Діого Рінкон зустрівся з Ігорем Суркісом: «Сумую за Україною та «Динамо»

Динамо Київ 1 Червня, 09:58 834
Діого Рінкон зустрівся з Ігорем Суркісом: «Сумую за Україною та «Динамо»
Незвичайний, але дуже приємний гість завітав на стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського.

У Києві із соціальною місією перебуває бразильський екс-півзахисник «Динамо» Діого Рінкон. Він виступав за наш клуб протягом семи років, з 2002 по 2009 рік, потім на правах оренди захищав кольори бразильського «Корінтіанса», пізніше перейшов до грецької Кавалу і бразильського «Каноаса». Рік тому Діого вже відвідував Київ, де давав футбольні майстер-класи українським дітям, а також провів кілька товариських матчів у складі Християнської збірної Бразилії.

- Я сумую за Україною, за «Динамо», що цілком природно, - зізнався Рінкон. - В останні роки займаюся соціальними проектами, ми об'їхали багато країн, а відвідавши Україну, я відчув неймовірні емоції, які неможливо передати словами. Думаємо про те, щоб створити в Україні футбольну школу, виховувати молоде покоління футболістів.

Природно, часто згадую свої матчі за «Динамо», для мене це особливі моменти в житті, емоційні. Як професіонал, вважаю, що ці роки були найкращими для мене. Сподіваюся, стиль моєї гри подобався уболівальникам «Динамо». Пам'ятаю м'ячі, які забивав «Шахтарю», я робив це для командного успіху.

У приміщенні клубу почесний гість із задоволенням розглядав фотографії, згадував час свого виступу в команді і колишніх партнерів, назвавши найкращими Валентина Белькевича і Валерія Лобановського, згадав Йожефа Сабо. Діого з ностальгією походжав по коридорах офісу і з посмішкою спілкувався зі співробітниками «Динамо», ветеранами та керівництвом клубу, які зустрічалися йому.

Особливо теплою вийшла зустріч з президентом «Динамо» Ігорем Суркісом:

- Свого часу Рінкон приїхав до Києва не за великі гроші, і відразу ж сказав: «Якщо я вам не підійду, я піду», - згадав подробиці трансферу Ігор Михайлович. - Але з перших же матчів завоював симпатії уболівальників, і вони його згадують з теплотою. Діого - приклад того, як повинна працювати селекція, яких гравців слід запрошувати до «Динамо».

Прочитав в інтернеті, що він знаходиться в Києві, дуже зрадів і відразу ж запросив його до нас в клуб, хотілося побачитися. Згадую ті роки, коли цей футболіст у нас грав, тоді я отримував величезне задоволення від футболу, який він показував, як і всі вболівальники. Він запам'ятався тут своєю грою і роботою. Рінкон був одним з небагатьох з бразильців, яких можна назвати справжніми українцями. Я вдячний йому за ті роки, які він провів у «Динамо». Наскільки я знаю, його партнери також були задоволені.

Діого зміг адаптуватися в Україні, і за його власним визнанням, Валентин Белькевич і Андрій Гусін, яких, на жаль, уже немає з нами, а також інші досвідчені хлопці допомогли йому в цьому. Іншим бразильцям не вдалося у нас так адаптуватися, як, скажімо, в «Шахтарі», але ми ніколи не робили бразильську команду, а просто запрошували одиничних гравців, щоб вони зробили українську команду сильнішою.

Коли він був у своїй найкращій формі, його хотіли купити провідні європейські клуби, і він про це знає. Наприклад, пропозиція на 10 мільйонів євро надходила від німецького «Хоффенхайма». Ми поговорили, і Діого сказав, що не хоче експериментів, що його все влаштовує тут, у Києві. Пізніше надійшла пропозиція стати гравцем національної збірної України, і він погодився. Якби не зволікання пов'язані з документами, на чемпіонаті світу в Німеччині ми могли б пройти ще далі.

Сьогодні він з чистою душею приїжджає до Києва, я його зустрічаю з задоволенням, ми поспілкуємося, вип'ємо кави і, можливо, в подальшому навіть будемо співпрацювати. Адже нас цікавить бразильський ринок.