Олександр Петраков: «Краще припуститися помилок у спарингу, ніж на Євро»

Збірна України 2 Червня, 19:54 662
Олександр Петраков: «Краще припуститися помилок у спарингу, ніж на Євро»
Юнацька збірна України (футболісти не старші 1999 року народження) завершила тренувальний збір, який проходив у Полтаві та Києві.

Головний тренер юнацької збірної України U-19 Олександр Петраков в інтерв'ю офіційному сайту ФФУ підбив підсумки роботи, яку увінчав виступ на турнірі пам’яті Валерія Лобановського.

— Олександре Васильовичу, як охарактеризуєте збір вашої команди?

— Спочатку ми хотіли провести за кордоном один контрольний поєдинок. Але відповіді від інших асоціацій на наші запити не прийшло. Тоді було вирішено провести домашню роботу й виступити на меморіалі Валерія Лобановського. Це величезна допомога нашим футболістам у підготовці до фінальної частини Євро-2018.

— Поразки дають наставникам набагато більше інформації?

— Безумовно. Але не варто забувати, що ми грали проти молодіжних збірних, які на два-три роки старші. Я теж уперше опинився в такій ситуації. У стартовому матчі, проти ізраїльтян, хлопці трохи не так зрозуміли, що ми їм пояснювали. Але другий поєдинок вселив надію, знову ж таки, не дивлячись на поразку. Я не був розчарований діями своїх підопічних у матчі проти Греції. Краще припуститися помилок у товариських поєдинках, ніж на чемпіонаті Європи.

— Чи можна сказати, що ви грали неоптимальним складом, з огляду на відсутність деяких виконавців через травми?

— Про відсутність пошкоджень у гравців мріє будь-який тренер. Але я не хочу шукати причини поразок у цьому. Хоча, звичайно, потенціал збірної збільшився б, якби в нас у складі були Лунін, Сухарь і Кащук. Через те, що в юнацьких збірних слабкий кадровий потенціал, для нас кожен футболіст дуже важливий.

— До чемпіонату Європи, який стартує 16 липня, команда підійде в максимальній готовності?

— Хочеться в це вірити. У всякому разі, після турніру пам’яті Валерія Лобановського ми розмовляли з футболістами, які начебто розуміють відповідальність. Хоча вже сам вихід на Євро можна вважати успіхом для України, враховуючи всі проблеми у внутрішньому футболі.