лише звернути увагу на Аталанту, яка за рівнем продуктивності повинна була вибороти путівку в Лігу чемпіонів.

Німеччина (Бундесліга)

Статистика продуктивності команд у Бундеслізі є свідченням домінування Баварії. Її показник – 94% (такого високого рейтингу немає навіть у лідерів чемпіонатів Швейцарії, Туреччини, Португалії, Франції чи Росії).

Цікаво, що Борусія Дортмунд Андрія Ярмоленка, яка посіла 4-е місце у чемпіонаті, має лише 37% продуктивності. Шальке Євгена Коноплянки – 6-й (4%). Віце-чемпіон не надто вразив.

Гамбург, який вперше в історії вилетів з першого дивізіону, виглядав не так і погано (-15%).

Франція (Ліга 1)

ПСЖ – беззаперечний лідер продуктивності чемпіонату Франції. 84% – показник, якому можуть заздрити решта клубів Ліги 1. Ліон та Марсель продемонстрували майже ідентичний результат.

Монако трішки розчарував (14%), а Бордо з Малкомом справедливо вирвався у лідери (12%).

Додамо, що Ам'єн, який не вилетів, має найгіршу продуктивність у лізі (-41%).