У фіналі Ліги чемпіонів у Києві на поле вибіг... стюард

Динамо Київ 4 Червня, 12:27 795
У фіналі Ліги чемпіонів у Києві на поле вибіг... стюард
Він прорвався на поле з третьої спроби.

- Я вже говорив, що до запевнень і компліментів європейців, зокрема, чиновників УЄФА, потрібно ставитися набагато спокійніше, а не носитися з ними як із писаною торбою. Жодної помилки, говорите, не допустили в Києві? Ну-ну, - написав Артем Франков у свіжому номеру журналу «Футбол». - Згадаймо... кхгм, персонажа, який вискочив на поле перед носом атакуючого Роналду на останніх секундах матчу. На очах трьох мільярдів телеглядачів... Чи це не прокол? Так, багато хто, впевнений, відмахнулися - мовляв, нічого страшного, хоча відлупцювати ідіота руки так і свербіли; буває, і не тільки у нас.

Але задумайтеся - а якби рахунок в цей момент був 0:1, 1:1, 1:2 - уявляєте масштаби скандалу? Наскільки я знаю, представники УЄФА так і сказали доблесним організаторам - мовляв, ваше щастя, що рахунок був 3:1!

Ну а все-таки - чи можна було запобігти тому, що сталося, або ж стрікери всього світу це нездоланна стихія і ніхто, як то кажуть, не застрахований? Подробиці, з одного боку, смішать, з іншого - жахають. На поле вибіг... стюард. Відібраний службами ФФУ, підготовлений, проінструктований, схвалений. Жилетку скинув і рвонув, спасибі, що не з ножем або ще чимось в тому ж дусі. Студент родом з Івано-Франківська, навчається в Польщі. До питання, чи потребував він психіатричної експертизи, ми ще повернемося, а поки - не менш пікантні подробиці.

Стюард вирвався на поле... з третьої спроби. Раніше по ходу матчу його двічі перехоплювали колеги. Кожного разу йшла доповідь в контрол-рум, грубо кажучи, диспетчерську, звідки представники ФФУ виставили службу безпеки НСК «Олімпійський». Слідувала відповідь у стилі незабутнього офіцера з «ДМБ»: «Добре, продовжуйте спостереження, ми з вами зв'яжемося». Ви зрозуміли? Їжаку зрозуміло, що хлопця потрібно було сповити і відвести в кімнату міліції, в крайньому випадку - доставити за межі ядра стадіону на якийсь інший пост, не настільки критичний. Однак не було зроблено ні-чо-го.

Цікаво, чи замішані в цій справі представляють хоча б приблизно, на межі якої всесвітньої ганьби ми перебували і яким дивом на ім'я Каріус відскочили?!

Ну і, звісно ж, про «невідворотність покарання». Чому відповідальні особи не розкажуть нам, яким чином був покараний стрікер і які були достеменно встановлені мотиви його дій? Найпростіше оголосити хлопця звичайним психом або шанувальником Роналду, але є й інша версія, гірша. Справа в тому, що деякі букмекерські контори з хорошим коефіцієнтом приймають ставки на те, що трапиться вибігання на поле. З чуток, пошуки людини, яка здійснить подію, велися... Тоді шановні організатори прогавили у себе під носом справжню змову, а задоволений «студент Вибігалло» зараз зі смаком витрачає чималу прибавку до стипендії.

На жаль і ах, це не єдина проблема з числа прихованих від загальних поглядів. Під час маршу фанатів до стадіону були помічені якісь загадкові, аж ніяк не поліцейські автомобілі з іноземними номерами і веселими водіями, які, на щастя, досить акуратно слідували за натовпом. Суть у чому: вулиці розумники перекрили, а про дворах і тамтешніх проїздах навіть не подумали! Були якісь невиразні обіцянки наставити бетонних блоків в шаховому порядку, але, зрозуміло, в життя вони не втілилися. Так що якби ми обзавелися власним або привізним психом за бубликом, ой скільки зла могло б статися! Про це навіть думати страшно - доведеться згадувати набережну Ніцци й інші місця жалоби...

А ось задуматися, кому потрібно бити себе п'ятою в груди і говорити, наскільки у нас все чудово, напевно, варто.