Футбольна збірна Закарпаття представлена на чемпіонаті світу невизнаних країн

Футбол України 3 Червня, 22:33 897
Футбольна збірна Закарпаття представлена на чемпіонаті світу невизнаних країн
У столиці Англії проходить черговий чемпіонат світу під егідою КОНІФА, яка збирає навколо себе так званні футбольні конфедерації, які не входять до складу ФІФА.

Було б нічого, але більшість із команд представляють невизнанні світом республіки. Кваліфікаційний раунд, який долали закарпатці складався із відбіркових матчів, у яких грали навіть команди ДНР та ЛНР.

В минулому році закарпатці вже брали участь у змаганнях під егідою цієї конфедерації на чемпіонаті Європи. Тоді команда була представлена багатьма гравцями, які грали паралельно у чемпіонатах районів Закарпатської області.

На чемпіонаті світу закарпатці свій перший матч зіграли із збірною Абхазії, яка не є визнаною у світі як самостійна держава. Закарпатці матч виграли з рахунком – 2:0 і готуються вже до наступних ігор, а це із Північним Кіпром та Тібетом.

На сайті про збірну Закарпаття йдеться тільки те, що це Закарпатська угорська національна збірна під назвою Kárpátalja (з угорської перекладається як Закарпаття - ред.), а зумовлено це великою кількістю угорської нацменшини на території області. На її емблемі контури Закарпатської області та прапори 2-х країни – України та Угорщини.

Якщо в минулому році на чемпіонат Європи команда закарпатців складалася наполовину з гравців, які грали на території України, то тепер головний куратор клубу поставився до цього із серйозністю і склад був сформований лише із футболістів, які на сьогодні виступають в угорських командах.

Але так само там можна зустріти знайомих Шандора Розмана та Шандора Вайду із Виноградова, Юрія Тому, який нещодавно був гравцем «Говерли» Ужгорода та ФК «Ужгорода» та Золтана Бокшо із Мукачівщини.

Після минулорічної участі наших футболістів на турнірі в Кіпрі ФФУ не відреагувала і спортсмени не були покарані і навіть попереджені. Мабуть, керівним футбольним органам України варто звернути увагу на такі речі, адже в наступному році можна поїхати і до Донецьку, адже у КОНІФИ був намір провести наступний чемпіонат Європи саме на території ДНР.