Підсумки фіналів Ліги чемпіонів. Київ відвідало більше 300 тисяч туристів

Світовий футбол 31 Травня, 09:58 495
Підсумки фіналів Ліги чемпіонів. Київ відвідало більше 300 тисяч туристів | 19-27
30 травня в Києві відбулася підсумкова прес-конференція, присвячена проведенню в столиці України фіналів Ліги чемпіонів УЄФА.

Представники відповідних служб Києва та України розповіли про кількість відвідувачів основних локацій фіналу, про роботу правоохоронних органів та медиків, а функціонери ФФУ поділилися планами в майбутньому прийняти ще один великий фінал.

«Бориспіль» прийняв 52 тисячі туристів

У день проведення в Києві чоловічого фіналу Ліги чемпіонів УЄФА міжнародний аеропорт «Бориспіль» прийняв рекордну кількість пасажирів.

Про це під час прес-конференції повідомив генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» Павло Рябікін: «26 травня, у день фіналу футбольної Ліги чемпіонів, «Бориспіль» прийняв 52 599 пасажирів, що є абсолютним рекордом за історію існування аеропорту. Для порівняння: під час проведення Євро-2012 «Бориспіль» приймав до 38 000 пасажирів на добу. Додатково ми прийняли 31 рейс з уболівальниками «Реалу» — це 6 393 пасажири, 40 чартерних рейсів із фанатами «Ліверпуля» — 8 822 уболівальники, 72 рейси ділової авіації (приватні джети), а також три рейси з офіційними делегаціями — короля Іспанії, президента Габону та прем'єр-міністра Чехії. У той день аеропорт заробив понад 31 мільйон гривень чистого прибутку».

Фестивальне містечко відвідало 230 тисяч уболівальників

Під час проведення в Києві фіналу Ліги чемпіонів УЄФА «Фестиваль чемпіонів» на Хрещатику відвідало близько 230 000 осіб. Про це під час прес-конференції повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков: «Фестивальне містечко за чотири дні від його відкриття до закриття відвідало 230 000 людей. Приміром, минулого року в Кардіффі «Фестиваль чемпіонів» відвідало близько 110 000 людей. На Контрактовій площі, де, до речі, мабуть, уперше в історії фіналів Ліги чемпіонів відбувалася пряма трансляція поєдинку на великому екрані, зібралося 15 000 уболівальників».

За словами Рябікіна, 180 готелів на 20 000 місць у Києві були повністю заповнені. Окрім цього, близько 2 000 домоволодінь були запропоновані киянами фанатам безкоштовно.

У період проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 26 травня за медичною допомогою звернулися 32 людини, з них 26 — іноземці. «Причини звернень — легкі травми, а саме: подряпини, забої, розтягнення, а також алкогольне сп'яніння. 18 із них були доправлені до лікарні, допомога всім була надана амбулаторно, госпіталізації не було в жодному з випадків», — додав Рябікін. Також він зазначив, що в місцях проведення заходів та по трасі Київ—Бориспіль чергували 30 бригад екстреної медичної допомоги.

Уже наступного ранку, за словами Рябікіна, завдяки чіткій роботі комунальних служб Київ був очищений від сміття: «До ранку 27 травня Київ, а саме — територія біля НСК «Олімпійський», два «Meeting points» і Контрактова площа — був прибраний. У прибиранні локацій були задіяні комунальники з усього міста. У ніч на 27 травня на збиранні працювали 1 400 комунальників. У цілому комунальні служби Голосіївського, Печерського, Шевченківського та Подільського районів вивезли 4 183 тонни твердих побутових відходів із фан-зон та територій «Meeting points».

Гості з Еквадору, Венесуели, Колумбії, Гани

У цілому за період проведення в Києві фіналу Ліги чемпіонів із 21-го по 26 травня українські прикордонники у пунктах пропуску оформили понад 300 000 іноземних громадян. Про це під час прес-конференції повідомив перший заступник голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.

За його словами, оформлення вболівальників проходило в основному в столичних аеропортах «Бориспіль», який витримав найбільше навантаження, та «Жуляни», де з 21-го по 26 травня державний кордон перетнули 15 000 пасажирів.

«Прикордонники оформили на кордоні з країнами Європейського Союзу близько 300 000 громадян, які прибували на автомобільному транспорті. Чимало вболівальників «Ліверпуля» прямувало автобусами. Мабуть, уперше до Києва завітали численні гості з тих країн світу, представники яких дуже рідко відвідують Україну, — приміром, Еквадору, Венесуели, Колумбії, Гани, — сказав Серватюк. — Деякі іноземні громадяни були необізнані з українським законодавством і приїжджали без віз. У кожному з таких випадків ми брали на себе відповідальність і, як виняток, ішли їм назустріч за наявності необхідних документів та зворотних квитків».

Загубився вболівальник із Норвегії

Про заходи безпеки в дні фіналів Ліги чемпіонів у Києві розповів начальник головного управління Національної поліції м. Києва Андрій Крищенко: «Уся робота із впровадження заходів безпеки розпочалася ще за рік до фіналу Ліги чемпіонів. Що стосується цифр, то до охорони правопорядку було залучено 10 000 правоохоронців. Із них 4 000 — нацгвардійці, загони міністерства надзвичайних ситуацій. Усі працювали як єдина команда. У нас був постійний зв’язок з усіма підрозділами. Із 22 травня до ранку 27 травня поліцією було зафіксовано 70 фактів, які стосувалися учасників та вболівальників фіналів. Із них 24 справи внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань. Чотири з них стосувалися замінування станцій метро в центрі міста та двох стадіонів. Ще було 20 кримінальних подій — дрібні крадіжки, два шахрайства, два випадки хуліганства. Були факти розкриття злочинів по живих слідах, коли вкрали квитки на матч у вболівальниці з Іспанії й одного британця».

Що стосується охорони порядку на самому матчі, то серйозних інцидентів на «Олимпійському» зафіксовано не було. «Усе пройшло досить спокійно, — відзначив Андрій Крищенко. — Було дві сутички між уболівальниками. Стюарди, а потім поліцейські вивели правопорушників, з якими поспілкувалися за межами стадіону. По закінченню матчу кілька молодиків намагалися вчинити бійку, однак правоохоронці затримали 18 осіб та доправили в районне управління поліції».

За словами Андрія Крищенка, уже наступного ранку після фіналу стало відомо, що зник один із уболівальників із Норвегії. Його оголосили в розшук. Однак пізніше хлопець знайшовся, живий і здоровий. Він після матчу гуляв у Голосіївському районі, після чого його прийняв у себе один із киян. Оговтавшись після бурхливого вечора, норвежець прибув до свого готелю, а потім вирушив на батьківщину.

Україна хоче прийняти фінал Ліги Європи або матч за Суперкубок УЄФА

Підбиваючи підсумки, перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко зазначив на прес-конференції, що федерація отримала офіційний лист від президента УЄФА Александера Чеферіна, який подякував українській стороні за якісну організацію фіналів Ліги чемпіонів.

«Користуючись нагодою, від імені президента ФФУ Андрія Павелка висловлюю подяку голові національного організаційного комітету фіналів Ліги чемпіонів у Києві Ігорю Райніну, голові міського комітету Віталію Кличку, — сказав Вадим Костюченко. — Завдяки їм усі ми об'єдналися навколо футболу і провели велику роботу з організації такого великого свята футболу в столиці України. Декілька футбольних рекордів залишиться в історії Києва та в історії цього фіналу. «Реал» уперше тричі поспіль виграв Кубок чемпіонів, тренер Зінедін Зідан тричі поспіль виграв фінальний поєдинок. Тому наш фінал уже історичний для європейської футбольної спільноти».

Матч у Києві, за словами Костюченка, було показано у більш ніж 200 країнах та територіях з аудиторією близько 350 мільйонів глядачів. Також перед фіналом відбувся товариський поєдинок між представниками українських та британських ЗМІ, який закінчився з рахунком 7:2 на користь української команди. А після фіналу представники місцевого організаційного комітету зіграли з командою УЄФА на НСК «Олімпійський». У цьому матчі перемогла дружба — 3:3.

«Говорячи про фінали Ліги чемпіонів у Києві, не можна залишити поза увагою вирішальний поєдинок жіночих команд, який зібрав повний стадіон уболівальників. На цьому матчі були присутні гравці всіх наших збірних. Упевнений, ця подія також додасть популярності жіночому футболу, — зазначив Вадим Костюченко. — Те саме стосується й «Фестивалю чемпіонів», який пройшов на Хрещатику. Там 200 наших юних футболістів отримали м’ячі та футбольну екіпіровку від амбасадорів фіналу, від мера нашого міста».

Що стосується цифр фіналу між «Реалом» і «Ліверпулем», то на «Олімпійському» 26 травня працювало близько 1 000 стюардів, тренінги з якими проводили найкращі європейські фахівці та тренери УЄФА в цих напрямках. 507 волонтерів працювало на стадіонах, «Фестивалі чемпіонів», в аеропортах. «З усією цією потужною командою ми можемо з оптимізмом готуватися до наступних великих змагань. Тому нашим наступним кроком буде заявка України на проведення в столиці у 2021 році фіналу Ліги Європи або матчу за Суперкубок УЄФА. Про наші шанси на ці поєдинки говорити зараз не варто. Але на сьогоднішній день уже створено робочу групу, яка відпрацьовує всі матеріали, і згідно з механізмом, який є в УЄФА, найближчим часом будуть передані всі необхідні документи, щоб Україна взяла участь у змаганні за це право», — додав Вадим Костюченко.