The Guardian порівняла легендарний матч України на ЧС-2006 з помиями і назвала найнуднішим в історії

Збірна України 1 Червня, 16:46 582
The Guardian порівняла легендарний матч України на ЧС-2006 з помиями і назвала найнуднішим в історії
Що для українців найбільш пам'ятне досягнення в історії нашого футболу, то для британців - суща нудьга.

Чи не найбільш знаменитим та успішним матчем в історії збірної України є поєдинок 1/8 фіналу чемпіонату світу 2006 року проти Швейцарії, за підсумками якого наша команда зробила історичне для себе досягнення - вперше пробилася до чвертьфіналу мундіалю.

У всіх українців про той поєдинок залишилися спогади як про неймовірно напружену гру, яка не відпускала до самого фінального свистка і завершилася фантастичною серією пенальті. Перший промах Шевченка змусив завмерти серця наших уболівальників, а потім сейви Шовковського, зухвала «паненка» від Мілевського і фінальний удар Гусєва - все це назавжди залишилося в пам'яті українських любителів футболу. У той же час в історії чемпіонатів світу залишився рекорд Шовковського - єдиного воротаря, який зумів не пропустити жодного пенальті в післяматчевій серії на мундіалі.


Проте, зовсім по-іншому цей поєдинок запам'ятали за кордоном. У свіжому матеріалі англійського видання The Guardian цей матч названий «найбільш нудним в історії чемпіонатів світу». Буквально газета написала наступне:

«Гра була такою похмурою, що слово «помиї» образилося б, якби було згадано в одному реченні з цим жахом».
«В інших матчах плей-офф на чемпіонатах світу темп гри часто падав в екстратаймах, але ігор, які б від початку і до кінця протікали в такому огидному ключі - не було. Транкільо Барнетта став єдиним гравцем, який заробив жовту картку за 120 хвилин того, що не заслуговує називатися футболом».
«Іноді на чемпіонатах світу команди демонструють брак майстерності, але Україна і Швейцарія виявилися нездатними подарувати уболівальникам видовища навіть дещицю», - йдеться в матеріалі.

Під кінець глузливо відзначається, що «матч мав і позитивні наслідки - нагадав усім, як сильно потрібно цінувати видовищні ігри, у яких є голи».

Свого часу цей поєдинок прикував до себе увагу всієї нашої країни. Кожен українець, незалежно від статі, віку і ставлення до футболу захоплювався нашою національною командою і ділився враженнями про історичний матч з Швейцарією, який ще довго був у всіх на вустах. Тоді ми пишалися, що збірна України прославила нашу батьківщину на весь світ.

Парадоксально, що для когось саме ця зустріч є найгіршою в історії чемпіонатів світу.