​Микита Бурда: «Після матчів Шевченко поговорив зі мною віч-на-віч»

Динамо Київ 5 Червня, 11:31 1718
​Микита Бурда: «Після матчів Шевченко поговорив зі мною віч-на-віч»
Захисник збірної України і «Динамо» Микита Бурда поділився враженнями від дебютних матчів за національну команду.

«Нарешті вдалося дебютувати»

— Матчі з Марокко та Албанією запам'ятаються мені на все життя, адже нарешті, за третій приїзд до збірної, мені вдалося дебютувати в національній команді. Я щасливий, — зазначив Микита Бурда zbirna.com.

— Мандраж у цих поєдинках напевно великий відчували?

— По-справжньому хвилювався лише в першому своєму матчі — з Марокко. З Албанією відчував себе більш впевнено. Важливо, що все у цих іграх закінчилося для нас добре, тому і мені було комфортно. Зізнаюся, у другому товариському поєдинку стало зрозуміліше, куди переміщатися і як грати. Я сподіваюся, що і далі буду виступати за збірну України.

— Що вам сказав після матчу з Албанією головний тренер національної команди Андрій Шевченко?

— Після другого поєдинку ми спочатку всією командою ігрові перипетії обговорили. А потім, в аеропорту, наставник віч-на-віч зі мною поговорив — пояснив, де я зіграв добре, де були помилки. В кожному матчі завжди є якісь промахи і, відповідно, є що розібрати. Дуже важливо, що Шевченко мені довіряє.

«Подібні поєдинки потрібні, насамперед, для новачків»

— Чимало доводилось чути, що ці товариські зустрічі марні для збірної України напередодні відпустки їх не варто було проводити...

— Це хибна думка. Подібні поєдинки потрібні, насамперед, для новачків. Таких, як я, як Шапаренко. Ми всі повинні були відчути зв'язок на полі, прожити ці особливі емоції.

— В центрі оборони діяли в парі з Кривцовим. Як вам гралося разом із захисником «Шахтаря»?

— Дуже комфортно, особливо, у другому поєдинку. Тому я стверджую, що такі матчі збірної просто необхідні. Так, приміром, і у «Динамо» було. Коли я тільки почав грати у зв'язці з Шабановим, нам доводилося складно. А після того, як ми вивчили один одного, все проходило просто здорово. Зараз Шабанов — найзручніший для мене партнер в обороні.

— Як оціниш минулий сезон у «Динамо»?

— Позитивно. Я довго не грав через травми і ось, повернувся. Причому, почав відчувати себе на полі дуже впевнено. Я розумію, що результати «Динамо» в сезоні вийшли не дуже хорошими, але у мене все стало налагоджуватися.

«Динамо у мене інше розташування на полі»

— Як вам у збірній України працюється з відомим у минулому захисником «Мілана» Мауро Тассотті?

— З ним цікаво. На кожному тренуванні ми, захисники, йшли з Мауро окремо працювати. Тассотті підказував, як нам переміщатися, як тримати опонента. Не скажу, що я дізнавався щось нове. Просто в «Динамо» у мене в обороні одне розташування на полі, а в збірній — інше.

— Після матчу з Албанією ви у Франції випадково не затрималися?

— Ні, в понеділок я вже повернувся додому, в Київ. Нам, збірникам, продовжили відпустку до 25 червня, тому у нас ще буде час привести себе в порядок.

— Багато радять керівництву «Динамо» зміцнити склад досвідченими виконавцями. Не боїшся конкуренції?

— Тренерський штаб «Динамо» буде вирішувати, кого додати в склад. Перед нашою командою в наступному сезоні стоять важливі завдання: виграти чемпіонат і Кубок України.

— Впораєтеся?

— У «Динамо» будується нова команда. Ми в минулому сезоні відступили на крок назад, а тепер нам обов'язково потрібно зробити два кроки вперед! Всім динамівцям необхідно добре відпочити, а потім важко і продуктивно попрацювати на зборах, щоб потім успішно грати і отримувати задоволення від футболу.